Owady krajowe

Hodowla owadów
wienio

Owady krajowe

Post autor: wienio »

Cze. Jak bym hodował owady krajowe to czy musze podgrzewać terrarium?
Awatar użytkownika
Roman Królik
Posty: 311
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 14:19
Lokalizacja: Kluczbork

Post autor: Roman Królik »

Zależy, gdzie to insektarium trzymasz. Jeżeli w mieszkaniu w temp. ok.22 st.C to w większości przypadków nie trzeba nic podgrzewać (chyba, że są to wybitnie ciepłolubne gatunki a ty masz w mieszkaniu 15 st.C).
Wiele gatunków wręcz wymaga obniżenia temperatury na okres diapauzy zimowej. Ja, hodując chrząszcze, wynoszę je (w żerowiskach) na początku zimy do nieogrzewanej piwnicy/garażu. Po pierwszych kilkudniowych przymrozkach przenoszę je do mieszkania i po kilku tygodniach mam w zimie wylęg chrząszczy. Cieszy się oko, gdy za oknem mróz i śnieg. A jeszcze lepiej na zbieranie żerowisk wybrać się po pierwszych, solidnych przymrozkach. Kiedyś często witałem Nowy Rok zbierając na mrozie gałazki z żerowiskami bogatków i kózek. Po przeniesieniu do domu, do temp. pokojowej, w lutym miałem w domu "wiosnę".
Pzdr.
Awatar użytkownika
Paweł Wojtaszek
Posty: 74
Rejestracja: czwartek, 14 października 2004, 20:26
Lokalizacja: Chorzelów

Post autor: Paweł Wojtaszek »

Hodowlą zajmuję się już trochę czasu. Hoduje i gąsienice motyli jak i chrząszczy. Nigdy nie podgrzewałem terrarium. Czasami stosuję taki ''sztuczki'' ale nie zawsze to wypala. W każdym bądź razie, efekt takiego zabiegu jest fantastyczny. Powodzenia!

Paweł
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Hodowla”