Prośba o identyfikację dziwnego obiektu nagranego kamerą.

robertcb
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 25 października 2009, 21:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Prośba o identyfikację dziwnego obiektu nagranego kamerą.

Post autor: robertcb »

Zwracam się z prośbą o identyfikację obiektu "kula światła" który został przypadkowo zarejestrowany wieczorem 25 września br. przez jedną z kamer monitoringu Fundacji Nautilus.
Moja hipoteza brzmi: pajęczak, roztocze, ewentualnie jakiś owad który zagniezdził sie przy matrycy CCD kamery.
Proszę o opinię i ewentualną identyfikację gatunku (fragment materiału filmowego 1:20:10 - 1:20:18)

Materiał filmowy: http://www.vimeo.com/7163942
Zapowiedź: http://www.youtube.com/watch?v=rrJeRrxfPwQ
Artykuł: http://www.nautilus.org.pl/?articlesid=1905
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez robertcb, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

jak dla mnie ktoś się bawi pilotem od telewizora
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7254
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Post autor: Rafał Celadyn »

robertcb pisze:pajęczak, roztocze, ewentualnie jakiś owad który zagniezdził sie przy matrycy CCD kamery
Też bym tak kombinował...pajęczak chyba najbardziej prawdopodobny ...myślę że wszedł na szkło obiektywu i po prostu robił sieć.
Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dark »

Przepraszam za offtop, ale aż dziw bierze, że ktoś może ludziom serwować taki kit i ci jeszcze w to wierzą. Rozumiem jakiś spektakularny obiekt, który trudno wyjaśnić i spreparować... ale robić takie halo o jakąś plamkę, która ewidentnie porusza się z kamerą? Trzeba być mocno zdesperowanym w poszukiwaniu "dowodu".

Widziałem kiedyś produkcje rzeczonej "fundacji" (lub jakiegoś pokrewnego tworu) w TVNie. Dowodami na istnienie UFO były "światła nieznanego pochodzenia unoszące się nad tonią wodną jeziora" - czytaj - ktoś "na chama" ustawił maksymalną nieostrość na kamerze i ewidentnie zaświecił światłami samochodu po drugiej stronie jeziora. Inny filmik, pokazujący zawisanie dziwnego statku kosmicznego nad Wilnem, nawet dla nieopatrzonego obserwatora, okazywał się zwisającym na przędzy pająkiem krzyżakiem.
Szkoda, że nie mają takiej finezji jak ci z tegotygodniowej "katastrofy meteorytu" :D Niedość, że przez pół nocy musieli wykopać ogromny lej w polu, to jeszcze go podpalili. W nocy wyglądało rzeczywiście jak niezły impakt :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Generalnie żenada :twisted:

Aha. Cytat na dziś jednego z "tych co uwierzyli" (chyba, że sobie ktoś robił jaja :D )
I oto chodzilo --i co niedowiarki,sceptycy i cale te grono Naukowo-techniczne,ktore w nic nie wiezy-to dla was prostacy----wy ktorzy skreslacie zjawiska niewytlumaczalne,bo nie potraficie tych Rzeczy wyjasnic i zbadac,a wystarczy troche wejsc w ten temat i otworzyc oczy-BRAWO,BRAWO FUNDACJO -DZIEKI WAM MAM WSPANIALSZE ZYCIE - JESZCZE RAZ DZIEKUJE.POZDROWIENIA DLA WSZYSTKICH PASJONATOW ZJAWISK NIEWYTLUMACZALNYCH
Awatar użytkownika
Robert M.
Posty: 377
Rejestracja: poniedziałek, 26 września 2005, 17:07
Lokalizacja: Opole / Branice
Kontakt:

Post autor: Robert M. »

Jak juz wkroczylismy w takie tematy to polecam obejrzenie Konferencja UFO 2005 Jaime Maussan
robertcb
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 25 października 2009, 21:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robertcb »

Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dark »

robertcb pisze:Właśnie opublikowali oryginalny materiał:

http://www.vimeo.com/7290782
Sorry, ""Przybysz z innego wymiaru" - 25 września 2009 Baza FN materiał "kula światła"" was deleted at 6:41:58 Thu Oct 29, 2009. We have no more information about it on our mainframe or elsewhere.
Obcy opuścili nasz padół łez :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:


Nie zdziwiłbym się, choć nie mam możliwości skonfrontować tego z materiałem filmowym. Jeśli "niezdezynfekowany"obiekt dostał się tam w pomieszczeniu, prędzej obstawiałbym pająka z rodzaju Steatoda.
robertcb
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 25 października 2009, 21:41
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: robertcb »

Tu jest pełny artykuł i materiały filmowe

http://nautilus.org.pl/?articlesid=1937
Awatar użytkownika
Tawulec
Posty: 1745
Rejestracja: wtorek, 13 września 2005, 19:00
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Tawulec »

Ehh... Zajmijmy się może porządkami w zbiorach, a nie takimi za przeproszeniem pierdołami ;)
Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dark »

Ha, ha, ha... te lecące do góry "orbs", kule, czy inne "statki komiczne" (błąd zamierzony) na jednym z filmów jakoś dziwnie przypominają mi latające owady. Przy tej rozdzielczości kamery, użyciu filtra IR, będzie to tak wyglądać. Dziwna sprawa, że pan Robert B. nie zna lub raczej nie chce znać zasady brzytwy Ockhama... choć znając podejście tego typu "pasjonatów", to on raczej by tę brzytwę ostrzył pod piramidką :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Jeśli goście z tej "fundacji" biorą 1% z naszych podatków, to ktoś powinien ich pozamykać, za oszustwa.
Tawulec pisze:Ehh... Zajmijmy się może porządkami w zbiorach, a nie takimi za przeproszeniem pierdołami ;)
Święte słowa, bo z takimi przypadkami, to jak dyskusja z zaangażowanymi religijnie kreacjonistami :twisted: :twisted: :twisted:
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „*** HYDEPARK ***”