Zdjęcia zbiorów

Zdjęcia naszych zbiorów entomologicznych
Awatar użytkownika
Robert Zoralski
Posty: 775
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 23:29
Specjalność: Syrphidae
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Robert Zoralski »

Większość owadów mam właśnie w tackach z grubej tektury - takie jak na zdjęciu Carabidae. Takie sprzedaje Paradox - są sztywne i cięższe.
Kwestia gustu, których używać. Moje zdanie na ten temat już się parę razy zmieniało. ;) Ale wolę chyba te grubsze.

Pozdrawiam
Robert
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: CARABUS12 »

Bardzo ładny zbiór
czekamy na więcej :ok:
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Rafał Celadyn »

...to ja też się pochwalę moim "anarchistycznym porządkiem" w gablocie :wink: .Wszystko udało się wykonać dzięki nieocenionej pomocy "wielkich weryfikatorów" :ok: (tutaj oficjalne podziękowania dla M. Stachowiaka i Bartka, dzięki!!! ).W założeniu jest to roboczy zbiór porównawczy .Jeśli chodzi o sam układ w gablocie ,to jako że jestem przeciwnikiem tacek, które jak dla mnie ograniczają miejsce w gablocie ,muszę układać zbiór tak żeby był czytelny a jednocześnie ze względu na czas prosty w obsłudze.Dlatego wszystko jest ułożone w pięciu kolumnach ,po lewej stronie są zielone etykiety rodzajowe (żebym widział gdzie "coś się kończy ,coś zaczyna",)a po prawej żółte -gatunkowe.Do każdego rodzaju , z którego mam jakiekolwiek okazy, robię komplet etykiet gatunkowych i zostawiam miejsce na dwa ,trzy okazy z gatunku.Pod 100 -procentowo oznaczonymi okazami oprócz drawerów gatunkowych podpinam dety. Jako, że biegaczami zajmuję sie z doskoku i nie wszystko jestem w stanie oznaczyć ,więc w gablocie panuje bałagan systematyczny(rodzaje są pakowane wg. mozliwości oznaczenia przeze mnie :wink: ).Ważne przy takim układzie(bez tacek) są etykiety na jednej szpili, które mozna szybko przepiąć w inne miejsce miarę rozbudowywania zbioru...i chyba tyle.W tej gablocie jest skompletowanych 20 kompletnych rodzajów ,wątpliwymi egzemplarzami są 2 sztuki P.rhaeticus i wszystkie oprócz jednego -"badistery' :wink:(nie mają podpietych detów) .Miejsca na gatunki na pewno będą sie jeszcze zapełniać w miarę oznaczania ,zwłaszcza maluchów z rodzaju Pterostichus, których mam trochę wypreparowanych, a drugie tyle leży w zamrazalniku...
...w przygotowaniu, kolejna gablota.
Kilka fotek jak to wygląda w praniu :arrow:

Pozdrawiam
Rafał
Załączniki
1.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (150.29 KiB)
2.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (148.4 KiB)
3.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (102.56 KiB)
4.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (149.42 KiB)
5.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (148.71 KiB)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Jacek Kurzawa »

Ładnie, estetycznie, uwagę tylko zwróć na jedną rzecz - obrazek 4.jpg Ten trzeci Poecilus z lewej na górze to gatunek pierwszy czy drugi? Jest dokładnie pomiędzy etykietkami! Ja właśnie dlatego zacząłem etykietki umieszczać.... BOKIEM! Przynajmniej wiem, ktory gatunek jest gdzie. Tak się bowiem składa, że te najbardziej podobne gatunki są wpięte obok siebie i lubią się mieszać ze sobą. Najlepszą praktyką byłoby podpinanie karteczek determinacyjnych pod kazdym okazem, ale w ferworze pracy na to zazwyczaj nie ma czasu. Dlatego ważne jest (bardzo ważne!), jak sobie rozplanujemy przestrzeń do pracy z okazami - zakładając, że piszemy o pracy z okazami, ktorych oznaczenia ulegają ciągłym zmianom, a nie zbiorowi jasno oznaczonych okazów na wzór zbioru filatelistycznego, gdzie z góry wiadomo co jest, co ma być, co będzie i co czym jest.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Rafał Celadyn »

Jacek Kurzawa pisze:Ten trzeci Poecilus z lewej na górze to gatunek pierwszy czy drugi? Jest dokładnie pomiędzy etykietkami!
...to jest Molops Jacku :wink: etykiety rodzajowe i gatunkowe są pod owadami na początku serii :ok:
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 stycznia 2013, 12:30 przez Rafał Celadyn, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Jacek Kurzawa »

A to jeszcze lepiej! :gl:
Ja bym to i tak ułożył inaczej - obok etykietki rodzajowej od razu przypiął etykietkę pierwszego gatunku a potem puscił okazy... ile tam ich by nie było.

W Twoim zbiorze zginąłem, ale to Twoj zbiór.
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Jacek Kalisiak »

Nooo, Rafał się wyindywidualizował i etykiety gatunkowe ma pod i na końcu rządka :szok:

Rafał najważniejsze, że jest już trochę gatunków i fajnie spreparowane, zaetykietowane :okok:
Do rozważenia: rezygnacja z etykiet rodzajowych (powtarzają się na gatunkowych), etykiet u góry i na początku rządka, albo wręcz przed rządkiem (ja częściowo lub całkowicie zakrywam okazami, tak że widoczne są tylko te gatunkowe bez okazów), bo teraz tracisz dużo miejsca w gablocie. No i tacki ...
Ale najważniejsze są owady, a te uwagi to tylko po to żebyś później tracił jak najmniej czasu na rewolucje.
Ostatnio zmieniony czwartek, 10 stycznia 2013, 12:43 przez Jacek Kalisiak, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Rafał Celadyn »

...zęby było jasne ,ten układ jest wygodny dla mnie :wink: ,ja wiem o co w nim chodzi ,a do wszystkiego sie mozna przyzwyczaić,ważne, że jest czytelnie- jeśli ogarnia się koncepcję ;) .
:hi:
Pozdrawiam
Rafał
..nikogo też do tego nie namawiam !!!! :mrgreen:
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Rafał Celadyn »

Jacek Kurzawa pisze: Ja bym to i tak ułożył inaczej - obok etykietki rodzajowej od razu przypiął etykietkę pierwszego gatunku a potem puscił okazy... ile tam ich by nie było.

.
Tak, tylko ,że te etykiety wyznaczają mi koniec kolumny,a nie lubię zbędnych rzeczy w gablocie(nitki, paski etc))
pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Jacek Kalisiak »

Rafał, spoko, to twoja kolekcja! Tylko że etykiety na początku i u góry, też wyznaczą ci kolumny i rządki.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Jacek Kurzawa »

U mnie jest to mniej więcej tak, jak na poniższej fotce. Okazy są nierówno, bo nie układam owadów równo, gdy je zdjejmuję spod binokularu, bo i tak potem wędrują pod binokular a potem je jeszcze wiele razy przekładam. W końcu przestałem o to dbać, bo to jest dla mnie niewykonalne w grupach, nad którymi pracuję.
W wolnej chwili znajduję czas na porządkowanie, robienie etyiet, układanie, ale akurat te tacki są na gorąco, jeszcze nie poukładane.
Etykietki bokiem.
Załączniki
Vadonia.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (155.9 KiB)
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Rafał Celadyn »

Jacek Kalisiak pisze:Do rozważenia: rezygnacja z etykiet rodzajowych (powtarzają się na gatunkowych),
To akurat nie byłby najlepszy pomysł ,bo przy bałaganie systematycznym(roboczym!!!!) ciężko byłoby mi się połapać)
Jacek Kalisiak pisze: etykiet u góry i na początku rządka, albo wręcz przed rządkiem
No to ewentualnie mogło by być ok pomysłem ,ale generalnie nie widzę takiej potrzeby :wink: .
Co do etykiety przed rządkiem to takie rozwiązanie sprawdziło by się może przy tackach i w bardziej jednorodnych w rozmiarach grupach, bo po co mi etykietka ustawiona "na sztorc"(24 mm) przy jednym rządku maluchów, które są na kartonikach 10 mm...
Nieważne ,zostanie na razie jak jest :P
Jacek Kalisiak pisze:a te uwagi to tylko po to żebyś później tracił jak najmniej czasu na rewolucje.
Rozumiem ,ale ja mam miejsce na każdy gatunek z rodzaju ,więc jedyną rewolucją przy skompletowaniu nowej serii gatunku ,jest przepięcie niżej ,jakiejś "pustej" etykiety i mam miejsce...a jeśli materiał będzie kompletny :wink: ,to ułożę to już jak systematyka każe :ok: -więc rewolucja musi być ! :no:
:wink:
Pozdrawiam
Rafał
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Rafał Celadyn »

...idąc za ciosem ,pstryknąłem jeszcze sowy, które mam upchane w 19 gablotkach,tutaj za układ systematyczny (FE sprzed 3 lat :ap: ),którego już nikt nie pamięta, sam mogę sobie wymierzyć karę :wink: .Ale nie o to chodzi ,ale o układ w gablocie.
Tutaj gatunki czyta się od" prawa do lewa "-w dół i dalej w ten sam sposób.Miejsce na każdy gatunek jest i nie zmieniałem nic od trzech lat pomimo, że zbiór cały czas się rozwija.
W bonusie dwa screeny, z jednej, z sześciu gablot z bzygami(4 ułożone ,2 w chaosie- prawie takim ,jak nasz kraj :mrgreen: )
:wink:
Pozdrawiam
Rafał
Załączniki
1.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (149.7 KiB)
2.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (148.5 KiB)
3.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (149.86 KiB)
4.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (139.04 KiB)
5.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (147.45 KiB)
6.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (146.14 KiB)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Jacek Kurzawa »

Rafał Celadyn pisze: Tutaj gatunki czyta się od" prawa do lewa "-w dół i dalej w ten sam sposób.
Od prawej do lewej..... szok! I może jeszcze od dołu do góry? ...... Rafał, ja tego nie ogarniam. Ciężko jest czytać odwrotnie. Oczywiscie to mój problem, mam system odwrotny.

TEST. Mamy pustą gablotę. Wpinamy serię owadów - 10 szt. Gdzie?

Ja wpinam: od góry i z lewej do prawej. Do dzisiaj wydawało mi się to oczywiste nie zasługujące na dyskusję, ale przecież widać, że można odwrotnie.
Tylko nie mogę sięz tym zgodzić, bo mój (polski) mózg czyta odruchowo z lewej do prawej przeczesując tekst z góry na dół. Ja patrze na cokolwiek (dajmy na to kobietę) to teoretycznie jest tak samo .... :-) (przepraszam kobiety za "cokolwiek").

Kierunek postrzegania wynika jednak wprost z tekstu - jak się go czyta. Taki odruch, ukształtowany od dziecka. z Lewej coś się zaczyna, z prawej na dole coś ma koniec.
i koniec :no:

PS. Ta "fajna mucha" na dole po lewej to oczywiscie B.laphiformis? Podobne są do niej tylko dwie: Myolepta vara i C.pachymera - wszystkie trzy gatunki zdarzało mi się łowić równocześnie, stąd ta umiejętność ich rozróżniania.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7248
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Rafał Celadyn »

Jacek Kurzawa pisze:Od prawej do lewej..... szok! I od dołu do góry? ...... Rafał, ja tego nie ogarniam.
oczywiście od lewej do prawej :mrgreen:, a dalej, że się tak wyrażę do następnego akapitu i dalej :wink: .
...musiało mi się z tym tekstem skojarzyć :arrow: http://www.youtube.com/watch?v=cKF2GjRAUtE
:wink:
Pozdrawiam
Rafał
...tak to B.lap. ,nie ma m szczęścia do tego rodzaju -tylko ten gatunek...
Awatar użytkownika
CARABUS12
Posty: 1300
Rejestracja: piątek, 10 sierpnia 2007, 19:02
profil zainteresowan: WOT
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: CARABUS12 »

Rafał fajny zbiór :ok:
Awatar użytkownika
Łukasz Buglowski
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:56
UTM: CA49
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Łukasz Buglowski »

Chyba jest poprawa pomiędzy tym co było całkiem na początku (download/file.php?id=34362&t=1 , download/file.php?id=23160&t=1), a tym co jet teraz
Trochę krzywo ..
Póki co nie mam wielkiej ilości gablot, więc jest troszkę chaosu
Załączniki
SL381353.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (151.67 KiB)
SL381360.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (106.66 KiB)
SL381355.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (109.83 KiB)
Marek Hołowiński
Posty: 5053
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 1 time

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Marek Hołowiński »

luczek95 pisze:Póki co nie mam wielkiej ilości gablot, więc jest troszkę chaosu
faktycznie
Awatar użytkownika
Łukasz Buglowski
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:56
UTM: CA49
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Łukasz Buglowski »

Z taką ilością jakoś trzeba to poupychać, z czasem może będzie coraz lepiej
Marek Hołowiński
Posty: 5053
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 1 time

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Marek Hołowiński »

Wydaje mi się że powinieneś się na coś zdecydować. Jeśli chcesz zbierać wszystkie owady to w przyszłości potrzeba Ci będzie kilkaset gablot. Po prostu tego nie ogarniesz.
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Antek Kwiczala † »

Jeśli miałbym coś doradzić Łukaszu, to nie układaj do jednej gabloty różnych rzędów, i okazów z różnych regionów zoogeograficznych. Powstanie taki galimatias, że sam się w końcu pogubisz. Rozumiem, że masz mało gablot, dlatego weź sobie do serca radę Marka:
powinieneś się na coś zdecydować
brakkonta

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: brakkonta »

Marek z Antonim mają całkowitą rację
......ale :mrgreen: Niech Łukasz sobie na razie zbiera co mu tam do siatki zaleci. Uzbiera się co nie co ważek, much, motyli, chrząszczy i inszego tałatajstwa.....będzie miał większy przegląd. Łatwiej wtedy sprecyzować ku czemu serce pociągnie. Ważne są etykiety, bo jak już się określi w Swej miłości, to resztę może komuś oddać, wymienić. Na razie niech zbiera po swojemu :hp: , byle entomosolidnie :no: , zaś uwagi Kolegów niech mu w tle przygrywają, bo są słuszne :okok: .
Mazep
Awatar użytkownika
Łukasz Buglowski
Posty: 1201
Rejestracja: czwartek, 6 sierpnia 2009, 10:56
UTM: CA49
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Łukasz Buglowski »

Inne rzędy to już pozostałości, obecnie górują motyle, ale konkretnej rodziny nie wybrałem jako swojego "kierunku"...
Awatar użytkownika
Piotr Sroka
Posty: 177
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:30
UTM: FV18
Lokalizacja: Ropienka

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Piotr Sroka »

to i ja dodam coś z dawnych czasów:) Po 7 latach wracam do motyli:)
Załączniki
stare dzieje
stare dzieje
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (142.22 KiB)
gslowikowski
Posty: 62
Rejestracja: wtorek, 10 sierpnia 2004, 15:53
UTM: EA64
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: gslowikowski »

Piotrze, czy mógłbyś wrzucić trochę większe zdjęcie?
Podoba mi się ta gablota, ale nie widać szczegółów.

Grzesiek
Awatar użytkownika
Piotr Sroka
Posty: 177
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:30
UTM: FV18
Lokalizacja: Ropienka

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Piotr Sroka »

Niestety nie da rady. Forum przyjmuje do 152 kb. Dla wyjaśnienia: motyle są z Legionowa pod Warszawą, gdzie wtedy mieszkałem, a A. laodice z wymiany. To w lewym rogu to B.dia. :)
Łukasz
Posty: 1071
Rejestracja: piątek, 12 maja 2006, 21:54
Lokalizacja: okolice Bielska-B./Kraków

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Łukasz »

Duże zdjęcia można znacząco zmniejszyć (np. z 3mb do 100kb) za pomocą funkcji "wyślij zdjęcie" do outlooka, przy jednoczesnym zachowanym rozmiarze, jeśli dałbyś radę tak zrobić to spróbuj ;)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Jacek Kurzawa »

Piotr Sroka pisze:Niestety nie da rady. Forum przyjmuje do 152 kb. Dla wyjaśnienia: motyle są z Legionowa pod Warszawą, gdzie wtedy mieszkałem, a A. laodice  z wymiany. To w lewym rogu to B.dia. :)
Piotrek, zdjęcia jpg trzeba przy zapisywaniu kompresować. Każdy program podczas zapisywania oferuję w opcjach mozliwosc ustawienia stopnia kompresji. Stopień kompresji ustalasz doświadczalnie, ale bezpiecznie jest ustawiać w zakresie 60-75%.
Tu masz przykład że zdjęcia mogą być dużych rozmiarów (w pikselach) i zajmować mniej niż 150 kB.
viewtopic.php?p=147790#p147790
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4469
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Niestety Paint nie daje takiej możliwości nawet ten z Win8 ;) ;) ;)
bartek.g
Posty: 194
Rejestracja: wtorek, 29 listopada 2011, 12:17

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: bartek.g »

Jest masa online softu do tego

http://pixlr.com/editor/
Marek Hołowiński
Posty: 5053
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 1 time

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Marek Hołowiński »

Piotr - prawy górny róg gabloty: B euphrosyne, B selene, a prawy dolny? (M cinxsia i M athalia)?
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Jacek Kurzawa »

To co pisze sie na PW czasami moze warto napisac na Forum, żeby mieli wszyscy:

Windows oferuje PODGLĄD a Paint to narzedzie dla Dzieci do rysowania. Polecam darmowy XnView
ja korzystam z ACDSee.

Patrz:
https://www.google.pl/search?q=przegl%C ... =firefox-a

http://www.dobreprogramy.pl/Przegladark ... ows,4.html
XnView 1.99.6 Complete PL
FastStone Image Viewer 4.7
ACDSee http://www.dobreprogramy.pl/ACDSee-Free ... 35542.html
bartek.g pisze:Jest masa online softu do tego

http://pixlr.com/editor/
Fajna sprawa - edytor online zawsze pod ręką!
Awatar użytkownika
Piotr Sroka
Posty: 177
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:30
UTM: FV18
Lokalizacja: Ropienka

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Piotr Sroka »

heheh, zaraz to opanuję, spokojnie;-)
@ Marku - cinxia i diamina. Diaminy z Krasnosielca. Athalie oczywiście w Legionowie były :)
Załączniki
002 - Kopia.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (142.92 KiB)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Jacek Kurzawa »

Załączam dwie fotki - jedna w oryginalnym rozmiarze (nadesłana przez Piotrka) a druga 1280piks - obie po 150 kB.
Załączniki
dostojki1280-150.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (148.24 KiB)
dostojki150.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (150.69 KiB)
Awatar użytkownika
Piotr Sroka
Posty: 177
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:30
UTM: FV18
Lokalizacja: Ropienka

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Piotr Sroka »

stanowczo muszę popracować nad tym :mrgreen:
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Brachytron »

Niebieskie paphie :brawo:
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Jacek Kurzawa »

Brachytron pisze:Niebieskie paphie  :brawo:
A to coś .. rzadkiego?
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Antek Kwiczala † »

To problem nie tylko paphii - spora część motyli ma niebieskawe zabarwienie. Albo zdjęcie zrobiono w sztucznym oświetleniu o wysokiej temperaturze barwowej, albo przeregulowano biel jakimś programem graficznym.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Jacek Kurzawa »

Oj, nie sądzę. Zdjęcie zrobiono w blasku słońca (tak mi wygląda), przez co świeże okazy oddały połysk, który u tych gatunków jest częsty. Sprawdziłem i wśród moich okazów niektóre też ładnie błyszczą, pomimo sztucznego oświetlenia. Ale to niech Piotr juz powie, czy jego się błyszczą czy nie.
Awatar użytkownika
Piotr Sroka
Posty: 177
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:30
UTM: FV18
Lokalizacja: Ropienka

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Piotr Sroka »

O ile pamiętam, obydwaj macie rację, w sensie; fotka była robiona w blasku słońca wpadającego przez okno, lecz mimo to lampa błyskowa ''błysła'' .
Co do A.pahia f.valezina - jak najbardziej mieni się pięknie w słońcu, zawsze mnie tym urzekały:) Być może zdjęcie zbyt to uwypukla, i w tym sensie odrobinę przekłamuje, ale jak najbardziej mają połysk- nawet teraz przy żarówce. Całkiem intensywny..
tumek2000
Posty: 208
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 08:25
Lokalizacja: południe

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: tumek2000 »

Cisza w tym temacie więc wrzuce jedna ze swoich gablot. Kilka postów wyżej prawie ta sama gablota dla porównania :)
Załączniki
321.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (106.42 KiB)
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Antek Kwiczala † »

Zdjęcie ma poprawną kolorystykę, więc warto zwrócić uwagę na różnice w odcieniu tła skrzydeł u N. polychloros i N. xanthomelas.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Jacek Kurzawa »

Bardzo ładnie :okok: Widać dobrze różnicę między polychloros i xanthomelas.
A czemu tak mało c-album? Co się dzieje?

Powróciła mi mysl z dzieciństwa, kiedy przyglądałem się V.urticae, jako 3-4 latek. To jest naprawdę ładny motyl, chyba jeden z najładniejszych naszych motyli :-)

PS. Napisaliśmy równocześnie posty :-)
Z tą poprawną kolorystyką... hmmmm.. mam wrażenie, że nasycenie (Saturation) jest lekko podciągnięte i dlatego róznica jest uwypuklona.

(albo też nastapiło kilka procesów, np wyostrzanie, które mają działanie uboczne na czerwienie i one są akurat u rusałek podbite).
Generalnie bardzo miły odbiór.
tumek2000
Posty: 208
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 08:25
Lokalizacja: południe

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: tumek2000 »

P.c-album mam jeszcze na rozpinadle choc nie zapelnie w tym roku miejsca przeznaczonego na niego .Motyl pospolity byc moze trafia sie jakies ciekawe formy
Wojciech Kubiak
Posty: 654
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 20:07
Specjalność: Rhopalocera_Polski_Buprestidae
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Wojciech Kubiak »

Fajne te czerwone etykietki, ja używam żółtych i ew. zielonych. A skoro jesień za oknami to wrzucam coś kolorowego :)
Załączniki
20151019_225018.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (145.8 KiB)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Jacek Kurzawa »

tumek2000 pisze:P.c-album mam jeszcze na rozpinadle choc nie zapelnie w tym roku miejsca przeznaczonego na niego .Motyl pospolity byc moze  trafia sie jakies ciekawe formy
No tak, ale czemu tak mało? Czyżby lokalnie nieliczny czy wynika to z preferencji?

Ten gatunek jest ciekawy o tyle, że ma swoją letnią formę (o której pisał Krzywicki). A że gąsienice ceika fajnie się szuka (żerują pojedynczo )[bo tak samica składa jajka] i są w sumie dość łatwe do znalezienia to ilosciowo powinno go być dużo. Ta mała ilość ... "jest ciekawa..."
tumek2000
Posty: 208
Rejestracja: środa, 12 maja 2010, 08:25
Lokalizacja: południe

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: tumek2000 »

Ilosciowo motyla u mnie nie brakuje
Gasienic nigdy nie szukalem a przydalo by sie. Nie tak prosto trafic na ładnego świeżego osobnika, z hodowli to co innego.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Jacek Kurzawa »

Czyli jest to efekt omijania gatunku pospolitego. No cóz, to jest do nadrobienia :ja wiem:
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Malko »

Jacek Kurzawa pisze:Powróciła mi mysl z dzieciństwa, kiedy przyglądałem się V.urticae, jako 3-4 latek. To jest naprawdę ładny motyl, chyba jeden z najładniejszych naszych motyli :-)
Tak przy okazji Vanessa atalanta miała kiedyś nazwę urticae? Chyba, że zmieniła się nazwa rodzajowa z Vanessa na Aglais 8) Nie spotkałem się z tym synonimem. Piękne gabloty z dziennymi :brawo: :brawo: , kiedyś też miałem taki układ w gablotach ale miałem problem z tym "zakładaniem skrzydeł", może zdopinguje to resztę do pokazania swoich zbiorów :)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Jacek Kurzawa »

Malko pisze:Tak przy okazji Vanessa atalanta miała kiedyś nazwę urticae? Chyba, że zmieniła się nazwa rodzajowa z Vanessa na Aglais 8)  
Nie, nie miała. V.atalanta nigdy nie była synonimizowana z V.urticae (admirał i pokrzywnik) i nie sądzę, by mogły być ze sobą mylone. Przyporządkowanie gatunków do rodzajów to już jest kwestia dość luźno traktowana w rusałkach, przez kilkadziesiąt ostatnich lat zmieniano koncepcje jak rękawiczki.
Z kolei do jaiego rodzaju należy gatunek urticae to jest dość prosta sprawa, wystarczy sprawdzić w najbardziej liczących się źródłach, nie trzeba się domyslać.

Vanessa urticae to też nie jest dziwne ani rzadkie złożenie (wpisz w google, by się o tym przekonać). Załączam skan z KOCH-a, w którym jest Vanessa urticae. Nie muszę chyba dodawać, jak poważne to były wtedy książki (4 tomy) i ile osób się na tym wychowało w XX w.
Załączniki
KOCH, 1963 z Vanessa urticae i Pyrameis atalanta
KOCH, 1963 z Vanessa urticae i Pyrameis atalanta
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (146.26 KiB)
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Antek Kwiczala † »

Nazwy gatunkowe się nie zmieniały - są utworzone w większości przez Linneusza, natomiast nazwy rodzajowe owszem. Dawny rodzaj Pyrameis zamieniono na Vanessa, a rodzaj Vanessa podzielono - obecnie są trzy: Nymphalis, Aglais i Polygonia. Przynależność gatunków do tych rodzajów widać na stronie "Motyle Europy":
http://www.lepidoptera.eu/Thumbnails2.p ... ae&mode=up
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Konto_usuniete »

Jacek Kurzawa pisze:Nie, nie miała. V.atalanta nigdy nie była synonimizowana z V.urticae (admirał i pokrzywnik) i nie sądzę, by mogły być ze sobą mylone
Jacku chyba nie zrozumiałeś do końca wpisu Malko, który po Twoim wpisie:
Jacek Kurzawa pisze:Powróciła mi mysl z dzieciństwa, kiedy przyglądałem się V.urticae, jako 3-4 latek.
zapytał z przymrużeniem oka :
Malko pisze:Tak przy okazji Vanessa atalanta miała kiedyś nazwę urticae? Chyba, że zmieniła się nazwa rodzajowa z Vanessa na Aglais
Więc Jacku zamiast używać nieaktualnej nazwy rodzajowej V. i usiłować udowadniać, że ma się rację warto się opierać na aktualnej nomenklaturze zawartej choćby tu....http://www.faunaeur.org/full_results.php?id=441679

No chyba, że jako 3-4 latkowi lektura Kocha tak głęboko wryła się w pamięć.... :gl: :gl: :gl:
a już na koniec to kiedyś był to Papilio urticae Linnaeus 1758 [species] (tez jest o tym info na FE :jo: :jo:
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Malko »

Jacku ten temat na forum ma bardziej charakter luźny i tak jak grzegorzb zauważył było to z przymrużeniem oka ;). Tak przy okazji nowa systematyka jest chociażby w nowym atlasie autorstwa Buszki i Masłowskiego :)
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Jacek Kurzawa »

Dwie rzeczy - nie rozumiem całkowicie, co ma wspólnego atalanta z urticae, w jakim kontekscie i dlaczego ta nazwa została tu wymieniona. Taki urok Forum, że ktoś coś pisze a drugi tego całkowicie nie pojmuje.

Druga rzecz to używanie przeze mnie Vanessa urticae. Malko pisał wyraźnie, że obce mu jest takie złożenie
Malko pisze: Chyba, że zmieniła się nazwa rodzajowa z Vanessa na Aglais 8)  Nie spotkałem się z tym synonimem.
tymczasem ja i setki ludzi na tym się wychowało, że urticae była w rodzaju Vanessa, jak zresztą wiele innych gatunków. Od dzieciństwa zawsze używałem tego w ten sposób i jest mi to teraz obojętne, jaka jest obecna systematyka rusałek, bo jest ona zawiła, niejasna i mało mnie to interesuje w kontekście przytaczania wspomnień z wczesnego dzieciństwa. Jesli ktoś mi zwraca uwagę (Grzegorz, naprawdę daruj sobie, bo moje dyskusje z Tobą są meczące), że jest to niewłaściwie użyte to ja proponuję zamknąć ten temat teraz, bo nie widzę sensu dyskutowania na ten temat. Pisałem o kolorowych motylkach z dzieciństwa i niech to tak zostanie, jak komuś to przekszadza to ma problem i tyle.


PS.
Coraz trudniej jest napisać coś na Forum, żeby się później z tego nie tłumaczyć, bo zawsze znajdzie się ktoś, kto nada naszym wpisom jakiś sens, którego nie mielismy nawet w dalekich planach. I dlatego też między innymi wiele osób nie pisze tutaj zbyt wiele, bo pisanie tutaj to jest jak szukanie sobie problemów.
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Jacek Kurzawa »

Malko pisze:  Tak przy okazji nowa systematyka jest chociażby w nowym atlasie autorstwa Buszki i Masłowskiego :)
Jest ... zastosowana. Opracowania atlasowe nie są źródłem zmian w systematyce czy taksonomii. Odzwierciedlają tylko przyjęcie jakiegoś punktu widzenia autorów atlasu na proponowane podziały.
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Konto_usuniete »

Jacek Kurzawa pisze:Jest ... zastosowana. Opracowania atlasowe nie są źródłem zmian w systematyce czy taksonomii. Odzwierciedlają tylko przyjęcie jakiegoś punktu widzenia autorów atlasu na proponowane podziały.
Jacek co Ty bredzisz????? A nie przyszło Ci do głowy, że ktoś pisząc książkę opera się na AKUALNYM nazewnictwie i systematyce.
A co mieli to alfabetycznie ułożyć???? wielkością? kolorami???
Po prostu użyłeś nieaktualnej nazwy i Malko zwrócił na to uwagę, zaś Ty na siłę usiłujesz coś udowodnić.....
Jacek Kurzawa pisze:ja i setki ludzi na tym się wychowało
a miliony żyło i umarło w przeświadczeniu, że to Słońce kręci się wokół Ziemi... :jo: :jo:
Wyluzuj bo się strasznie napinasz.... :hurra :hurra
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9488
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Jacek Kurzawa »

grzegorzb pisze: A nie przyszło Ci do głowy, że ktoś pisząc książkę opera się na AKTUALNYM nazewnictwie i systematyce.
A co mieli to alfabetycznie ułożyć????
Nie ma czegoś takiego jak aktualny jednen system, są rewizje i propozycje zmian, które świat nauki róznie akceptuje.
Układ alfabetyczny jest często stosowany w atlasach, nie ma w tym nic złego.

Malko zwrócił mi uwagę? W którym miejscu? Malko pisał o tym, że nie zna takiej synonimiki, wtrącił atalantę, że nie spotkał się z kombinacją "Vanessa urticae". Były wątpliwości z jego strony to mu odpisałem. A że obecnie nie stosuje się już Vanessa urticae? Co z tego?
Ja się napinam? Dobre.... Niech będzie - uzyłem złej nazwy, przepraszam szanowne towarzystwo za bluźnierstwo taksonomiczne.
Proponuję zamknąć temat i wyluzować. Ja w każdym razie zostawiam Was już niestety, piszcie co tam chcecie. :papa:
Temat rusałek jest mi baaaaaaa--aaardzo odległy.

Ewentualnie zapraszam na priva do dalszej dyskusji.
Wojciech Kubiak
Posty: 654
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 20:07
Specjalność: Rhopalocera_Polski_Buprestidae
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Wojciech Kubiak »

Tak więc wracając do tematu wrzucam zdjęcia jeszcze paru gablot. Część nocnych to odłów z dopiero jednego sezonu, więc np garbatki są jeszcze mocno niekompletne.
Załączniki
20151031_152237.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (132 KiB)
20151031_152440.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (144.22 KiB)
20151031_152543.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (147.17 KiB)
20151031_152809.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (141.56 KiB)
20151031_152940.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (141.99 KiB)
mordred
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:16
Lokalizacja: Sandomierz/Kraków

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: mordred »

Pozwolę sobie zapytać - Watsonarctia deserta też odłowu? A jeśli tak to z jakiego kraju?
Wojciech Kubiak
Posty: 654
Rejestracja: piątek, 1 lutego 2008, 20:07
Specjalność: Rhopalocera_Polski_Buprestidae
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Wojciech Kubiak »

Ukraina/Czechy
Awatar użytkownika
Szkloney
Posty: 146
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 23:31
Lokalizacja: Pietrzykowice/Kraków

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Szkloney »

To i ja może pokażę kilka gablot.
Wiem, że tacki do gablot z motylami to dla wielu z Was pomysł kiepski, ale mnie osobiście się podoba. Przy tak małym zbiorze, jak mój, tacki wydają się niezłym rozwiązaniem. Kiedy pojawia się nowy gatunek w zbiorze przesuwa się wszystko i już jest. Tak samo jak jak przyjdzie zmieć tackę na większą.
Oczywiście mam świadomość że niektóre gatunki w gablotach są prawnie chronione. Zanim rozpęta się burza chcę poinformować, iż posiadam odpowiednie zezwolenia.
Załączniki
1.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (141.8 KiB)
2.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (130.08 KiB)
3.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (129.03 KiB)
4.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (127.65 KiB)
5.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (141.23 KiB)
6.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (114.63 KiB)
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Malko »

Szkloney fajnie ze pokazałeś aktualny stan zbioru! Dodaj jeszcze Egzotyki i będzie Super!
Awatar użytkownika
Szkloney
Posty: 146
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 23:31
Lokalizacja: Pietrzykowice/Kraków

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Szkloney »

jeszcze jedna gablota...
Załączniki
DSCN7905.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (150.07 KiB)
Awatar użytkownika
aesacus
Posty: 104
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 07:40
Lokalizacja: Mogilany
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: aesacus »

takie dwie małe uwagi:
Papilio hipponous to jest Papilio heringi
Papilio dialis to jest Papilio bianor
Awatar użytkownika
Szkloney
Posty: 146
Rejestracja: piątek, 16 stycznia 2009, 23:31
Lokalizacja: Pietrzykowice/Kraków

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Szkloney »

aesacus pisze:takie dwie małe uwagi:
Papilio hipponous to jest Papilio heringi
Papilio dialis to jest Papilio bianor
Dzięki :okok:
Awatar użytkownika
aesacus
Posty: 104
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 07:40
Lokalizacja: Mogilany
Kontakt:

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: aesacus »

Papilio heringi jest uważany za mieszańca Papilio fuscus x Papilio tydeus
Turkuć
Posty: 101
Rejestracja: wtorek, 12 stycznia 2010, 20:57
UTM: DA 94
Lokalizacja: Tarnów

Re: Zdjęcia zbiorów

Post autor: Turkuć »

Witam
No i dwie ode mnie :smiech:
Załączniki
_20151109_100808 (Copy).JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (123.41 KiB)
_20151109_101024 (Copy).JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (110.44 KiB)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdjęcia zbiorów entomologicznych”