Morpho hecuba

leonek80
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 28 stycznia 2023, 20:52
UTM: Rzepin

Morpho hecuba

Post autor: leonek80 »

Witam wszystkich serdecznie. Czy ma ktoś może na sprzedaż okazy morpho hecuba?
Przestrojnik
Posty: 252
Rejestracja: wtorek, 18 lutego 2014, 18:02

Re: Morpho hecuba

Post autor: Przestrojnik »

na olx jest wystawiona gablota przez kogoś z 3 sztukami Morpho hecuba. Poszukaj od najdroższych. Wg mnie cena zawyżona, ale ostatnio ceny motyli powariowały po pandemii, nawet łatwo dostępne gatunki znacznie podrożały.
leonek80
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 28 stycznia 2023, 20:52
UTM: Rzepin

Re: Morpho hecuba

Post autor: leonek80 »

Widziałem. To okazy z lat 60tych i najgorsze że widać wylinki larw mrzyka muzealnego. Brak też jakiegokolwiek środka owadów i grzybobójczego.
leonek80
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 28 stycznia 2023, 20:52
UTM: Rzepin

Re: Morpho hecuba

Post autor: leonek80 »

Odwłoki już są nadgryzione
Załączniki
IMG_20230131_212419.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (198.34 KiB)
Przestrojnik
Posty: 252
Rejestracja: wtorek, 18 lutego 2014, 18:02

Re: Morpho hecuba

Post autor: Przestrojnik »

też na to zwróciłem uwagę po Twoim poście. Zdecydowanie nie są to a1. Gablota zapewne nie jest szczelna. Brak środka owadobójczego. Cena tak jak wspomniałem zawyżona - lub sprzedający nie wie ile mogą być warte, dlatego wystawił za więcej. Na plus to skrzydła i jakość preparacji i ogólny stan (nie licząc odwłoków) + etykiety.

W tej cenie na giełdzie w Boguminie kupisz więcej i ładniejsze okazy :) na ebay widziałem ładne sztuki, ale koszty wysyłki to 20$, nie wiem, czy dla 1 motyla opłaca się.

Sam mam 1 ładną sztukę w pojedynczej gablotce - ale nie na sprzedaż :)
leonek80
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 28 stycznia 2023, 20:52
UTM: Rzepin

Re: Morpho hecuba

Post autor: leonek80 »

Na eBay właśnie niewiele jest okazów hecuba lub są bardzo drogie z uwagi na całkowity zakaz wywozu z niektórych państw Ameryki południowej motyli. Kiedyś kupowałem hecuby od polskich dostawców za kwoty poniżej 100 zł, piękne wielkie okazy powyżej 150mm . Sprzedałem całą kolekcję kilka lat temu no a teraz znowu całą odtwarzam. Niestety dzisiaj ceny są dużo większe a niektóre gatunki morpfid dużo rzadsze w zakupie. Nie mówiąc już o hybrydach naturalnych morpho rhetenorów czy morpho augustinae
leonek80
Posty: 5
Rejestracja: sobota, 28 stycznia 2023, 20:52
UTM: Rzepin

Re: Morpho hecuba

Post autor: leonek80 »

Gdyby jednak miał ktoś coś ciekawego na sprzedaż z morphidae to proszę o kontakt.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nymphalidae”