Proszę o pomoc w oznaczeniu - różne II

Pozostałe owady oraz wszystko, czego nie jesteśmy pewni...
Awatar użytkownika
avidal
Posty: 2571
Rejestracja: poniedziałek, 30 maja 2011, 14:59
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Proszę o pomoc w oznaczeniu - różne II

Post autor: avidal »

1. Palomena sp.
2. Leptura quadrifasciata (samica)
3. Scolia hirta
4. Cylindromyia sp.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Proszę o pomoc w oznaczeniu - różne II

Post autor: Aneta »

Gaborson, nie wrzucaj tych samych zdjęć do różnych wątków. Jesli ktoś ma je oznaczyć, to oznaczy w pierwszym temacie.
gaborson
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 20 września 2012, 11:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Proszę o pomoc w oznaczeniu - różne II

Post autor: gaborson »

Ok. Dzięki Aneta. Rozumiem, że chodzi o ostatnie zdjęcie.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Proszę o pomoc w oznaczeniu - różne II

Post autor: Aneta »

Nie tylko, w tym wątku też dublowałeś.
I najlepiej nie rób takich mixów, tylko porządkuj zdjęcia rzędami i wtedy wrzucaj je do konkretnych działów.
gaborson
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 20 września 2012, 11:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Proszę o pomoc w oznaczeniu - różne II

Post autor: gaborson »

Przepraszam za kłopot. Jednak dla mnie te robaczki stanowią problem. Jestem informatykiem a nie biologiem i staram się dopiero rozpoznawać owady i inne stworzenia. Bardziej kumaty jestem w grzybach. Trudno mi jest zaklasyfikować je do danego rzędu. Niektóre jestem w stanie na 90% przyporządkować. Są to chrząszcze, motyle, pewnie część żądłówek. Dlatego też wstawiam wątek w miejscu dla laików (początkujących). Podejrzewam, że chodzi o zdjęcia DSC04933_01 i DSC05819.jpg (dla mnie to nie muszą być te same owady - wnioskuje po Twojej uwadze, że to ten sam gatunek) jak również o zdjęcia DSC05322_01 i DSC04937 które również wyglądają dla mnie inaczej (czy to te ?). Jak można zauważyć to są one robione w zupełnie innych okresach i w innym miejscu. Oczywiście mam zamiar się trochę podszkolić i nie mieszać na forum. No to jeszcze raz wielkie sorry !!!
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Proszę o pomoc w oznaczeniu - różne II

Post autor: Aneta »

gaborson pisze:Trudno mi jest zaklasyfikować je do danego rzędu. Niektóre jestem w stanie na 90% przyporządkować. Są to chrząszcze, motyle, pewnie część żądłówek.
Dobra, ale tu widzę chrząszcze, które ponoć umiesz rozpoznać, w wątku obok do seta ściśle owadowego dołożyłeś pająka, którego już wcześniej zresztą dawałeś do ID - tak że jednak trochę za bardzo miksujesz. A jeśli faktycznie masz jakieś wątpliwości co do przynależności systematycznej konkretnego owada, wrzuć go do osobnego wątku - zawsze będzie można go przenieść w odpowiednie miejsce albo dokleić do już istniejącego tematu.
Podejrzewam, że chodzi o zdjęcia DSC04933_01 i DSC05819.jpg (dla mnie to nie muszą być te same owady - wnioskuje po Twojej uwadze, że to ten sam gatunek) jak również o zdjęcia DSC05322_01 i DSC04937 które również wyglądają dla mnie inaczej (czy to te ?).
Nie, nie chodzi mi o kilkukrotne wrzucanie różnych zdjęć tego samego gatunku (to jest ok), tylko dublowanie identycznych ujęć - tu powtarzają się foty biedronki (DSC09880) i stonogi (DSC10250) z wątku z chrząszczami, w tamtym temacie - pająka (DSC04987) z watku pajęczego.
gaborson
Posty: 108
Rejestracja: czwartek, 20 września 2012, 11:44
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Proszę o pomoc w oznaczeniu - różne II

Post autor: gaborson »

Postaram się poprawić i być bardziej uważnym. Rzeczywiście przez moją nieuwagę powtórzyłem zdjęcia. Proszę o wybaczenie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „INNE [Foto-oznaczanie]”