Płytka Firmy GLOBOL - czy jest bezpieczna dla ludzi?

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
kasiam7
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 15 sierpnia 2010, 12:04
Gender: women

Płytka Firmy GLOBOL - czy jest bezpieczna dla ludzi?

Post autor: kasiam7 »

Czy ktoś z was używał płytki na owady Firmy GLOBOL. Mam w domu roztocza ( przede wszystkim w kuchni ) i weterynarz poleciła mi właśnie tą płytkę. Mam małe mieszkanie, psa i papugę.
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Re: Płytka Firmy GLOBOL - czy jest bezpieczna dla ludzi?

Post autor: Kamil Mazur »

Ja używałem ale do gablot na szkodniki zjadające suche okazy. Środek podobno mocny i z całą pewnością nie jest obojętny dla zdrowia.
Jeśli chodzi o roztocza to nie przyszło mi to nigdy do głowy żeby je truć czymś takim.

A tak przy okazji pisząc, że masz roztocza w domu to nie widzę nic nadzwyczajnego bo każdy je ma. Odkurzaj chałupę, często myj podłogę i wietrz mieszkanie, a poczujesz ulgę (domyślam się że chodzi o alergię). Jeśli możesz zrezygnuj z zasłon - tak mi kiedyś radzili ale do tego się nie posunąłem. Roztocza siedzą w dużej mierze w kołdrach, poduszkach, a uczulają podobno ich odchody a nie one same.
Podsumowując - jak najwięcej wietrzenia.
FoFa
Posty: 160
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2010, 18:31
Gender: women
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Płytka Firmy GLOBOL - czy jest bezpieczna dla ludzi?

Post autor: FoFa »

Kamil Mazur pisze:Ja używałem ale do gablot na szkodniki zjadające suche okazy. Środek podobno mocny i z całą pewnością nie jest obojętny dla zdrowia.
Jeśli chodzi o roztocza to nie przyszło mi to nigdy do głowy żeby je truć czymś takim.

A tak przy okazji pisząc, że masz roztocza w domu to nie widzę nic nadzwyczajnego bo każdy je ma. Odkurzaj chałupę, często myj podłogę i wietrz mieszkanie, a poczujesz ulgę (domyślam się że chodzi o alergię). Jeśli możesz zrezygnuj z zasłon - tak mi kiedyś radzili ale do tego się nie posunąłem. Roztocza siedzą w dużej mierze w kołdrach, poduszkach, a uczulają podobno ich odchody a nie one same.
Podsumowując - jak najwięcej wietrzenia.
Koleżance chyba nie chodzi o te same roztocza jakie masz na myśli. Tutaj był cały watek poświęcony problemowi viewtopic.php?f=70&t=15244 i jeśli zacznie wietrzyć jak zalecasz to tego czegoś prawdopodobnie wcale się nie pozbędzie bo one właśnie przez otwarte okno się dostały.
O płytce Global niestety nic nie wiem :(
Pawel Jaloszynski
Posty: 1887
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2004, 02:00
Lokalizacja: Palearktyka

Re: Płytka Firmy GLOBOL - czy jest bezpieczna dla ludzi?

Post autor: Pawel Jaloszynski »

Roztocze, roztocze, roztocze, roztocze...

Roztocza to nie roztocze, chociaż na pewno w Internecie nie brakuje stron mylących te terminy.

Paweł
FoFa
Posty: 160
Rejestracja: czwartek, 12 sierpnia 2010, 18:31
Gender: women
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Płytka Firmy GLOBOL - czy jest bezpieczna dla ludzi?

Post autor: FoFa »

Pawel Jaloszynski pisze:Roztocze, roztocze, roztocze, roztocze...

Roztocza to nie roztocze, chociaż na pewno w Internecie nie brakuje stron mylących te terminy.

Paweł
prawda, ale laicy mówią zwykle niepoprawnie zakładając ze wszyscy wiedza co mają na myśli :oops:
Tak swoja drogą to zupełnie typowe dla laików i nie tylko w entomologii. Normalnie większość ludzi mówi "przpuchlina" na przepuklinę. Interesuje mnie też np ilu ludzi mając kolkę wątrobową mówi, że ma kamienie w woreczku żółciowym?
ja zawsze od rozmówców słyszę że maja kamienie w woreczku żółciowym, a nauczyciel powie, że woreczek to ma mężczyzna i nie w brzuchu ;) a to w wątrobie to pęcherzyk, wiec jak widać jest to dość popularne zjawisko, niemniej będę zwracać na to baczniejsza uwagę :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe robaczki.”