Trzmiele na balkonie

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
learg
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 8 sierpnia 2020, 08:38
Lokalizacja: Lublin

Trzmiele na balkonie

Post autor: learg »

Witam po dłuższej przerwie. Dzisiaj zauważyłem, że w stojaku choinkowym z piachem, którego nie wyniosłem do piwnicy, a zostawiłem na balkonie, pojawiła się mała norka, do której wlatywał trzmiel.
Z tego co wyczytałem obecnie jest okres zakładania gniazd przez te owady. Jest jakiś sposób na bezpieczne zniechęcenie królowej do tej lokalizacji? Na razie stojak odsunąłem w dalszy kąt balkonu.
---
RK
Justyna
Posty: 528
Rejestracja: środa, 15 maja 2013, 10:48
Gender: women
Specjalność: pszczoły
Podziękowano: 1 time

Re: Trzmiele na balkonie

Post autor: Justyna »

Masz jakieś zdjęcia tego trzmiela? Bo z opisu to bardziej pasuje na jakiś inny gatunek, na przykład porobnicę włochatkę. Takie gatunki robiące gniazda w ziemi są niegroźne, nie żądlą w obronie swoich gniazd, więc może nie potrzeba ich eksmitowac z doniczki? ;) Doniczka powinna zostać na zimę na zewnątrz, bo w wyższej temperaturze młode pszczoły mogą źle się rozwijać albo wyjść z gnniazd w środku zimy i wtedy są skazane na śmierć.
Marcin199
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek, 5 lutego 2024, 13:33

Re: Trzmiele na balkonie

Post autor: Marcin199 »

Hej,
Możesz spróbować dodatkowych metod odstraszających, żeby trzmiele znalazły sobie inne miejsce na gniazdo. Na przykład, umieść w pobliżu stojaka jakieś naturalne odstraszacze, np. zapachowe olejki ziołowe albo cytrusowe, które trzmiele nie lubią. Możesz też spróbować zawiesić w okolicy jakieś lśniące materiały, które odstraszają owady.

Pozdrawiam, Marcin 😊
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe robaczki.”