Zaawansowane systemy do makrofotografii dokumentacyjnej

Makrofotografia, mikroskopy, optyka
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Zaawansowane systemy do makrofotografii dokumentacyjnej

Post autor: M. Stachowiak »

Zainteresowanym zaawansowanymi systemami do makrofotografii dokumentacyjnej polecam tą stronę:
http://www.visionarydigital.com/
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Brachytron »

Bardzo fajne ale jeśli "gadżety" tyle kosztują to nawet nie chcę wiedzieć ile główny zestaw :). Mnie zainteresował system Tri-Light, sam kiedyś coś takiego wykombinowałem, gdy lampa pierścieniowa była poza moim zasięgiem, używałem 3 małych lampek błyskowych. Podobnie jak tu z obiektywem 100 makro, dawało to dość zadowalające efekty (duże światło, większa głębia, bez cieni). Ale jak widzę można łatwiej... :)
Awatar użytkownika
Tomek Klejdysz
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 27 lutego 2005, 19:10
Lokalizacja: Bochnia/Poznań

Post autor: Tomek Klejdysz »

Sprzęt ciekawy, ale wyniki jakoś mnie nie przekonują. Podobne lub nawet lepsze można uzyskać stosując binokular i kamerkę.
Awatar użytkownika
M. Stachowiak
Posty: 1813
Rejestracja: czwartek, 14 kwietnia 2005, 23:45
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: M. Stachowiak »

Tomek Klejdysz pisze:Sprzęt ciekawy, ale wyniki jakoś mnie nie przekonują. Podobne lub nawet lepsze można uzyskać stosując binokular i kamerkę.
Zgadzam się, ale tylko przy powiększeniach minimum powyżej 3,5x. A co z okazami, które trzeba sfotografować z dużą precyzją w mniejszej skali, np. 1,6x? Te systemy przeznaczone są przede wszystkim do realizacji właśnie takich zadań.
Awatar użytkownika
Tomek Klejdysz
Posty: 403
Rejestracja: niedziela, 27 lutego 2005, 19:10
Lokalizacja: Bochnia/Poznań

Post autor: Tomek Klejdysz »

Faktycznie, z robieniem zdjęć większym okazom jest problem. Swoja drogą ciekawy jestem jak rozwiązał go prof. Borowiec w swoim atlasie... Jego zdjęcia są bardzo jednolite jakościowo, zarówno te drobiazgi jak i większe zwierzaki.
Może jednak da się takiego Carabus’a pod binokularem fotografować (bez stosowania programów do panoram)? Mam przynajmniej taką nadzieję, bo czekam na obiektyw 0,5 i planuję przy jego użyciu kilka Blaps’ów obfotografować. Z moich obliczeń wynika, że na styk powinny wejść w całości w kadr.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Techniki fotograficzne i mikroskopowe”