Książka: Motyle i ćmy

Sprzątamy dział... magazyn
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Książka:Motyle i Ćmy

Post autor: Damian Bruder »

Witam!
Chciałbym ogłosić pewną wiadomość ,iż jest do kupienia książka MOTYLE I ĆMY Z. Meszaros A. Vojnits na allegro: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=31221976
Z ceną troszę przesadził
Pozdrawiam

P.S>wiadomość w szczególności dla Piotrka Guzika
Awatar użytkownika
PiotrekGuzik
Posty: 222
Rejestracja: piątek, 11 czerwca 2004, 21:25
Lokalizacja: Krosno

Post autor: PiotrekGuzik »

Wielkie dzięki!!! Widziałem tę wiadomość w innym poście (również od Ciebie) ale zapomniałem odpisać. Poczekam kilka dni i ją prawdopodobnie wylicytuję :)
Marcin Kutera

Wiem gdzie można zakupić "Obserwujemy motyle" Rai

Post autor: Marcin Kutera »

otóż tą książkę przełożył prof. Buszko --- jest to prawdopodobnie wydawnictwo z z Multico. W Bydgoszczy na Dworcowej można zakupić tą pozycje za 5 zł....
Marcin Kutera

Obserwujemy motyle Rainholf

Post autor: Marcin Kutera »

dodaje info, gdyż nie zmieścił mi sie autor w temacie, z góry przepraszam za niedopatrzenie..
Marcin Kutera

Heintze Motyle Polski - atlas cz I

Post autor: Marcin Kutera »

Bardzo często pojawia się ta pozycja w antykwariatach, jest to książka dla nowicjuszy szczególnie zbieraczy motyli nocnych, ale... jest jednak dobra pozycja, wiel można z tej książki sie dowiedzieć. ja widziałem ją za 20 zł w Warszawie w Pałacyku Taniej Książki na ul. Działdowskiej w dzielnicy Wola, jak również w Bydgoszczy na Rynku Starego Miasta w antykwariacie /gorąco zachęcam miłośników do zakupu/ te książki widziałem w czerwcu br.
aglais
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 16 października 2004, 16:45
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: aglais »

a ja ta książkę widziałam... w mojej szkolnej bibliotece. W tej chwili znajduje się u mnie w domu i poważnie się zastanawiam, czy czasem nie powinnam jej 'zgubić' i odnieśc do szkoły innej :D
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

A nie da się jej przypadkiem zakupić w tej, że bibliotece?:)
Pozdrawiam
Damian
aglais
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 16 października 2004, 16:45
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: aglais »

Przypadkiem się nie da :/
Co ciekawe jest w bibliotece od 17 lat i w tym czasie została wypozyczona dwa razy, w tym dwa przeze mnie...
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

Coś bardzo mało osób się tym interesuje.No cóż tak samo i u mnie w bibliotekach.
Najczęściej wypożyczają książki o tej tematyce, kiedy jest im potrzebna do szkoły ,do różnych prac pisemnych itp.
aglais
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 16 października 2004, 16:45
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: aglais »

Próbowąłam sprawę załatwić z bibliotekarkami i odkupić ta nieuztwana ksiazkę. Co usłysząłam? 'Nie mozemy jej psrzedać, bo takie książki podnoszą wartość księgozbioru..." No cóż... Lepiej, żeby się marnowała, nie? :/
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

na pewno podnoszą wartość księgozbioru, ale jeżeli nikt z niej nie korzysta przez lata to nie powinna się marnować.Szkoła powinna zamówić więcej ksążek o tej tematyce i wtedy z odsprzedażą nie powinno być problemów.Szkoła zapewne powie, że nie pięniędzy na uzupełnienie księgozbioru;]
Ale jak ja bym był na twoim miejscu tak szybko bym nie odpóścił;]
Pozdrawiam
Damian
Awatar użytkownika
PiotrekGuzik
Posty: 222
Rejestracja: piątek, 11 czerwca 2004, 21:25
Lokalizacja: Krosno

Post autor: PiotrekGuzik »

O podejściu biblitekarzy do sprawy niech świadczy fakt, że mnie nie udało się odkupić z biblioteki szkolnej książki o kometach (bo tym również się interesuję), która znajdowała się tam od 1985 r. w PIÊCIU (!!!) egzemplarzach i była wypożyczana tylko przeze mnie. W końcu po kilku latach bezskutecznych starań wypożyczoną książkę "zgubiłem", co po zapłaceniu kary wyszło praktycznie na odkupienie jej ;)
Awatar użytkownika
Roman Królik
Posty: 311
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 14:19
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: Roman Królik »

Oj nieładnie. Mam nadzieję, że nie była to Biblioteka Jagiellońska a książka o kometach to: "De revolutionibus orbium celestium" niejakiego zakonnika Mikołaja z Fromborka. ;))

A tak na serio. Zamierzam zkolekcjonować wszystkie dzieła dawno juz niezyjącego entomologa. Napisał tych prac ponad 400. Zacząłem powoli pożyczać z różnych bibliotek i kserować ale czuję, że jeden pokój będę musiał przeznaczyć na kserokopie jego prac. Coraz częściej zastanawiam się nad skanowaniem czy fotografowaniem, a może potem przerabianiem na format PDF. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie?

Pzdr.
aglais
Posty: 21
Rejestracja: sobota, 16 października 2004, 16:45
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: aglais »

Ja tylko zachęcam do wizyty w okolicznych antykwariatach. Czasami można tam znaleźć istne cuda. Ostatnio kupiłam nowiutki atlas motyli świata. Wcześniej widziałam go na zebraniu śTE - cena sięgała 100 zł. Ja dałam 16 zł :)
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

Roman Królik pisze:Coraz częściej zastanawiam się nad skanowaniem czy fotografowaniem, a może potem przerabianiem na format PDF. Czy ktoś ma jakieś doświadczenia w tym względzie?
A co dokładniej chciałbyś wiedzieć ja czasami literaturę szczególnie bardzo kolorowe atlasy skanuję sobie do pdf, za drogo by ksero kolorowe powychodziło by wtedy.
Awatar użytkownika
Marcin Kutera
Posty: 1143
Rejestracja: niedziela, 10 października 2004, 17:08
UTM: EB24, EC18
Specjalność: Lepidoptera, Odonata, Orthoptera,
Lokalizacja: okolice Ostrowca św
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Książka:Motyle i Ćmy

Post autor: Marcin Kutera »

ja często też skanuję - literature i zapisuje w jpg

[ Dodano: 06-11-2004, 13:12 ]
Jest Rainholf Obserwujemy motyle za 12 zł na allegro, tą książkę przełożył prof. Jarosław Buszko. Zawarte są w niej wskazówki połowu, hodowli, rejestr obserwacji, rozwój, wędrówki, ochrona, fotografowanie, osobliwe sposoby życia motyli
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

Witam
Jest Rainholf Obserwujemy motyle za 12 zł na allegro, tą książkę przełożył prof. Jarosław Buszko. Zawarte są w niej wskazówki połowu, hodowli, rejestr obserwacji, rozwój, wędrówki, ochrona, fotografowanie, osobliwe sposoby życia motyli
Dawniej można było ją zamówić z lubuskiego klubu przyrodników za 4zł. bez kosztów przesyłki.Dobrze, że udało mi się ją kupić po tak niskiej cenie :wink:
Na allegro troszke przesadzają z tą ceną-pewnie nie znają prawdziwej.
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Giełda - różne”