Wyprawa Wrzosowiska Paśniki, Kampinoski Park Narodowy Sierpień 2023

Pozostałe owady oraz wszystko, czego nie jesteśmy pewni...
Inczi
Posty: 118
Rejestracja: piątek, 25 maja 2012, 19:18
Lokalizacja: Toruń

Wyprawa Wrzosowiska Paśniki, Kampinoski Park Narodowy Sierpień 2023

Post autor: Inczi »

Witam,
Wszystkie fotki cyknięte w czasie jednego spaceru więc nie widzę sensu dzielić to na różne działy. O wrzosowiskach i łąkach Paśniki (Niedaleko Miejsca Pamięci Narodowej Palmiry, Kampinoski Park Narodowy) dowiedziałem się od mojego wujka Tadeusza, który lata z aparatem za grubą zwierzyną. Teraz szlak jest zamknięty, bo coś odnawiają więc trzeba przebijać się przez las, ale jak ktoś mieszka w Wawie to polecam, komunikacja miejska dojeżdża do Truskawy i stamtąd można iść.
W maju 2009 wujek sfotografował na długim bagnie (Długie Bagno na przeciwko parkingu muzeum) coś co mi pasuje na przeplatkę aurinię, niestety nikt mi na razie nie potwierdził tego oznaczenia, ale ja wolałem pójść leśnymi ścieżkami na wrzosowiska. Z mniej ciekawych (dla mnie gatunków): C. hybrida, Scolia hirta, P. icar, L. tityrus ale jak ktoś nie wierzy to mogę wrzucić zdjęcia:)

Szukałem też Eresus kollari bu habitat idealny(Dużo wydm i piachu generalnie) ale nie udało mi się znaleść.
Załączniki
Co ciekawe natknąłem się na ślady rysia. Na zdjęciu słabo to widać, ale na żywo, wyraznie był to odcisk szerokiej łapy, bez śladów pazurów.
Co ciekawe natknąłem się na ślady rysia. Na zdjęciu słabo to widać, ale na żywo, wyraznie był to odcisk szerokiej łapy, bez śladów pazurów.
lynx2.jpeg (363.85 KiB) Przejrzano 436 razy
Sphingonotus caerulans
Sphingonotus caerulans
sphingonotus1.jpg (235.4 KiB) Przejrzano 436 razy
Mantis religiosa
Mantis religiosa
mantisa1.jpg (152.67 KiB) Przejrzano 436 razy
Hesperia comma
Hesperia comma
hesperia1.jpg (90.55 KiB) Przejrzano 436 razy
Dasypogon diadema, tego akurat nie jestem pewny. Duży, włochaty czarny łowik.
Dasypogon diadema, tego akurat nie jestem pewny. Duży, włochaty czarny łowik.
Dasypogon1.jpg (213.43 KiB) Przejrzano 434 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „INNE [Foto-oznaczanie]”