Egzotyk

Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Egzotyk

Post autor: Malko »

Jako, że gatunki egzotyczne to dla Mnie egzotyka proszę o pomoc z tym Paziem :) . Czy dysponuje ktoś kluczami do egzotyków czy tylko zostaje patrzeć na tablice w książkach?
Załączniki
DSC1.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (66.83 KiB)
jon

Re: Egzotyk

Post autor: jon »

P. aegeus
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Egzotyk

Post autor: Malko »

Dzięki jon :) za niedługo podeślę Ci e-mail z prośbą o weryfikację do oznaczenia kilku gatunków magisterki.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Egzotyk

Post autor: Antek Kwiczala † »

Czy dysponuje ktoś kluczami do egzotyków
Nie ma Dawidzie kluczy do paziowatych świata. Bywają tylko klucze opracowywane do fauny konkretnego kraju (np. Wenezueli czy Kenii), czasem kontynentu (Europa). Natomiast dla paziowatych ukazał się polski atlas właśnie autorstwa Janusza ("Motyle świata / paziowate - Papilionidae").
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Egzotyk

Post autor: Malko »

Atlasy mam np. Janusza, Smarta, i Abrerę myślałem, że są dostępne też jakieś ogólne klucze bo ja nic nie mogłem znaleźć na internecie. Jakoś patrząc na zdjęcia nie mogę się wyznać za każdym razem widzę coś innego ale trzeba opatrzenia do tego:) , A jak już od listopada wrócę na studia pójdę do biblioteki systematyki bezkręgowców PAN-u tam te książki z poszczególnych państw znajdę bo chciałbym poczytać te klucze.
jon

Re: Egzotyk

Post autor: jon »

Antek Kwiczala pisze:autorstwa Janusza ("Motyle świata / paziowate - Papilionidae").
Przepraszam. Nie tylko Janusza, ale również Krzyśka Fiołka. To jest krzywdzące pomijać człowieka, który znaczną część "tropiku" ma w jednym palcu.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Papilionidae”