Proszę o indentyfikacje owada~!!! pomocy!!

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Milagros
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 13 stycznia 2023, 20:24
Gender: women
UTM: Polska

Proszę o indentyfikacje owada~!!! pomocy!!

Post autor: Milagros »

Witam, mam prośbę czy może mi ktoś pomóc?Nie wiem co to za owad. Pojawił się w domu!!!HELP!!!Zazwyczaj pojawia się wieczorem w mieszkaniu- ma skrzydła!!Nie mam pojęcia skąd to się wzięło.!! Może ktoś rozpozna? przesyłam zdjęcie.
Załączniki
20230110_185158.jpg
20230110_185158.jpg (85.42 KiB) Przejrzano 1066 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Proszę o indentyfikacje owada~!!!  pomocy!!

Post autor: Aneta »

Zdjęcie takie sobie, ale najprawdopodobniej to któryś szubak (Attagenus), pospolity synantrop, nic groźnego.
Milagros
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 13 stycznia 2023, 20:24
Gender: women
UTM: Polska

Re: Proszę o indentyfikacje owada~!!!  pomocy!!

Post autor: Milagros »

Witam dziękuję za odpowiedz. A czy mogą być pod panelami w mieszkaniu??Czy wie PAni jak się mogę ich pozbyć?? czym najlepiej spryskać????
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Proszę o indentyfikacje owada~!!!  pomocy!!

Post autor: Aneta »

Pod panelami nie, chyba że są w nich jakieś szczeliny; szubaki lubią takie zaciszne miejsca, także za i pod meblami, zwlaszcza rzadko odsuwanymi. A z chemikaliami szkoda zachodu, to nie ten kaliber problemu - prędzej strujesz siebie niż szubaki.
Milagros
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 13 stycznia 2023, 20:24
Gender: women
UTM: Polska

Re: Proszę o indentyfikacje owada~!!!  pomocy!!

Post autor: Milagros »

To jak można się ich pozbyć?jest jakiś sposób? czasem znajduje martwe na panelach...
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Proszę o indentyfikacje owada~!!!  pomocy!!

Post autor: Aneta »

To nie są jakieś szczegolnie szkodliwe owady, więc nie ma większego sensu zaczynać z nimi walki, poza tym ich skryty tryb życia i małe wymagania pokarmowe jeszcze to utrudniają. Jeśli jednak spotykasz szubaki w większych ilościach, sprawdź czy nie dobrały się do czegoś przechowywanego, a rzadziej używanego typu pościel z pierza, wełniane koce, coś futrzanego itp. wyrobów pochodzenia zwierzęcego. Jeżeli natomiast pojawiają się pojedynczo, to radziłabym po prostu zaakceptować ich obecność. Ewentualnie można dokładniej sprzątać, odsuwając za każdym razem meble, za którymi mogą zbierać się kurz i włosy. No i dobrą metodą na ograniczenie szubakowej populacji jest niepozbywanie się domowych pająków ;)
Milagros
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 13 stycznia 2023, 20:24
Gender: women
UTM: Polska

Re: Proszę o indentyfikacje owada~!!!  pomocy!!

Post autor: Milagros »

Dziękuję za pomoc .Pojawiają się w różnej ilosci czasami pojedynczo A bywa że kilka sztuk. Na razie nie znalazłam gniazda ale muszę zlokalizowac gdzie są bo gdyby to był pojedynczy przypadek to dalabym sobie spokój.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”