Rozpinanie - obrazowo

Metody preparowania, usypiania, problemy, sposoby.
Sirkka
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 9 kwietnia 2010, 20:02
Lokalizacja: Mysłowice

Rozpinanie - obrazowo

Post autor: Sirkka »

Z góry zakładam, że to stare i nie wiem, czy aktualne jeszcze. Jednak nigdzie nie spotkałam się z obrazowymi wskazówkami jak co rozpinać, gdzie wbić szpilkę i tak dalej, więc sobie pomyślałam, że jakby ktoś kiedyś szukał to wrzucę, bo tutaj nigdzie czegoś takiego nie znalazłam.


Obrazek
Pawel Jaloszynski
Posty: 1887
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2004, 02:00
Lokalizacja: Palearktyka

Re: Rozpinanie - obrazowo

Post autor: Pawel Jaloszynski »

Żeby tylko początkujący nie doszli do wniosku, że rozpięcie stu motyli wymaga zakupu czterech tysięcy szpilek...

Paweł
Sirkka
Posty: 10
Rejestracja: piątek, 9 kwietnia 2010, 20:02
Lokalizacja: Mysłowice

Post autor: Sirkka »

Co mi przypomniało praktyki i zdziwienie pana doktora na wieść, że ośmioosobowa grupa w ciągu pierwszego dnia preparowania na rozpięcie złapanych owadów zużyła ok.5 paczek zwykłych szpilek :oops: No, ale przy rozszpilaniu była niezla zabawa :grin:

No, ale początkujący są bardziej domyślni i się nie przestraszą.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Faktycznie, wystarczy przejrzeć to forum (dział "Preparowanie, chemia), by znaleźć kilkanaście tematów o preparowaniu. Podam kilka:
viewtopic.php?t=10482
viewtopic.php?t=12469
Przecież nie będziemy co roku opisywać ze szczegółami tego samego.
Można też znaleźć linki do stron w internecie, gdzie to "obrazowo" jest pokazane.
Michał Kasperski
Posty: 22
Rejestracja: niedziela, 28 marca 2010, 13:30
Lokalizacja: Gostyń, Wielkopolska

Post autor: Michał Kasperski »

Moim zdaniem to najlepsze filmiki jakie przynajmniej ja widziałem. Sam się na nich dobrze uczę. Proponuje obejrzeć inne filmiki, instrukcje na tamtej stronie. Używają w miarę łatwego angielskiego więc można się czegoś domyślać. A więc apropo rozpinania
http://www.insectnet.com/videos/instruct.html
Tam po prawej jest lista filmików z działu "Instructional" 2 pierwsze są o rozpinaniu :wink:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Preparowanie, chemia.”