Czerwona księga Karpat Ukraińskich_2011
-
- Posty: 7
- Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2011, 21:46
- Lokalizacja: Lwów
Czerwona księga Karpat Ukraińskich_2011
Strona tytułowa i parę gatunków.
- Załączniki
- P1310081-700.jpg (133.7 KiB) Przejrzano 3786 razy
- P1310083.jpg (124.34 KiB) Przejrzano 3786 razy
- P2020158-700.jpg (123.58 KiB) Przejrzano 3786 razy
- P2020176-700.jpg (133.57 KiB) Przejrzano 3786 razy
- P2020270-700.jpg (114.66 KiB) Przejrzano 3786 razy
- Jacek Kurzawa
- Posty: 9515
- Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
- UTM: DC30
- Specjalność: Cerambycidae
- profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
- Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
- Podziękował(-a): 4 times
- Podziękowano: 2 times
- Kontakt:
Re: Czerwona księga Karpat Ukraińskich_2011
Dziękuję za info, ciekawa książka. Czy można to gdzieś kupić?
- Dispar
- Posty: 1391
- Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
- UTM: FC18
- Specjalność: Geometridae
- Lokalizacja: Łosice
Re: Czerwona księga Karpat Ukraińskich_2011
Cutter 2960
Czy mógłbyś kolego wrzucić listę gatunków motyli z tej książki? Już ze trzy lata planuję się wybrać w Karpaty Ukraińskie głównie na Noctiudae i Geometridae i trzeba wiedzieć, co tam wolno a co nie (pomijając przemyt).
Czy mógłbyś kolego wrzucić listę gatunków motyli z tej książki? Już ze trzy lata planuję się wybrać w Karpaty Ukraińskie głównie na Noctiudae i Geometridae i trzeba wiedzieć, co tam wolno a co nie (pomijając przemyt).
-
- Posty: 139
- Rejestracja: niedziela, 26 października 2008, 19:47
- Lokalizacja: Starogard Gdański
-
- Posty: 7
- Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2011, 21:46
- Lokalizacja: Lwów
Re: Czerwona księga Karpat Ukraińskich_2011
Listę wszystkich gatunków zwierząt niebawem wrzucę.Dispar pisze:Cutter 2960
Czy mógłbyś kolego wrzucić listę gatunków motyli z tej książki? Już ze trzy lata planuję się wybrać w Karpaty Ukraińskie głównie na Noctiudae i Geometridae i trzeba wiedzieć, co tam wolno a co nie (pomijając przemyt).
A Czerwona księga Karpat Ukraińskich nie jest dokumentem prawnym.
-
- Posty: 7
- Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2011, 21:46
- Lokalizacja: Lwów
Re: Czerwona księga Karpat Ukraińskich_2011
Poprzednio wiem że cena bedzie okolo 120 zł., o ile książka została wydana w Użgorodzie, mogę spróbować zamówić jakąś ilość.Sebastian Łuczkowski pisze:Byłbym również zainteresowany kupnem tej książki.
-
- Posty: 7
- Rejestracja: czwartek, 24 listopada 2011, 21:46
- Lokalizacja: Lwów
Re: Czerwona księga Karpat Ukraińskich_2011
To jest lista gatunków bezkręgowców z Czerwonej księgi Carpat Ukraińskich:Cutter2960 pisze:Dispar pisze:Cutter 2960
Czy mógłbyś kolego wrzucić listę gatunków motyli z tej książki?
Listę wszystkich gatunków zwierząt niebawem wrzucę.
Hirudo medicinalis Linnaeus, 1758
Trocheta bykowskii Gedroyc, 1913
Astacus astacus Linnaeus, 1758
Carpathonesticus galotshkai Evtushenko, 1993
Polydesmus montanus Daday, 1889
Scutigera coleoptrata (Linnaeus, 1758)
Tetradontophora bielanensis (Waga, 1842) Dunger, 1961
Pygmarrhopalites carpathicus (Vargovich, 1999)
Calopteryx virgo (Linnaeus, 1758)
Anax imperator (Leach, 1815)
Cordulegaster bidentata Selys, 1843
Ophiogomphus cecilia (Fourcroy, 1785)
Somatochlora alpestris (Selys, 1840)
Sympetrum pedemontanum (Allioni, 1776)
Poecilimon schmidti (Fieber, 1853)
Rhysodes sulcatus (Fabricius, 1787)
Calosoma sycophanta (Linnaeus, 1758)
Carabus clathratus Linnaeus, 1761
Carabus fabricii Dufrtschmid, 1812
Carabus auronitens escheri Palliardi, 1825
Carabus hampei Küster, 1846
Carabus intricatus Linnaeus, 1761
Carabus irregularis Fabricius, 1792
Carabus nitens Linnaeus, 1758
Carabus transsylvanicus Dejean, 1826
Cychrus attenuatus Fabricius, 1792
Leistus baenningeri Roubal, 1926
Deltomerus carpathicus (Miller, 1868)
Pterostichus burmeisteri Heer, 1841
Abax ovalis (Duftschmid, 1812)
Laemostenus terricola (Herbst, 1783)
Chlaenius spoliatus (Rossi, 1790)
Laccornis kočai Ganglbauer, 1906
Hydroporus longicornis Sharp, 1870
Oreodytes borealis (Gyllenhal, 1827)
Agabus solieri Aubé, 1836
Agabus clypealis C. G. Thomson, 1867
Ilybius crassus C. G. Thomson, 1854
Graphoderus bilineatus (De Geer, 1774)
Dytiscus latissimus Linnaeus, 1758
Paracymus aeneus C. G. Thomson, 1867
Crenitis punctatostriata Letzner, 1840
Rybinskiella magnifica (Rybinsky, 1902)
Emus hirtus (Linnaeus, 1758)
Quedius transsylvanicus (Weise, 1875)
Velleius dilatatus (Fabricius, 1787)
Lucanus cervus (Linnaeus, 1758)
Ceruchus chrysomelinus (Hochenwarth, 1785)
Osmoderma barnabita (Motschulsky, 1845)
Gnorimus variabilis (Linnaeus, 1758)
Cetonischema aeruginosa (Drury, 1770)
Lamprodila decipiens (Gebler, 1847)
Dicerca berolinensis (Herbst, 1779)
Eurythyrea austriaca (Linnaeus, 1767)
Anthaxia candens (Panzer, 1792)
Anthaxia helvetica Stierlin, 1868
Lacon lepidopterus (Panzer, 1801)
Lacon querceus (Herbst, 1784)
Limoniscus violaceus (P. W. Müller, 1821)
Ampedus quadrisignatus (Gyllenhal, 1817)
Elater ferrugineus (Linnaeus, 1758)
Cerophytum elateroides (Latreille, 1804)
Peltis grossa (Linnaeus, 1758)
Cucujus cinnaberinus (Scopoli, 1763)
Triplax carpathica Reitter, 1890
Ditylus laevis (Fabricius, 1787)
Boros schneideri (Panzer, 1795)
Agnathus decoratus Germar, 1818
Cerambyx cerdo (Linnaeus, 1758)
Rosalia alpina (Linnaeus, 1758)
Morimus funereus (Mulsant, 1863)
Aromia moschata (Linnaeus, 1758)
Purpuricenus kaehleri (Linnaeus, 1758)
Ropalopus ungaricus Herbst, 1784
Pseudogaurotina excellens Brancsik, 1874
Chrysolina carpatica (Fuss, 1856)
Oreina plagiata (Suffrian, 1861)
Oreina viridis (Duftschmid, 1825)
Libelloides macaronius (Scopoli, 1763)
Boreus westwoodi Hagen, 1866
Oxyethira flavicornis (Pictet, 1834)
Papilio machaon (Linnaeus, 1758)
Iphiclides podalirus (Linnaeus, 1758)
Zerynthia polyxena (Denis & Schiffermüler, 1775)
Parnassius apollo (Linnaeus, 1758)
Parnassius mnemosyne (Linnaeus,1758)
Pieris bryoniae (Hübner, 1791)
Colias palaeno (Linnaeus, 1761)
Apatura iris (Linnaeus, 1758)
Limenitis populi (Linnaeus,1758)
Nymphalis vaualbum (Denis & Schiffermueller, 1775)
Boloria aquilonaris (Stichel, 1808)
Proclossiana eunomia (Esper, 1799)
Euphydryas aurinia (Rottemburg, 1775)
Euphydryas maturna (Linnaeus, 1758)
Coenonympha hero (Linnaeus, 1761)
Hipparchia fagi (Scopoli, 1763)
Brintesia circe (Fabricius, 1775)
Chazara briseis (Linnaeus, 1764)
Erebia manto (Denis & Schiffermueller, 1775)
Hamearis lucina (Linnaeus, 1758)
Lycaena helle (Denis & Schiffermueller, 1775)
Pseudophilotes vicrama (Moore, 1865)
Scolitantides orion (Pallas, 1771)
Maculinea alcon (Denis & Schiffermueller, 1775)
Maculinea arion (Linnaeus, 1758)
Maculinea teleius (Bergstraesser, 1779)
Maculinea nausithous (Bergstraesser, 1779)
Vacciniina optilete (Knoch, 1782)
Polyommatus daphnis (Denis & Schiffermueller, 1775)
Polyommatus dorylas (Denis & Schiffermueller, 1775)
Polyommatus amandus (Schneider, 1792)
Carterocephalus silvicola (Meigen, 1829)
Acherontia atropos (Linnaeus, 1758)
Proserpinus proserpina (Pallas, 1772)
Hemaris tityus (Linnaeus, 1758)
Hemaris fuciformis (Linnaeus, 1758)
Marumba quercus (Denis & Schiffermueller, 1775)
Aglia tau (Linnaeus, 1758)
Saturnia pavonia (Linnaeus, 1758)
Saturnia pavoniella (Scopoli, 1763)
Saturnia spini (Denis & Schiffermueller, 1758)
Saturnia pyri (Denis & Schiffermueller, 1775)
Endromis versicolora (Linnaeus, 1758)
Lemonia taraxaci (Denis & Schiffermueller, 1775)
Lemonia dumi (Linnaeus, 1761)
Eriogaster catax (Linnaeus, 1758)
Eriogaster lanestris (Linnaeus,1758)
Phyllodesma ilicifolium (Linnaeus, 1758)
Drymonia velitaris (Hufnagel, 1766)
Peridea anceps (Goeze, 1781)
Odontosia sieversii (Menetries, 1856)
Phalera bucephaloides (Ochsenheimer, 1810)
Pygaera timon (Hübner, 1803)
Nycteola siculana (Fuchs, 1899)
Callimorpha dominula (Linnaeus, 1758)
Pericallia matronula (Linnaeus, 1758)
Hyphoraia aulica (Linnaeus, 1758)
Chelis maculosa (Gerning, 1780)
Rhyparia purpurata (Linnaeus, 1758)
Penthophera morio (Linnaeus, 1767)
Calymma communimacula ([Denis & Schiffermueller], 1775)
Macrochilo cribrumalis (Hübner, 1793)
Herminia tenuialis (Rebel, 1913)
Catocala fraxini (Linnaeus, 1758)
Catocala sponsa (Linnaeus, 1767)
Diachrysia zosimi (Hübner, 1822)
Euchalcia variabilis (Piller, 1783)
Euchalcia modestoides Poole, 1989
Lamprotes c-aureum (Knoch, 1781)
Cucullia argentea (Hufnagel, 1766)
Cucullia xeranthemi Boisduval, 1840
Cucullia gnaphalii (Hübner, [1813])
Periphanes delphinii (Linnaeus, 1758)
Lamprosticta culta ([Denis & Schiffermueller], 1775)
Mormo maura (Linnaeus, 1758)
Phlogophora scita (Hübner, 1790)
Valeria oleagina (Denis & Schiffermueller, 1775)
Apamea maillardi (Geyer, [1834])
Apamea unanimis (Hübner, [1813])
Apamea illyria Freyer, 1846
Chortodes extrema (Hübner, [1809])
Phragmatiphila nexa (Hübner, [1808])
Urocerus augur (Klug, 1803)
Orussus abietinus (Scopoli, 1763)
Abia fulgens (Zaddach, 1863)
Abia nitens (Linnaeus, 1758)
Siobla sturmi (Klug, 1814)
Tenthredo propinqua Klug, 1814
Megarhyssa superba (Schrank, 1781)
Scolia maculata (Drury, 1773)
Xylocopa violacea (Linnaeus, 1758)
Xylocopa valga (Gerstaecker, 1872)
Bombus muscorum (Linnaeus, 1758)
Bombus pyrenaeus Pérez, 1880
Bombus argillaceus (Scopoli, 1763)
Bombus laesus Morawitz, 1875
Bombus ruderatus (Fabricius, 1775)
Bombus gerstaeckeri Morawitz, 1891
Bombus wurflenii Radoszkowski, 1860
Liometopum microcephalum (Panzer, 1798)
Ctenophora festiva (Meigen, 1804)
Asilus crabroniformis (Linnaeus, 1758)
Tachina grossa (Panzer, 1798)
Terrestribythinella baidashnikovi Sitnikova, Starobogatov et Anistratenko, 1992
Granaria frumentum (Draparnaud, 1801)
Chondrina clienta (Westerlund, 1883)
Chondrula bielzi (Kimakowicz, 1890)
Serrulina serrulata (L. Pfeiffer, 1847)
Plicuteria lubomirskii (Slósarski, 1881)
Trochulus villosulus (Rossmässler, 1838)
Trochulus bielzi (A. Schmidt, 1860)
Prostenomphalia carpathica Baidashnikov, 1985
Arianta petrii (Kimakowicz, 1890)
Drobacia banatica (Rossmässler, 1838)
Unio crassus Philipsson, 1788
Pseudanodonta complanata (Rossmässler, 1835)
Saga pedo (Pallas, 1771)
Cordulegaster boltonii (Donovan, 1807)
Morulina verrucosa (Borner, 1903)
Chromadorina bioculata (Schultze, in Carus, 1857)
Blasticotoma filiceti Klug, 1834
Neopristilophus depressus Germar, 1822
Porphyrophora polonica (Linneaeus, 1758)
Pleroneura coniferarum (Hartig, 1837)
Dolichomitus cephalotes (Holmgren, 1859)
Calameuta idolon (Rossi, 1794)
Xiphydria markewitschi (Ermolenko, 1960)
Xiphydria picta Konow, 1897
Janus femoratus (Curtis, 1830)
Discoelius zonalis (Panzer, 1801)
Melliturga clavicornis (Latreille, 1806)
Temnostoma meridionale (Krivosheina & Mamaev, 1962)
Psarus abdominalis (Fabricius, 1794)
- Jakub Liberski †
- Posty: 294
- Rejestracja: środa, 16 lutego 2005, 16:18
- profil zainteresowan: Tylko fotografuje ale nie bardzo wiem co fotografuję
- Lokalizacja: Śląsk, CA75
-
- Posty: 250
- Rejestracja: poniedziałek, 12 kwietnia 2004, 11:26
- Lokalizacja: Wrocław
- Kontakt:
- Marek Przewoźny
- Posty: 1414
- Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
- Lokalizacja: Poznań
- Kontakt:
- Dispar
- Posty: 1391
- Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
- UTM: FC18
- Specjalność: Geometridae
- Lokalizacja: Łosice
Re: Czerwona księga Karpat Ukraińskich_2011
Bardzo szeroka ta lista. Kilka gatunków mnie dziwi bo nie są rzadkie np. A. iris jak wynika z tego linku:
http://www.alexanor.uzhgorod.ua/dmap0079.htm
Dziwi też brak N. sappho na liście.
http://www.alexanor.uzhgorod.ua/dmap0079.htm
Dziwi też brak N. sappho na liście.