Paracoptosia subgen.n. (=Coptosia Fairmaire, 1865, syn. n.)[Danilevsky, 2017]

Nowe gatunki dla nauki, nowe dla fauny, nowe taksony, aktualne zmiany nomenklatoryczne itp.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Paracoptosia subgen.n. (=Coptosia Fairmaire, 1865, syn. n.)[Danilevsky, 2017]

Post autor: Jacek Kurzawa »

Z pewnością informacja o tym, że zaproponowano nową nazwę Paracoptosia czyniąc Coptosia synonimem jest bardzo interesująca i odbije się szerokim echem.

Załączam przygotowane pliki do postudiowania. Opisy originalne - Fairmaire 1865 - fragment.
PS.Napisałem dość długi tekst na ten temat ale Forum wyrzuciło mnie (wygasła sesja?), co mi się nie zdarza, może to czkawka przednoworoczna. Tekstu nie będzie, bo czasu na jego ponownie pisanie już nie mam.
Awatar użytkownika
Marek Wanat
Posty: 547
Rejestracja: piątek, 5 października 2007, 10:59
UTM: XS36
Specjalność: ryjkowce
Lokalizacja: Wrocław
Podziękowano: 1 time

Re: Paracoptosia subgen.n. (=Coptosia Fairmaire, 1865, syn. n.)[Danilevsky, 2017]

Post autor: Marek Wanat »

Jacek Kurzawa pisze:PS.Napisałem dość długi tekst na ten temat ale Forum wyrzuciło mnie (wygasła sesja?), co mi się nie zdarza, może to czkawka przednoworoczna. Tekstu nie będzie, bo czasu na jego ponownie pisanie już nie mam.
No proszę, a myślałem, że tylko mnie się takie rzeczy zdarzają :rotfl:
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Paracoptosia subgen.n. (=Coptosia Fairmaire, 1865, syn. n.)[Danilevsky, 2017]

Post autor: Jacek Kurzawa »

Dlatego o tym napisałem, żeby też dodać otuchy tym, których to spotkało. Ostatnio pisałeś, że miałeś z tym problem. Wczoraj ogólnie były jakieś problemy, być może spowodowane końcem roku, np jedna z moich aplikacji przestawiła numerację na nowy miesiąc (na 1) pozostawiając miesiąc grudzień. Były też problemy na Forum z uprawnieniami, wyczyściłem więc wczoraj sesje i cache i problemy ustąpiły. Wygląda więc na to, że niektórych problemów mozna uniknąć choćby przez regularną konserwację. Tylko, że nigdy nie wiadomo, kiedy problemy wystąpią. Mam nadzieję, że jeśli już będą się zdarzały, to będą one bardzo rzadko.
ODPOWIEDZ

Wróć do „NOWE gatunki”