Robal z dalekich krajów

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
kolunia
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2016, 03:48
Gender: women
UTM: Poznan

Robal z dalekich krajów

Post autor: kolunia »

Cześć,

nie wiedziałam gdzie wrzucić posta, więc wrzucam do kategorii domowych robaków. Owad został znaleziony na statku, który płynął z Pakistanu do Europy. Na pełnym morzu nie było jak go wypuścić, więc został zabrany do domu.

To jakaś cykada/świerszcz. Całą noc nadaje bardzo głośno. Zastanawiamy się, czy można go w tą pogodę wypuścić na dwór. Obecnie siedzi w małym terrarium, bo wydaje nam się, że na dworze jest za zimno dla niego.

Czy ktoś z was może zidentyfikować robala i podpowiedzieć, gdzie szukać informacji o nim?

Rozmiarem jest dość spory, niestety nie mam zdjęcia z czymś dla skali, ale jego długość to jakieś 4 cm.

EDIT: Znaleziony 5 tygodni temu w Pakistanie
Załączniki
received_142638488569421.jpeg
received_142638488569421.jpeg (41.15 KiB) Przejrzano 463 razy
Bartek Pacuk
Posty: 3277
Rejestracja: wtorek, 9 października 2007, 22:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Robal z dalekich krajów

Post autor: Bartek Pacuk »

kolunia pisze: To jakaś cykada/świerszcz. Całą noc nadaje bardzo głośno. Zastanawiamy się, czy można go w tą pogodę wypuścić na dwór. Obecnie siedzi w małym terrarium, bo wydaje nam się,  że na dworze jest za zimno dla niego.
EDIT: Znaleziony 5 tygodni temu w Pakistanie
Wypuszczenie go na dwór zdecydowanie nie jest dobrym pomysłem. Nie dlatego że jest za zimno, tylko że jest to gatunek obcy, który nie występuje w Polsce w naturze. Z tego powodu nie powinien się znaleźć na dworze. A jest to rzeczywiście świerszcz, nawet podobny do naszego rodzimego świerszcza polnego, przypuszczalnie należy do tego samego rodzaju Gryllus. Nie wiem jakie świerszcze żyją w Pakistanie, ale żaden osobnik pochodzący stamtąd (bądź niewiadomego pochodzenia, bo jeśli znaleziony na statku to różnie może być) nie powinien się plątać po Polsce ;-)
kolunia
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 31 października 2016, 03:48
Gender: women
UTM: Poznan

Re: Robal z dalekich krajów

Post autor: kolunia »

Masz rację Bartek, nie pomyśleliśmy nawet o tym! Dziękuję za poradę, zostawimy go w domu, chociaż nieźle hałasuje :P
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe robaczki.”