Różne robaczki w kuchni

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Pati
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 3 lipca 2016, 20:14
Gender: women

Różne robaczki w kuchni

Post autor: Pati »

Witam,

Proszę o porady i pomoc. W lutym wyprowadziliśmy się z mieszkania do niedużego domku. Cała kuchnia była wysprzątana przez nas zanim cokolwiek wnieśliśmy i włożyliśmy do szafek, nie było żadnych robaczków. Problem pojawił się w połowie maja z różnymi małymi robaczkami w kuchni. Nie mam pojęcia czy to z dworu czy z żywności, dość często mamy otwarte drzwi od tarasu na który jest wyjście obok z kuchni. Robaczki są małe i czarne, dwa razy większe niż główka od szpilki i często chodzą po kuchennym blacie, są również małe białe podłużne pełzające (długość z 3-5 mm i bardzo cienkie) znalazlam je raz w cukrze który odrazu wyrzuciłam. Znalazłam równiż te czarne w mące. Reszta produktów była ok. Ale dzisiaj tego białego jednego znalazłam na kuchence. Czasami są też takie latacjące małe czarne wyglądają jak małe muszki. Nie mam niestety żadnego zdjęcia bo się tak tego brzydze że odrazu zabijam i wyrzucam. :( Nie ma ich jakoś dużo ale zastanawiam się co to może być i jak się tego pozbyć. Chyba zabiłam też dziś jednego mola. Z góry dziękuję za porady i Pozdrawiam :)
Robert Rozwałka
Posty: 1783
Rejestracja: czwartek, 1 listopada 2012, 22:10
UTM: FB 17
Specjalność: Araneae_Opiliones

Re: Różne robaczki w kuchni

Post autor: Robert Rozwałka »

Dołącz zdjęcia to może coś się uda ustalić, bez zdjęć nic Twojej prośby nie wyniknie,
bo do opisanych "objawów" pasują tysiące odpowiedzi.
Pati
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 3 lipca 2016, 20:14
Gender: women

Re: Różne robaczki w kuchni

Post autor: Pati »

Tylko takie zdjecie mi sie udalo zrobic bo jest on na bialym blacie i jest jasny wiec telefon nie chce wyostrzyc zdjecia.
Załączniki
image.jpeg
image.jpeg (24.36 KiB) Przejrzano 5312 razy
Pati
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 3 lipca 2016, 20:14
Gender: women

Re: Różne robaczki w kuchni

Post autor: Pati »

Jeszcze cos takiego łazi, tym razem przy ziemi ale zdarza sie na blacie kuchennym również. (I chyba lata)
Załączniki
image.jpeg
image.jpeg (63.02 KiB) Przejrzano 5296 razy
Pati
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 3 lipca 2016, 20:14
Gender: women

Re: Różne robaczki w kuchni

Post autor: Pati »

Jakieś porady, opinie, cokolwiek? Proszę bo już mnie to wykańcza, te czarne wyłażą z szafek, z pomiędzy szafek :(
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Różne robaczki w kuchni

Post autor: Aneta »

Można radzić, kiedy coś widać na zdjęciach - na tych niestety, zwłaszcza na pierwszym, trudno dopatrzeć się czegoś konkretnego. Co do osobnika na drugim, być może to Necrobia rufipes - te chrząszcze bywają szkodnikami suszonego mięsa i ziarna roślin oleistych, a w naturze żerują na suchej padlinie i odpadkach pochodzenia zwierzęcego typu kości czy skóra.
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1625
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Różne robaczki w kuchni

Post autor: Rafał SZCZECIN »

Ta larwa to znaczy to długie i żółtawe to mi wygląda na larwę mola. Faktycznie mogą być w Szarmach, może przywędrowały do tego domu ze środkami spożywczymi. Wietrzenie szafek , sprawdzanie każdego woreczka to podstawa. Te gąsieniczki łażą czasem po ścianie pokoju i idą do góry a często wewnątrz szafek na styku ścianki i górnej części szafki otaczają się takimi jakby niteczkami i tam się zamieniają w poczwarki a potem w dorosłe mole.
Z opisu wynika że spotykasz też inne owady.
Ten chrząszczyk ze zdjęcia wygląda mi na przypadkowego przybysza z dworu. Na pewno wieczorami przez otwarte okna może nalatywać do domu sporo owadów, szczególnie w cieple i parne dni.
Pati
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 3 lipca 2016, 20:14
Gender: women

Re: Różne robaczki w kuchni

Post autor: Pati »

No nic po prostu w weekend wyjmę wszystko z szafek całą kuchnie przepatrze i wysprzątam. A powiedzcie mi jeszcze, jak to jest z tymi pluskwami domowymi? Naczytałam się troche i nie ukrywam że się nakręciłam i przejrzałam całe łóżko itp ale wygląda wporządku (ogólnie zaniepokoiły mnie małe plamki krwi na prześcieradle ze strony chłopaka, no ale może jakiś inny powód jest tego), pluskwy po pewnym czasie było by na pewno dokładnie widać? Niech sobie te wszystkie robaczki gdzieś żyją ale nie koniecznie chciałabym je u mnie w domu :( jak komuś by się chciało dokladniej opisać temat pluskwy domowej to byłabym wdzięczna :)
Awatar użytkownika
Rafał SZCZECIN
Posty: 1625
Rejestracja: sobota, 31 stycznia 2009, 21:34
Specjalność: Ogólnie poznawczo
profil zainteresowan: karate oraz gitara klasyczna
Lokalizacja: Szczecin

Re: Różne robaczki w kuchni

Post autor: Rafał SZCZECIN »

Porządne wyczyszczenie kuchni i pozaglądanie w najdziwniejsze zakamarki to podstawa działania. Także w ewntualnej garderobie, szafach z ubraniami - szczególnie jakiś starsze, kożuchy, futra itp - tam też pojawiają się mole w różnych postaciach rozwojowych.

Zaś co do pluskwy - ten temat był poruszany wielokrotnie, możesz wpisać na górze w Szukaj hasło pluskwa i będzie sporo postów, zdjęć, odpowiedzi, porad
search.php?keywords=pluskwa&terms=all&a ... mit=Szukaj
Pati
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 3 lipca 2016, 20:14
Gender: women

Re: Różne robaczki w kuchni

Post autor: Pati »

O w sprzatniu szafki z przyprawami okazalo sie ze mam dziurę juz wyczyszczone i dziura załatana. Najwiecej ich było w mące, wrzucam zdjęcie dokładne co to.
Załączniki
image.jpeg
image.jpeg (70.5 KiB) Przejrzano 5159 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Różne robaczki w kuchni

Post autor: Aneta »

Tu jest Oryzaephilus sp. Ale na wcześniejszym zdjęciu było ewidentnie coś innego.
Pati
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 3 lipca 2016, 20:14
Gender: women

Re: Różne robaczki w kuchni

Post autor: Pati »

Czy produkty typu przyprawy i makarony ktore byly zapakowane, nieotwarte i wygladaja dobrze mozna zostawic?

Mogę poprosic o dokladne wytlumaczenie za co za robak?

Załaczam zdjecie bialego co znalazłam rowniez i proszę o dokładny opis jeśli możliwe :)
Załączniki
image.jpeg
image.jpeg (71.87 KiB) Przejrzano 5157 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Różne robaczki w kuchni

Post autor: Aneta »

Pati pisze:Czy produkty typu przyprawy i makarony ktore byly zapakowane, nieotwarte i wygladaja dobrze mozna zostawic?
Ja zostawiłabym, ale to ja ;)
Mogę poprosic o dokladne wytlumaczenie za co za robak?
http://lmgtfy.com/?q=Oryzaephilus
Załaczam zdjecie bialego co znalazłam rowniez i proszę o dokładny opis jeśli możliwe :)
Wylinka larwalna jakiegoś chrząszcza, z takiego zdjęcia trudno powiedzieć coś więcej.
Pati
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 3 lipca 2016, 20:14
Gender: women

Re: Różne robaczki w kuchni

Post autor: Pati »

A więc pomimo posprzatania wszystkiego i wody z octem problem nadal jest... Te czarne wylaza co chwile, nawet powiedzialabym ze jest ich wiecej.. Siedza czesto w szafkach na pojemnikach np z sola (wszystko mam teraz szczelnie popakowane albo w pojemnikach zakrecanych).. Juz mnie to zalamuje, moze ktos z nimi walczyl i ma jakies wskazowki? Moze jakis preparat na nie? Z tego co czytalam to one glownke maka i takie rzeczy a nie sól..
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”