Witam

Owady żyjące w mieszkaniach czyli "coś mi chodzi po domu". Owady synantropijne.
Regulamin forum
Przy zamieszczaniu zdjęć wymagane jest podanie daty oraz miejsca wykonania zdjęcia.
Posty ze zdjęciami bez danych jak również linkowanych spoza serwisu mogą być usuwane.

Linkowanie do zdjęć spoza Forum jest nieregulaminowe (§ 2.1)
ojeja
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 5 czerwca 2016, 12:00
Gender: women

Witam

Post autor: ojeja »

Witam, zarejestrowałam się na forum, ponieważ szukam rady/porady, pomocy w rozwiązaniu problemu. Mój problem to ... szerszenie. W ub. roku praktycznie co wieczór wlatywało mi 5 - 8 szerszeni do domu. Mieszkam w bloku na trzecim pietrze (nade mną jest już dach). Zgłaszałam do administracji, ale panowie którzy przychodzili sprawdzić dach mówili że nie widzieli żadnego gniazda, ani nie zaobserwowali szerszeni gdzieś wlatujących. Niemniej jednak pojawiały się. Teraz ów problem powrócił, i to nie tylko wieczorem, ale także w dzień, szerszenie wlatują mi do domu. Boję się ich, i obawiam się również o moje zwierzęta, bo jak usłyszą brzęczenie to od razu "włącza" się u nich tryb polowania. Chciałam zapytać, czy jest jakiś skuteczny w miarę sposób na odstraszenie ich, żeby nie wlatywały do domu. Jakieś preparaty, albo rośliny wydzielające jakiś zapach, którego te owady nie lubią. Przepraszam, jeśli pytam w nieodpowiednim wątku, to proszę o przeniesienie do właściwego.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Witam

Post autor: Aneta »

Jedyna metoda (poza, oczywiście, usunięciem gniazda), to założenie w oknach moskitier. I trzeba by to zrobić w miarę szybko, bo owadów w gnieździe będzie przybywać.
ojeja
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 5 czerwca 2016, 12:00
Gender: women

Re: Witam

Post autor: ojeja »

dziękuję za zainteresowanie się i odpowiedź. Jak pisałam panowie z adm nic nie znaleźli. Nie wiem jak sprawdziła by się taka moskitiera, ponieważ moje psy bardzo lubią wylegiwać się na balkonie, i przypuszczam że po kilku razach ich wchodzenia i wychodzenia na i z balkonu, moskitierę by zepsuły. A i jeszcze jedno. Rozmawiałam z sąsiadami którzy równiez mieszkają na trzecim pietrze, i oni nie mają tego problemu. Szerszenie do nich nie wlatują. Więc co może być u mnie "nie tak"
bandi36
Posty: 2
Rejestracja: piątek, 10 czerwca 2016, 18:56

Re: Witam

Post autor: bandi36 »

Poszuka Pani z okolicy swojej przez internet firmę DDD (deratyzacja ,dezynsekcja,dezynfekcja), oni zlokalizują gniazdo i usuną. Mają swoje sposoby nawet w trudno dostępne miejsca. Robią to odpłatnie. Chyba ,że Pani jeszcze tak mocno nie przeszkadzają.Szerszenie wykorzystują błędy murarskie niedoróbki w elewacji zewnętrznej budynku (ocieplenie styropianem), szczeliny ,puste przestrzenie pod dachem,parapetem etc. i budują gniazdo własne.Zauważyć je można ze względu na wielkość owada i charakterystyczny dżwiek. W słoneczny dzień same pokazują gdzie ich siedziba.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Domowe robaczki.”