Owady w sedesie

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
Myself32
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Gender: women
UTM: Wrocław

Owady w sedesie

Post autor: Myself32 »

Witam, w sedesie rano zauważyłam jakąś pelzającą larwę czy ślimaka. Ma szpiczasty przód i na ogonie coś jakby rozwidlenie czy rogi. Obok była też inna forma tego. Proszę o pomoc w rozpoznaniu wroga. Znalazłam to wczoraj, zamknęłam w szczelnym pojemniku i pelza do dziś. Obawiam się czy to jest niebezpieczne, skąd się wzięło i czy zanieść do jakiegoś laboratorium...
Załączniki
_20160714_091805.jpg
_20160714_091805.jpg (26.62 KiB) Przejrzano 3706 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Owady w sedesie

Post autor: Aneta »

Wygląda na larwę jakiejś muchówki, z takiego zdjęcia pewnie trudno będzie powiedzieć coś więcej... W każdym razie nie jest to powód do paniki.
Myself32
Posty: 2
Rejestracja: czwartek, 14 lipca 2016, 09:03
Gender: women
UTM: Wrocław

Re: Owady w sedesie

Post autor: Myself32 »

Dziękuję za odpowiedź. Najdziwniejsze jest to, że one wychodzą z wnętrza sedesu. Pływają w wodzie. Mój pierwszy trop to owsiki, których ktoś z domowników nie zauważył i potem one źle splukane wypelzły. Są bardzo podobne, ale te rogi mi nie pasują. Stąd panika.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Owady w sedesie

Post autor: Aneta »

Myself32 pisze:Najdziwniejsze jest to, że one wychodzą z wnętrza sedesu. Pływają w wodzie.
No bo one tam się rozwijają, są takie gatunki muchówek, które lubią warunki panujące w kanalizacji.
Mój pierwszy trop to owsiki,  których ktoś z domowników nie zauważył i potem one źle splukane wypelzły.
Owsiki przede wszystkim nie mają segmentowej budowy ciała, to są robaki obłe - o tym już w szkole uczą, przynajmniej kiedyś uczyli.
Wojtek M
Posty: 1972
Rejestracja: poniedziałek, 28 maja 2007, 22:49
UTM: DE65

Re: Owady w sedesie

Post autor: Wojtek M »

Owsiki nie są grubsze od szpilki ;)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Domowe robaczki.”