Z nasion kardamonu

Jeśli chcesz się podzielić swoimi obserwacjami i połowami terenowymi na bieżąco to tutaj. Być może ktoś właśnie w Polsce również złowił to samo... Dobre miejsce na wymianę obserwacji w sezonie.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Z nasion kardamonu

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Nie wiedziałem gdzie ten post wrzucić bo na chrząszczach się nie znam, teren obserwacji - moja spiżarnia.

W maju przywiozłem z Tajlandii kilka zestawów przypraw. Dzisiaj w nasionach kardamonu stwierdziłem sporo dwumilimetrowych chrząszczy. Całość łącznie z nasionami trafiła do zatruwaczki. Spróbuję później zrobić jakieś zdjęcie.
Gdyby ktoś był zainteresowany proszę o email.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Z nasion kardamonu

Post autor: Antek Kwiczala † »

Wiem, że takim drobiazgiem zajmuje się Heniek Szołtys. Kiedyś przywiozłem z Karaibów takie maleństwa w nasionach kawy, i też go to zainteresowało.
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Z nasion kardamonu

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Antek Kwiczala pisze:Wiem, że takim drobiazgiem zajmuje się Heniek Szołtys. Kiedyś przywiozłem z Karaibów takie maleństwa w nasionach kawy, i też go to zainteresowało.
Dzięki. Zatem spróbuję się z Nim skontaktować.
Awatar użytkownika
Tomasz Mokrzycki
Posty: 627
Rejestracja: sobota, 21 kwietnia 2007, 11:33
Lokalizacja: Warszawa

Re: Z nasion kardamonu

Post autor: Tomasz Mokrzycki »

Wiem, że takim drobiazgiem zajmuje się Heniek Szołtys. Kiedyś przywiozłem z Karaibów takie maleństwa w nasionach kawy, i też go to zainteresowało.
Zastanawiam się, czy nie był to bardzo pospolity w całym obszarze uprawy kawy kornik - Hypothenemus hampei. W Tajlandii na plantacjach kawy było go mnóstwo. Sam znalazłem ten gatunek (żywy) w oryginalnym opakowaniu kawy w Warszawie i nie omal nie przepuściłem przez młynek :mrgreen:
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 3 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Z nasion kardamonu

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Tomasz Mokrzycki pisze:
Wiem, że takim drobiazgiem zajmuje się Heniek Szołtys. Kiedyś przywiozłem z Karaibów takie maleństwa w nasionach kawy, i też go to zainteresowało.
Zastanawiam się, czy nie był to bardzo pospolity w całym obszarze uprawy kawy kornik - Hypothenemus hampei. W Tajlandii na plantacjach kawy było go mnóstwo. Sam znalazłem ten gatunek (żywy) w oryginalnym opakowaniu kawy w Warszawie i nie omal nie przepuściłem przez młynek :mrgreen:
Obejrzałem na szybko pod mikroskopem. Wygląda bardzo podobnie chociaż pokrywy w odniesieniu do zdjęć z sieci wydają się zdecydowanie mniej "karbowane" - brakuje mi odpowiedniego słowa. Ponieważ jutro wcześnie rano wyjeżdżam to zdjęcia zrobię po powrocie w niedzielę lub poniedziałek.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Aktualne obserwacje terenowe - chrząszcze”