Zwójki z Rumunii

Tortricidae (zwójki)
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Zwójki z Rumunii

Post autor: Marek Hołowiński »

Na początek gatunki wykazane z Polski, ale tych obserwacji jest nie za wiele. O ile dobrze oznaczyłem są to Xerocnephasia rigana i Cydia succedana. Ten drugi gatunek na pewno będzie jeszcze gotowany, jak i parę innych tu nie prezentowanych.
Załączniki
Xerocnephasia rigana
Xerocnephasia rigana
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (89.23 KiB)
cf. Cydia succedana,
cf. Cydia succedana,
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (87.74 KiB)
Awatar użytkownika
adam k.
Posty: 1470
Rejestracja: wtorek, 4 października 2011, 13:04
UTM: CB 72
Specjalność: Microlepidoptera
Lokalizacja: Częstochowa
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 2 times

Re: Zwójki z Rumunii

Post autor: adam k. »

X. rigana złowiłem w ( Novalii, Chorwacja) ,a C.succedana z (Częstochowy i Simeonovec, Bułgaria). Parę lat temu bawiłem w Rumuńskich Karpatach,( Bucegi,Breaza). Przywiozłem 34 gatunki w 215 szt. Tortricidae , może jest to niezbyt pokażna ilość, ale łowiłem prawie tylko wieczorami w tzn. '' złotej godzinie''. Moje gatunki to: A.achatana, D.alpinana, A.apisella, A.balatonana, P.caecimaculana, G.compositella, P.conwagana, D.deratana, A.ferrugana, F.fraternana, A.hamana, P.heparana, E.hepaticanum, C.heydeniana, L.huebneriana, C.inteksta, G.janthiniana, S.laricana, E.marginana, R.naerana, F.nerminae, E.obscuranum, S.ocellana, S.rivulana, C.rupicola, C.ruriana, O.schumacheriana, E.scutulanum, A.selenana, E.sticticanum, C.striana, A.tesserana, N.trimaculana, A.willana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Tortricidae”