Walki bezkręgowców

Awatar użytkownika
mandarinia 44
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 19:33

Walki bezkręgowców

Post autor: mandarinia 44 »

W tym wątku opisujcie najciekawsze pojedynki :twisted: ,,wielonogich gladiatorów" :twisted: ,jakie udało się wam zauważyć
Ps:jeśli to zły dział to proszę napisać :P
Awatar użytkownika
panczo
Posty: 378
Rejestracja: środa, 6 października 2004, 13:35
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Walki bezkręgowców

Post autor: panczo »

oprócz mrówek to specjalnych walk nie widziałęm. Raczej przepychanki pomiędzy np. muchówką a motylem o kawałek kwiatka lub przepychanki różnych gatunków ważek o terytorium. Ale ja jestem tylko sympatykiem owadów
Awatar użytkownika
mandarinia 44
Posty: 30
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2011, 19:33

Re: Walki bezkręgowców

Post autor: mandarinia 44 »

Ja widziałem kilka m.in:
1.dwóch pogońców.
Chodziłem po działce mojej gdy na krawężniku,zauważyłem dwa pająki:większego i mniejszego
Cała walka skończyła się jednym atakiem większego :!:
2.husarz władca vs szablak krwisty
Nad pobliskimi bagnami latały dwie ważki ,husarz zaczął atakować szablaka :shock: ,zadał kilka ciosów,po czym szablak uciekł.
3.wilk pszczeli
Samica taszczyna pszczelego przyleciała nad żółte kwiaty,na których ,,pasły się"pszczoły,krążyła dookoła kępy tych roślin,zawisła w jednym miejscu i natarła jak myśiwiec na pszczołę.powtórzyła to jeszcze kilka razy,aż z pszczołą upadła na ziemię i uciekła.Może się zawstydziła :oops:
Awatar użytkownika
panczo
Posty: 378
Rejestracja: środa, 6 października 2004, 13:35
Lokalizacja: Skierniewice

Re: Walki bezkręgowców

Post autor: panczo »

no to moge potwierdzic jeszcze walki samcow makatki o terytorium. Mam w ogrodku mnostwo czyśćca, a makatki go lubią i samce pilnują na nich swoje terytoria. Są zawzięte i czasem odganiają inne błonkówki ale raczej przez nadmiar hormonów niż specjalnie. Zresztą są bardzo jurne. Widziałem zapłodnienie, trwa chwilkę.
ODPOWIEDZ

Wróć do „*** HYDEPARK ***”