Uruchomienie FORUM - 4.4.2007

Dyskusje na temat funkcjonowania forum w starszej wersji phpBB 3.0.14. Uwaga: mogą już być nieaktualne.
admin
Administrator
Posty: 1596
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Uruchomienie FORUM - 4.4.2007

Post autor: admin »

Witam,

Forum Entomologiczne przestało działać bodajże w październiku 2006 z kilku powodów jednocześnie. Należą się tu teraz wszystkim Forumowiczom słowa wyjaśnienia.

W listopadzie Forum zostało kilka razy z rzędu zhackowane. Wykasowane Bazy unieruchamiały Forum na kilka dni. Na to nałożyła się równoczesna kilkudniowa awaria serwera (praktycznie zniknął z sieci). Serwer został zmieniony Forum przeniesione. Na domiar złego nałożyła mi się przeprowadzka i zostałem pozbawiony sieci, sprawy osobiste również nie pozwalały zajmować się Forum. W styczniu i lutym przebywałem w Anglii, niestety nieszczęśliwie się złożyło, że tam również pojawiły się problemy z dostępem do sieci (złośliwość losu). Dopiero po powrocie w marcu mogłem zająć się tym, chociaż nadal pozbawiony jestem dostępu do sieci (chwilowo mam przez tel. komórkowy).

Sprawa była jeszcze nieco bardziej złożona – po przeniesieniu baz na inny serwer (w Polsce) nie zadziałało kodowanie polskich znaków i forum istniało, co prawda w grudniu 2006 ukryte w sieci, ale bez polskich znaków. Z problemem tym uporał się szybko nasz kolega Krzysztof Jonko, za co Mu w tym miejscu chciałbym złożyć gorące podziękowanie.

Teraz sytaucja wygląda dobrze – serwer jest pewny i bardzo szybki, co widać w szybkości działania Forum. Kopie bezpieczeństwa Forum robione będą codziennie. Kilku moderatorów będzie czuwało nad poprawnością wpisywania postów i działaniem poszczególnych działów (proszę chętnych o zgłoszenia na jk@entomo.pl).


Z entomologicznymi pozdrowieniami,
Jacek Kurzawa
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Witaj, Jacku :) Jak miło widzieć Forum znów "na chodzie" :D
Shadow(PL)
Posty: 167
Rejestracja: wtorek, 15 listopada 2005, 13:52
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Shadow(PL) »

Naprawdę super że forum znowu jest reaktywowane! :) hehe Forum-Reaktywacja! Brawo i dzięki wielkie Jackowi się należą...a hackerom mówimy nie!
Kaczka
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 1 października 2005, 15:55

Błąd?

Post autor: Kaczka »

Cześć,
po pierwsze bardzo się cieszę, że forum wreszcie działa :D :D :D
Ale po drugie, chyba jest jakiś błąd. Kiedy proboje zapisać post, pokazuje mi się coś takiego:
Obrazek
Post się niby zapisał, ale coś takiego raczej nie powinno wyskakiwać...
Pozdrowienia dla Entomologów
Gosia
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

:D :D :D nno w końcu działa ...najlepsze forum Entomologiczne w Polsce :mrgreen: ..pozdrawiam wszystkich ..Damian
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

Mam pytanie do AD.
Jacku, czy planujesz przywrócić do wglądu pozostałe tematy i posty ( znakomita większość z lat 2005-2006 nie istnieje), czy też zaginęły bezpowrotnie w zawierusze serwerowo-hakerskiej?
admin
Administrator
Posty: 1596
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Post autor: admin »

Dobre pytanie. Odpowiem szczerze - backupoy niby są, ale teraz trzeba dojsc czego brakuje, no i bedzie problem, bo poprzednio byly nowe podfora z nowymi numerami (np to ma nr 15) i czesc postow nalezy do nieistniejacych forow. Ponadto co gorsza, numery tematow i postow zaginionych pokrywaja sie z numerami tematow i postow napisanymi po nich i dodanie archiwalnych postow byloby dosc karolomne (trzebaby je przenumerowac na numery jeszcze nieistniejace. rozwiazan moze byc kilka. Przydaloby sie odgrzebac i ustalic czego nie ma i najwazniejsze tematy wrzucic recznie, to jest do zrobienia. Natomiast wszystkiego "z automatu" nie da sie odtworzyc. Z drugiej strony duza czesc to aktualne dyskusje ktorych nie ma potrzeby odtwarzac, bo na pytania padly odpowiedzi.
Prosze o wskazanie (podeslanie) zagubionych ciekawych i wiecznie aktualnych watkow - postaram sie je powrzucac zachowujac autorow postow.
admin
Administrator
Posty: 1596
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Błąd?

Post autor: admin »

Kaczka pisze:...chyba jest jakiś błąd. Kiedy probuje zapisać post, pokazuje mi się coś takiego:

Gosia
Dzieki.
To bylo spowodowane wlaczonym wyszukiwaniem ktore obecnie nie dziala. Funkcje na razie wylaczylem, komunikatu powinno juz nie byc. A wyszukiwanie w niedlugim czasie moze uda mi sie wlaczyc.
Kaczka
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 1 października 2005, 15:55

Post autor: Kaczka »

Ok, dzięki za odpowiedź :)

Komunikatu faktycznie nie ma.
admin
Administrator
Posty: 1596
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Dostrajanie Forum

Post autor: admin »

To bylo spowodowane wlaczonym wyszukiwaniem ktore obecnie nie dziala. Funkcje na razie wylaczylem, komunikatu powinno juz nie byc. A wyszukiwanie w niedlugim czasie moze uda mi sie wlaczyc.
Funkcja Szukanie została juz uruchomiona.
Można z powodzeniem przeszukiwać Forum >> https://entomo.pl/forum/search.php

Wczoraj nie dzialala opcja "Dodaj załacznik" do postu. Już działa. Za utrudnienia przepraszam (Jarek B. miał kłopoty :-))
Konto nieaktywne

Post autor: Konto nieaktywne »

Przede wszystkim witam po długiej przerwie :D :D :D
Ciesze się niezmiernie, że nareszcie zreanimowałeś forum :-)
Ale oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie wyszperał czegoś, czym mógłbym pozawracać głowę :mrgreen:
A mianowicie odnośnie postów z lat 2005-2006, które rzeczywiście niby są, ale i nie ma ich, ot takie koty Schrodingera :wink:
Szukałem pewnych postów, których wyszukiwarka nie znalazła - bezskutecznie. Postanowiłem przejrzeć je ręcznie wywołując wszystkie moje posty i tu objawiło się to dziwne zachowanie: niby znalazło 308 moich postów (czyli sporo, bo około 3/4 wszystkich sprzed awarii), ale odczytać można było tylko około 20 postów z pierwszej strony wyników wyszukiwania - po kliknięciu na pozostałe strony wyników wyszukiwania okazywały sięone puste - żadnych postów. Wyszukane posty prezentowane na pierwszej stronie to losowy wybór (około 5%) postów z całego okresu działalności na forum.
I w razie czego się usprawiedliwię na koniec - to miała być tylko wskazówka, odnośnie tego co dziwnie działa, a nie wyrażenie pretensji :oops:
A tymczasem życze wszystkim zielonej szynki i smacznej rzeżuchy... a może odwrotnie... :wink:
Awatar użytkownika
szymbz
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 20:56
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: szymbz »

Super, że jest forum!

wrzuciłem kilka moich wakacyjnych fot do oznaczenia, ale zauważyłem następujące błędy:
z 9 miniaturek dwie nie odpowiadają moim zdjęciom!!!!

brak możliwości edytowania własnych postów...

Pozdrawiam
Szymon
Awatar użytkownika
szymbz
Posty: 242
Rejestracja: poniedziałek, 29 sierpnia 2005, 20:56
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: szymbz »

i jeszcze:

czasem wątek (ale też w "znajdź wszystkie moje posty") pokazuje że są dwie strony wpisów, a drugiej strony nie ma... brak postów...

i chyba czas różni się o godzinę od aktualnie polskiego.

pozdrawiam z nadzieją, że będzie ok. a wskazywanie błędów pomoże w tym :)
Szymon
Awatar użytkownika
krzem
Posty: 1196
Rejestracja: środa, 7 kwietnia 2004, 07:42
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time

Post autor: krzem »

:lol: witamy po przerwie :)
Kaczka
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 1 października 2005, 15:55

Dziwne

Post autor: Kaczka »

Kiedy dzisiaj włączylam gg, przyszło do mnie powiadomienie:
"Forum Entomologiczne (Owady)"

W twoim temacie: "jeszcze jeden Curculionidae..." użytkownik: baiwo napisał odpowiedź
Żeby zobaczyć temat kliknij: https://entomo.pl/forum/viewtopic.php?p=25612#25612
Zdziwiłam się troche, bo nie pisalam nic w tym temacie. Po wejściu na forum i otworzeniu listy nieprzeczytanych postów, pokazało mi się coś takiego...[załącznik]
Nie pisalam nic w tym temacie, więc nie wiem, czym to jest spowodowane.
To jakis błąd, czy tylko chwilowo forum 'coś nie wyszło'?
Pozdrawiam
Załączniki
listapostow.JPG
listapostow.JPG (91.42 KiB) Przejrzano 6083 razy
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

Do Administratora

Jacku, nie wiem czy to tylko na moim komputerze ale jak się wchodzi w dział użytkownicy i ogląda profile to zdjęcia które kiedyś niektórzy poumieszczali w profilach znikneły zamiast tego są małe białe kwadraciki z krzyżykiem.
Czy w związku z tym iż wtedy pał serwer to te zdjęcia wśiąkły, zgineły i trzebaby sobie je umiescić w profilu na nowo, czy są jakoś do odzyskania? Czy może tylko mój komóter ich nie widzi.
wojtas
Posty: 1483
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Post autor: wojtas »

A ja mam takie pytanie czy to tylko u mnie wtedy gdy chcę się zalogować wyskakuje że jest źle i trzeba spróbować jeszcze raz mimo że za pierwszym razem nic nie wpisuje ? Potem już jest ok ale za pierwszym razem jak tak zawsze .
Awatar użytkownika
Dark
Posty: 865
Rejestracja: czwartek, 3 marca 2005, 00:14
UTM: EC07
Specjalność: Coleoptera saproksyliczne
profil zainteresowan: Fotografia Mikrofotografia Podróże
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: Dark »

Też zauważyłem część tych błędów.
- mimo wpisania poprawnych danych jestem często informowany o błędzie i nie logowany
- Znaczek "uczestniczenia" w wątkach pojawia mi się tam gdzie nic nie pisałem
- czasem, gdy dyskusja jest wielostronnicowa, kiedy klikam w ostatnią stronę wyświetla mi komunikat "o nieistnieniu" takich tematów. Kiedy klikam poprzednią kończy się ona na ostatniej wypowiedzi. Problem zauważyłem praktycznie tylko wtedy, gdy jestem wylogowany.
admin
Administrator
Posty: 1596
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Post autor: admin »

To Forum teraz i mam nadzieje chwilowo, tak dziala. Zostało poskładane z róznych tabel (z róznych kopii) i są takie skutki, że w pewnych tabelach zostaly informacje o postach, ktorych juz nie ma. Uzytkownicy tez zostali (co niektorzy) przenumerowani, co skutkuje np informacjami o nieprzeczytanych postach (jak u Kaczki).

Co do avatarow to najlepiej sobie je uaktualnic - sa one nazywane dlugimi i skomplikowanymi nazwami i nie ma mozliwosci podmiany innym avatarem, natomiast moglo sie zdarzyc, ze komus zginal avatar, ale tego juz nie jestem w stanie skontrolowac sam.

Mam cicha nadzieję ze to z czasem samo ustapi, a tak czy inaczej do forum dobiore się na dobre po 10 maja, po odzyskaniu pelnego dostepu do sieci. Na chwilę obecną te anomalia muszę (musimy) ścierpieć a za utrudnienia wszystkich najmocniej przepraszam,

Jacek
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

.ad. pisze:Co do avatarow to najlepiej sobie je uaktualnic - sa one nazywane dlugimi i skomplikowanymi nazwami i nie ma mozliwosci podmiany innym avatarem, natomiast moglo sie zdarzyc, ze komus zginal avatar, ale tego juz nie jestem w stanie skontrolowac sam.
Chodziło mi bardziej o te obrazki co są w profilach na samym dole, przynajmniej były, już sobie w kazdym razie wstawiłem ponownie. Dzięki za odpowiedź.
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Jak działa FORUM -ARCHIWUM”