Saturnia pyri

Hodowla owadów
piotr123
Posty: 26
Rejestracja: wtorek, 28 grudnia 2010, 18:22

Saturnia pyri

Post autor: piotr123 »

Witam.
Na innym forum przeczytałem, że poczwarki potrzebują zimowania.
Jest to raczej gatunek południowoeuropejski, więc nie wiem czy wytrzyma nasze ostre zimy (północna część kraju).
Czy mogę trzymać je w lodówce (brak mrozu) i ile czasu?
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Saturnia pyri

Post autor: Kamil Mazur »

Daj ją do lodówki bez obaw. Pewnie Cię zasmucę, ale czasem zimuje więcej niż jeden raz.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Saturnia pyri

Post autor: Antek Kwiczala † »

i ile czasu?
Poczwarki S. pyri zimują kilka miesięcy. Jeśli skrócisz zimowanie, to, jak napisał Kamil, zamiast wylęgu motyli, zafundujesz sobie kolejne zimowanie poczwarek. Najkorzystniej dla poczwarek dać im cały rok - a zimowanie (od listopada do marca) prowadzić w nieogrzewanym pomieszczeniu, w temp. nieco powyżej zera.
Ciurbak
Posty: 85
Rejestracja: środa, 27 sierpnia 2014, 14:52
UTM: Warszawa/Mazury

Re: Saturnia pyri

Post autor: Ciurbak »

Odnawiam temat by nie zakładać nowego. Również jestem posiadaczem parki S.pyri (aktualnie 2 kokony) I teraz pytanie kiedy je wsadzić do lodówki i kiedy wyjąć? Wsadzić kokony teraz czy może dopiero w grudniu i wyjąć w Maju czy też może wcześniej? i czy 4C to dobra temperatura? Bardzo proszę o podanie dokładnych informacji. Jest to moja pierwsza hodowla tego gatunku i bardzo chciałbym zobaczyć motyle najbliższej wiosny, a nie za półtora roku :)

Pzdr!
Przestrojnik
Posty: 252
Rejestracja: wtorek, 18 lutego 2014, 18:02

Re: Saturnia pyri

Post autor: Przestrojnik »

ja swoje trzymam w piwnicy w nieogrzewanym pomieszczeniu (dom jednorodzinny), jeśli juz koniecznie do lodówki chcesz dać to w okolicach listopada (połowa)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Hodowla”