gąsieniczniki i inne pasożyty

OWADZIARKI (Parasitica) - pozostałe (bez Chalcidoidea, Cynipoidea i Ichneumonoidea)
Witas

gąsieniczniki i inne pasożyty

Post autor: Witas »

Non stop wychodzą mi z hodowli pasożyty motyli. Różne, od mikrów do całkiem dużych.
Szukam "parazytologa" chętnego do przejęcie materiału hodowlanego. W 99% podam gatunek motyla i roślinę z czego farfocel wyszedł
lotr
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2005, 22:41
Lokalizacja: Bydgoszcz obecnie
Kontakt:

Post autor: lotr »

Jeśli jakieś Diptera też wychodzą, to ja chętnie ;)
Witas

Post autor: Witas »

Diptera rzadziej, bo ja raczej w większości to hoduję mikra, ale ze zwójek wyłaziły. Po przezimowaniu much pewnie nie będzie. W sezonie raczej tak.
Awatar użytkownika
Jacek H.
Posty: 306
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 11:48
Lokalizacja: Sękocin

Parazytoidy motyli

Post autor: Jacek H. »

Jeśli chcesz kompleksowo (oznacza zarówno Braconidae, Ichneumonidae i po części inne) to wyślij do Marka Shawa do Edynburga (Szkocja). Napisz na priva to podam Ci e-maila.

Jacek
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Parazytoidy motyli

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Jacek H. pisze:Jeśli chcesz kompleksowo (oznacza zarówno Braconidae, Ichneumonidae i po części inne) to wyślij do Marka Shawa do Edynburga (Szkocja). Napisz na priva to podam Ci e-maila.
Jacek
Z hodowli Gracillariidae przywiezionych ze Słowenii wylęgły mi się trzy sztuki maleńkich rączyc (ok. 2-3mm długości, na pierwszy rzut oka rączyce, ale 100% pewności nie mam) tak małych jeszcze nie spotkałem, do tego z gór 1050mnp. Triglavski NP.
Na dodatek to pierwszy przypadek muchówek pasożytujących na larwach gracillaridów. Mam je w postaci suchej w glicerynowych kapsułkach, bo nie wiedziałem za bardzo jak je zabezpieczyć. Przydałoby się to jakoś oznaczyć, może masz jakiś pomysł personalny ?
Awatar użytkownika
Łukasz Mielczarek
Posty: 915
Rejestracja: środa, 31 maja 2006, 18:58
Specjalność: Diptera
Lokalizacja: Włoszczowa/Kraków/Olkusz

Post autor: Łukasz Mielczarek »

Jeśli to jest rączyca to najlepszym rozwiązaniem personalnym w Polsce jest Cezary Bystrowski :wink:
Ostatnio zmieniony sobota, 15 marca 2008, 22:12 przez Łukasz Mielczarek, łącznie zmieniany 1 raz.
wojtas
Posty: 1480
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Post autor: wojtas »

A rączyce to może do łotra albo bezpośrednio do Pana Bystrowskiego ?
lotr
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2005, 22:41
Lokalizacja: Bydgoszcz obecnie
Kontakt:

Post autor: lotr »

wojtas pisze:łotra albo bezpośrednio do Pana Bystrowskiego
Z Polski mógłbym się pokusić, ale niepolskie to lepiej do Czarka ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „OWADZIARKI (Parasitica) - pozostałe”