Kupię duże, "wyraziste", owady preparowane

Sprzątamy dział... magazyn
herta
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 20 sierpnia 2004, 21:32
Lokalizacja: Radom

Kupię duże, "wyraziste", owady preparowane

Post autor: herta »

Kupię duże, "wyraziste", owady preparowane najlepiej od kogoś z Radomia lub okolic gg:9193022
Awatar użytkownika
Szczepan Ziarko
Posty: 120
Rejestracja: niedziela, 7 listopada 2004, 13:31
Lokalizacja: Poturzyn
Kontakt:

Re: Kupię duże, "wyraziste", owady preparowane

Post autor: Szczepan Ziarko »

herta pisze:Kupię duże, "wyraziste", owady preparowane najlepiej od kogoś z Radomia lub okolic gg:9193022
No dobrze, ale jakie treści maja one wyrażać
ZETES
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Post autor: Jacek Kurzawa »

śmiałem się ze 2 minuty, nie mogłem przestać.... ! Może mam takie poczucie humoru?

Ale później poszukałem jakiegoś racjonalnego rozwiązania tego pytania - mój Ojciec zawsze mawiał "Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi" i to aż nazbyt często. Dlatego próbuję rozwiązać tę zagadkę:

- Duże - muszą mieć pewnie chociaż te 6 cm, takie, żeby na ich widok np. Ciocia powiedziała "O! jaki DUżY!". To rozumiem!
- Wyraziste - na pewno chodzi tu o kontrastowe lub wzorzyste, jeśli jednokolorowe to ubarwienie ostre i wyraźne. Ewentualnie może też dotyczyć faktury powierzchni, np. błyszczące Cetonidae. W każdym razie razie takiego ubarwienia, żeby na ich widok oglądający, niekoniecznie ciocia, może być kolega, uczeń, sąsiad powiedział: "O! Jako KOLOROWY?!!". I to też rozumiem.

Owady oprócz tego że są obiektem BADAÑ naukowych dla niektórych są również obiektem ZACHWYTU nad ich pięknem dla innych, obiektem ZDZIWIENIA, że mogą byc takie DUZE i KOLOROWE to owady, obiektem STRACHU dla jeszcze innych, obiektem OBRZYDZENIA, obiektem miłosnych uniesień dla jeszcze innych również.

Gdy tacy ludzie spotkają się mogą mieć problem z porozmawianiem o owadach. I nie ma się czemu dziwić - owady znaczą tak wiele dla tak wielu ludzi, ale zachwyt jednych może być niezrozumiały dla innych tak jak strach innych dla tych pierwszych.
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

Tak przy okazji co do zachwytu to w niektórych krajach tropokalnych owady potrafią nawet zastępować kamienie szlachetne w biżuteri :)
I a propo piękna owadów to nawet jedna strona o nich nazywa się Living Jewels :!: http://www.living-jewels.com/photo.htm
A co do strachu to wielkokrotnie owadami próbowano ludzi straszyć w filmach grozy a nawet w zwykłaych filmach jak Indiana Jones i świątynia zagłady, gdzie miały wprawiać w przerażenie hordy karaczanów i straszyki a nawet jeden chrząszcz, kózka Acrocinus longimanus :D 1 samczyk chodził aktorce po ręce, ach jak bym chciał takiego potrzymnać żywego :D a oni się go bali. A taka jeszcze jedna dygresja jakby co akcja filmu dzieje się w Indiach a to gatunek Nearktyczny :D - taka ciekawostka zoogeograficzna :D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Giełda - różne”