Górówki

Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Górówki

Post autor: Jarosław Wenta »

Obrobiłem tegoroczne fotki górówek. Zapraszam do oglądania:
galeria; erebia
Oznaczenia powinny być prawidłowe, ale jakby co, to poprawcie.
Pozdrawiam serdecznie.
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1613
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PawełB »

Gratuluję, super fotki, niektóre chyba pokazane pierwszy raz w Polsce (pronoe !). No i te parki, Gąsienice... !
Ja robiłem kilka podejść do tarzańskich górówek w latach 90-tych, mam też pronoe, epiphron, manto i pandrose, ale nie w takim wyborze. Nie miałem szczęścia z pogodą, jak cykałem manto w Tomanowej były tylko samce, trudno było znaleźć pronoe itp.. Mieszkanie w Zakopanym to na pewno ułatwia :-)

zastanawiam się czy te manto to samce?, samica powinna chyba mieć 2 jasne przepaski pod spodem
Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Post autor: Jarosław Wenta »

PawełB pisze:Gratuluję, super fotki, niektóre chyba pokazane pierwszy raz w Polsce (pronoe !). No i te parki, Gąsienice... !
Ja robiłem kilka podejść do tarzańskich górówek w latach 90-tych, mam też pronoe, epiphron, manto i pandrose, ale nie w takim wyborze. Nie miałem szczęścia z pogodą, jak cykałem manto w Tomanowej były tylko samce, trudno było znaleźć pronoe itp.. Mieszkanie w Zakopanym to na pewno ułatwia :-)

zastanawiam się czy te manto to samce?, samica powinna chyba mieć 2 jasne przepaski pod spodem
Dzięki. Zdjęć mam o wiele więcej, ale te są najładniejsze. Te manto to raczej tylko samce.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Nymphalidae”