Mrożone liście?

Hodowla owadów
Ciurbak
Posty: 85
Rejestracja: środa, 27 sierpnia 2014, 14:52
UTM: Warszawa/Mazury

Mrożone liście?

Post autor: Ciurbak »

Witam wszystkich! Jestem szczęśliwym posiadaczem około 30 świeżo wyklutych Acherontii Atropos. Zastanawiam się czy mógłbym zamrozić trochę liści ligustru a potem rozmrozić i podawać gąsienicą? Czy ktoś już może tak robił?

Pozdrawiam serdecznie 8)
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Mrożone liście?

Post autor: Antek Kwiczala † »

Mrożenie liści dla późniejszego podawania ich gąsienicom to niedobry pomysł. Rozmrożone liście w bardzo krótkim czasie czernieją i rozpadają się. Lepsze jest schłodzenie, ale powyżej zera. A najlepiej po prostu nabyć zimozielony ligustr (jest taka odmiana), taki ligustr stosowałem nawet końcem grudnia do hodowli Attacus atlas.
Przestrojnik
Posty: 252
Rejestracja: wtorek, 18 lutego 2014, 18:02

Re: Mrożone liście?

Post autor: Przestrojnik »

liguster jajolistny, charakterystyczne biało-zielone liście, większe i grubsze od ligustra pospolitego, bez problemu jadły go c.ricini. Liście potrafią trzymać się nawet do stycznia,a jak jest łagodna zima, to aż do wiosny (zrzuca wtedy stare i nowe wypuszcza). Nie chciałbyś odsprzedać z 3-5 szt ? ;)

W wakacje robiłem odszczepki tegoż ligustra, i na działce posadziłem, łatwo i szybko się rozrasta. Najtaniej poszukać wśród sąsiadów (domki jednorodzinne) i za zgodą odciąć kilka gałązek lub kupić za kilkanaście złotych kilka sadzonek.
Ciurbak
Posty: 85
Rejestracja: środa, 27 sierpnia 2014, 14:52
UTM: Warszawa/Mazury

Re: Mrożone liście?

Post autor: Ciurbak »

Dzięki za odpowiedzi. Może odsprzedać jak trochę podrosną ;)
Przestrojnik
Posty: 252
Rejestracja: wtorek, 18 lutego 2014, 18:02

Re: Mrożone liście?

Post autor: Przestrojnik »

Mogę Ci podesłać kilka gałązek, ale o tej porze roku wymagany jest ukorzeniacz. Najlepsze są takie ~~10-15 cm, bo najszybciej idzie je ukorzenić. Sadzonki mam na działce 150 km od miejsca zamieszkania, i nie będę już wybierał się tam w tym roku.
Awatar użytkownika
Szkloney
Posty: 146
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 23:31
Lokalizacja: Pietrzykowice/Kraków

Re: Mrożone liście?

Post autor: Szkloney »

Antek Kwiczala pisze:A najlepiej po prostu nabyć zimozielony ligustr (jest taka odmiana)
Dokładnie tak, to najprostszy i najszybszy sposób jeśli nie masz takiego w okolicy.

Wchodzisz na alledrogo w wyszukiwarce wpisujesz ligustr zimozielony
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... p-1-o-0904

I przebierasz w ofertach. Trzeba tylko pamiętać żeby poprosić o nieprzycięte pędy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Hodowla”