Ogólnie o forum

Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Ogólnie o forum

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Krytyka krytyką, najgorszy był jednak brak forum. To powinno nam uświadomić jak potrzebne jest to forum i jak bardzo ułatwia kontakty i wymianę doświadczeń. Tak więc nie skórki, nie braki, nie kolory ale forum jako takie jest wartością samą w sobie.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Re: Ogólnie o forum

Post autor: admin »

Forum "brakowało" w sumie niecałe dwa dni ....
Może nie powinienem w tym miejscu zabierać od razu głosu, ale zdaję sobie doskonale sprawę, jak potrzebna nam jest komunikacja, możliwośc pomocy, oznaczania, dyskutowania, wymiany informacji itd.

W najbliższej przyszlości czeka nas wiele ulepszeń w sposobie komunikacji, o jakiej na razie moglismy tylko pomarzyć:
Na Forum jest skrypt jabber, o nim bedzie poźniej - to uniwersalny skrypt do komunikacji miedzy wszelkimi komunikatorami.
Są Mod-y do pokazania gdzie mieszkają forumowicze. W praktyce wyglądaloby to tak, że jesli bylibyśmy gdzieś w terenie z łatwoscią moglibysmy uzyskac kontakt z terenowym specem z forum, zamieszkujacym najblizszy obszar.

Pewnośc dzialania platformy jest bardzo ważna. Zdarzyllo się coś co musiało się zdarzyć - serwer przestał tolerować zapytania z baz phpbb by Przemo. Mam wielki szacunek do twórców tej paczki ale bardzo się teraz cieszę, ze administratorzy serwera "namówili mnie" (ultimatum) na przejście na stabilną wersję phpBB 3. Już widzę że zmiana poszła w dobrą stronę.

Najważniejsze jest to, co piszesz, że JEST.
Na marginesie powiem że to forum JEST też w innym miejscu w sieci, dzialające, ukryte. To na wypadek, gdyby "coś".... mogę zapewnic, że od tej pory forum bedzie pieczołowicie konserwowane, backupowane (było codziennie, dlatego m.in. wszystko jest :-) ) i w pewien sposób bedzie archiwum wiecznym.

Teraz tylko nam przyjdzie się zmierzyć z nową jakością. Ja życzyłbym sobie w tej chwili tylko tego, żebyśmy potrafili podnieść naszą jakość konwersacji do standardów europejskich. No i oczywiście abyśmy podnieśli naszą jakość "entomologiczną", dla podniesienia której to forum jest założone.

serdecznie pozdrawiam!
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Ogólnie o forum

Post autor: Malko »

Tylko dwa dni a brakowało forum i ludzi. Jest teraz tyle opcji do wyboru których nie było wcześniej. Admin kawał dobrej roboty i nie zawsze nowe wrogiem starego:)
yagr
Posty: 31
Rejestracja: wtorek, 6 kwietnia 2010, 17:35
Lokalizacja: CA57/DA34

Re: Ogólnie o forum

Post autor: yagr »

Wcześniej była taka opcja "odznacz wszystkie nieprzeczytane posty jako przeczytane" albo podobnie.... Będzie uruchomiona ta opcja czy tez jest a tylko moja percepcja jest mocno zachwiana..? ;)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Ogólnie o forum

Post autor: Aneta »

yagr pisze:Wcześniej była taka opcja "odznacz wszystkie nieprzeczytane posty jako przeczytane" albo podobnie.... Będzie uruchomiona ta opcja czy tez jest a tylko moja percepcja jest mocno zachwiana..? ;)
viewtopic.php?f=15&t=13777
yagr
Posty: 31
Rejestracja: wtorek, 6 kwietnia 2010, 17:35
Lokalizacja: CA57/DA34

Re: Ogólnie o forum

Post autor: yagr »

A więc to jednak zachwiana percepcja... :D dzięki ;)
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: Ogólnie o forum

Post autor: Piątek Wojciech »

a co stało się z tym tematem Phytoecia (Pilemia) kruszelnickii Szczepanski & Karpinski, 2017 ? zanim się zdążyłem wczytać w ten wątek to zaginął ?
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Ogólnie o forum

Post autor: Aneta »

Piątek Wojciech pisze:a co stało się z tym tematem Phytoecia (Pilemia) kruszelnickii Szczepanski & Karpinski, 2017 ? zanim się zdążyłem wczytać w ten wątek to zaginął ?
Jest tutaj:
https://entomo.pl/forum/viewtopic.php?f=111&t=35588
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: Ogólnie o forum

Post autor: Piątek Wojciech »

no tak -tylko to wygląda jak operacja plastyczna na przemyśleniach Jacka- no cóż, życie toczy się dalej...
Awatar użytkownika
Jacek Kurzawa
Posty: 9490
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
UTM: DC30
Specjalność: Cerambycidae
profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Podziękował(-a): 4 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: Ogólnie o forum

Post autor: Jacek Kurzawa »

Napisałem post, ale wymagał on jednak poprawy, dlatego kilka minut po jego napisaniu usunąłem go i napisałem krótką informację o tym. Tekst mam w Wordzie. Muszę to dopracować. Z drugiej strony zastanawiam się czy warto na Forum zagłębiać się w takie tematy. Póki co są tam dwa moje posty bez odpowiedzi, więc wygląda na to, że poczekam z kolejnym postem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Problemy techniczne Forum”