Przenoszenie postów i info

Dyskusje na temat funkcjonowania forum w starszej wersji phpBB 3.0.14. Uwaga: mogą już być nieaktualne.
Awatar użytkownika
João M da Costa
Posty: 1000
Rejestracja: środa, 20 października 2010, 10:49
Lokalizacja: Between the end of the world and paradise
Kontakt:

Przenoszenie postów i info

Post autor: João M da Costa »

Dyskusja wydzielona z viewtopic.php?p=164313#p164313 [admin]

To było fajnie zabawkę eh eh [Humor, zagadki (entom.)] i tak to miało być ah ah ah

1. Wydaje mi się że wszystkie tutaj skomentowany gatunek, latają w Parku, ale pewność jeszcze nie mam, ponieważ mam około 400 rożne gatunek udokumentowany na zdjęcie do oznaczenie, z którym więcej niż połowa są Syrphidae! plus wszystkie bzyg które złapałem - prawie wszystki sfotografowany osobniki łowiłem, ale oczywiście nie 100% ponieważ jeszcze nie latam eh eh eh

2.To było w dziale:
Humor, zagadki (entom.)
Zagadki entomologiczne, humor i inne - na luzie! (ale o entomologii)

2.1 Że to było Syrphidae głową, ah ah ah no to ja też wiedziałem, ale pomiędzy Coleoptera, Hymenoptera, Hemiptera, Diptera, Lepidoptera i Odonata zdjęcia, akurat teraz zrobię selekcje w rządzie Diptera i śmiałem się jak na tej zdjęcia patrzyłem eh eh i myślałem: może więcej ludzi będzie też się śmiać i świat będzie już trochę lepsze eh eh eh :)

2.2 Wydaje mi się że osoba które zaczyna wątek, ten wątek jest w jeden dział i czy koordynator, czy moderator go zmienią, osoba ta powinna być poinformowana, dlaczego!!!?

3. Pomiędzy zabawkę wszystkie się uczyliśmy i na pewno wszystkie też się śmialiśmy :)

I could wrote in Eng or in PT, but I live Poland and even if I make a lot of mistakes I try to learn how to do it properly! If it was in Eng i'm sure that everybody will understand it while in PT ah ah ah So try to understand my Polish :)

Pozdrawiam
J
admin
Administrator
Posty: 1597
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Czyja to jest głowa?

Post autor: admin »

Przy przenoszeniu wątku nie jest wysyłany post do autorów postów i nie ma takiej funkcji na Forum, żeby to właczyc (a szkoda). Linki do postów i wątków pozostają jednak bez zmian. Porządkowanie Forum jest stale i posty są często przenoszone, pojawiają się nowe działy. Właściwie to brakuje mi trochę tej opcji, bo kazdy byłby informowany o przeniesieniu, co byloby przydatne szczególnie dla nowych Forumowiczów, ktorzy nie widzą czesto, gdzie mają założyć wątek. Z kolei na ręczne informowanie piszących juz nie ma czasu.
Awatar użytkownika
João M da Costa
Posty: 1000
Rejestracja: środa, 20 października 2010, 10:49
Lokalizacja: Between the end of the world and paradise
Kontakt:

Re: Czyja to jest głowa?

Post autor: João M da Costa »

admin pisze:nie jest wysyłany post do autorów postów
nic nowego!
admin pisze:jest stale i posty są często przenoszone
i bardzo dobrze :)
admin pisze:Właściwie to brakuje mi trochę tej opcji
na pewno nie ma na to Pan czas, ale wydaje mi się że osoba które na to się zna to zrobiła!
admin pisze:ręczne informowanie
oczywiście że nie o mi chodziło, zmienić na lepsze Forum, tak, to znacz dostać maila kiedy post było przenoszone!
Joao M da Costa pisze:dlaczego!!!?
to już inna bajka :)
J
admin
Administrator
Posty: 1597
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Czyja to jest głowa?

Post autor: admin »

Nie ma mechanizmu automatycznego wysylania mailingu do forumowiczow o dzialaniach moderacyjnych na tematach jak np zmiana tytulu czy prznoszenie tematu. Pozostaje tylko mozliwosc pisania postow przez moderatorow po czynnosci moderacji ale to juz brakuje czasu, chyba ze waga sprawy tego wymaga. Przenoszenie tematu jest czynnoscia tak prosta i nie pociagającą za sobą żadnych konsekwencji ze nie wymaga specjalnego podejscia, poza specjalnymi przypadkami.

Akurat przeniesienie tego tematu z dzialu HUMOR do dzialu Syrphidae nadaje temu tematowi wiekszej wagi a to za sprawa kierunku dyskusji ktora sie rozwinela. Czasami tak sie dzieje, ze temat zaczyna sie inaczej a konczy dyskusja, ktora zmusza nas do zmiany kwalifikacji tematu.

Czas na to mam, tylko opcji nie ma :-)
Awatar użytkownika
João M da Costa
Posty: 1000
Rejestracja: środa, 20 października 2010, 10:49
Lokalizacja: Between the end of the world and paradise
Kontakt:

Re: Czyja to jest głowa?

Post autor: João M da Costa »

admin pisze:Nie ma mechanizmu automatycznego wysylania mailingu...o dzialaniach moderacyjnych...
admin pisze:nie jest wysyłany post do autorów postów
Joao M da Costa pisze:nic nowego!
admin pisze:z dzialu HUMOR do dzialu Syrphidae
ten akurat nie ale są niektóre które ja nie rozumiem!
admin pisze:ze temat zaczyna sie inaczej a konczy dyskusja
bo jesteśmy w Forum :)
admin pisze:jest stale i posty są często przenoszone
Joao M da Costa pisze:i bardzo dobrze
admin pisze:Czas na to mam, tylko opcji nie ma
Super, a jak nie ma opcji trzeba jej budować
Joao M da Costa pisze:ale wydaje mi się że osoba które na to się zna to zrobiła!
o co mi chodziło!
J
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9495
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Czyja to jest głowa?

Post autor: Jacek Kurzawa »

Joao M da Costa pisze:
admin pisze:Czas na to mam, tylko opcji nie ma
Super, a jak nie ma opcji trzeba jej budować
Joao M da Costa pisze:ale wydaje mi się że osoba które na to się zna to zrobiła!
o co mi chodziło!
J
1. Kodu ręcznie nie napiszę, mechanizm phpBB jest zbyt skomplikowany, jak dla mnie. Pisaniem wtyczek zajmują się pasjonaci-programiści, którzy pisząwtyczki i mody. Takiego moda nie znalazłem.

2. Tego drugiego zdania nie rozumiem. Może spróbuj po angielsku :-)

PS. A temat do Syrphidae przeniosłem własnie ja :-)
Awatar użytkownika
João M da Costa
Posty: 1000
Rejestracja: środa, 20 października 2010, 10:49
Lokalizacja: Between the end of the world and paradise
Kontakt:

Re: Przenoszenie postów i info

Post autor: João M da Costa »

Ok,

if the Forum, how it is constructed does not allow to send a mail to the user whom thread was changed, informatics/ programmers should change it in order to improve its quality.

I think its clear! If not I will go deeper :) to make it easier.

J
Zablokowany
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Jak działa FORUM -ARCHIWUM”