Rezerwaty
- Tomasz Grzegorczyk
- Posty: 59
- Rejestracja: czwartek, 26 kwietnia 2012, 16:47
- profil zainteresowan: autostop survival discgolf
- Lokalizacja: Poznań
Rezerwaty
Zauważyłem duże rozbieżności w kształcie granic rezerwatów przyrody między Biomap (niektórych w ogóle tu nie ma) a Geoserwisem, z czego to wynika?
- Konto_usuniete
- Posty: 1117
- Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36
Re: Rezerwaty
Wynika to z tego że Geoserwis czy tez Geopoprtal są na bieżąco aktualizowane. I była weryfikacja form ochrony przyrody przez GDOS - ostatnio wrzucone są nawet pomniki przyrody.. A Biomap ..coż...
- Piotr Tykarski
- Posty: 371
- Rejestracja: sobota, 26 kwietnia 2008, 01:04
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Rezerwaty
No cóż. BioMap nie ma departamentu zajmującego się wytyczaniem i aktualizacją przebiegu granic. Ale dziękuję za zwrócenie uwagi. Po aktualizacji dam znać.
- Jacek Kurzawa
- Posty: 9496
- Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 19:35
- UTM: DC30
- Specjalność: Cerambycidae
- profil zainteresowan: Muzyka informatyka makrofotografia
- Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
- Podziękował(-a): 4 times
- Podziękowano: 1 time
- Kontakt:
Re: Rezerwaty
Jest rzeczą zrozumiałą, że granice są weryfikowane i w pierwszej kolejności trafiły do serwisów rządowych. Przy tak szerokim spektrum prac, jakie prowadzi Biomap nie da się w żaden sposób uniknąć zapóźnień wynikających z samej natury rzeczy, tak więc nie ma co tu narzekać, że w GDOŚ mamy są najnowsze mapy a w Biomap jeszcze nie. Zawsze są narzędzia lepsze i gorsze i to do nas należy wybór, z których z nich skorzystamy. A sam przebieg granic rezerwatów ma dla ogółu marginalne znaczenie. Gdy ktoś chce przeprowadzić badania rezerwatu to i tak musi się zaopatrzyć w najnowsze granice od "źródła".
A przy okazji - te zaktualizowane warstwy są dostępne jako WMS http://www.gdos.gov.pl/dane-i-metadane
usługa przeglądania WMS: http://sdi.gdos.gov.pl/wms
usługa pobierania WFS: http://sdi.gdos.gov.pl/wfs
(artykuł GDOŚ z 28-09-2016 czyli świeża sprawa)
A przy okazji - te zaktualizowane warstwy są dostępne jako WMS http://www.gdos.gov.pl/dane-i-metadane
usługa przeglądania WMS: http://sdi.gdos.gov.pl/wms
usługa pobierania WFS: http://sdi.gdos.gov.pl/wfs
(artykuł GDOŚ z 28-09-2016 czyli świeża sprawa)
- Piotr Tykarski
- Posty: 371
- Rejestracja: sobota, 26 kwietnia 2008, 01:04
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Rezerwaty
W MB sporo się działo w ciągu ostatniego roku, więc nie dopilnowałem wątku. Warstwa rezerwatów jest teraz nowsza i dokładniejsza.
- Piotr Tykarski
- Posty: 371
- Rejestracja: sobota, 26 kwietnia 2008, 01:04
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Rezerwaty
Dodam jeszcze, że najlepiej przeglądać to na mapie interaktywnej - http://gis.biomap.pl.
- krzysztof570630
- Posty: 638
- Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 18:11
- UTM: Umieszcz EA30
- Lokalizacja: Podkarpackie
- Konto_usuniete
- Posty: 1117
- Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36
Re: Rezerwaty
na tyle na ile ma je aktalne geoserwis. Piotr przecież pisał ze nie maja bandy GIS-owców tylko aktualizują w miarę możliwości
- Piotr Tykarski
- Posty: 371
- Rejestracja: sobota, 26 kwietnia 2008, 01:04
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt:
Re: Rezerwaty
Witaj, Krzysztof. O ile wiem, to dane z roku 2013.krzysztof570630 pisze:Piotrze, na ile aktualne są granice PN.?
- krzysztof570630
- Posty: 638
- Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 18:11
- UTM: Umieszcz EA30
- Lokalizacja: Podkarpackie
Re: Rezerwaty
Dziękuję. Pytałem, ponieważ miałem nadzieję, że to aktualne dane, lecz niestety, to co wiem, jest (jeszcze raz -niestety) aktualne.
Pozdrawiam.
Pozdrawiam.
- Piotr Tykarski
- Posty: 371
- Rejestracja: sobota, 26 kwietnia 2008, 01:04
- Lokalizacja: Warszawa
- Kontakt: