Motyle dzienne Polski (Buszko, Masłowski) - nowy atlas

Literatura traktująca o motylach (Lepidoptera)
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Post autor: admin »

Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Januszu! czy wiadomo cokolwiek na temat ceny atlasu?chociażby w przybliżeniu....
jon

Post autor: jon »

Cena jest już ustalona. 52 zł.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Okładka...

Post autor: admin »

Dostałem juz od prof Buszko okładkę :-)
Załączniki
atlas2.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (161.36 KiB)
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Cena bardzo przystępna i chociaż motylkami się nie zajmuję to zakupie z pewnością!
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

No dobra kto jest wydawcą??? bo logo -umieszczone na grzbiecie niewiele mówi :mrgreen: :wink:
mordred
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek, 31 grudnia 2007, 14:16
Lokalizacja: Sandomierz/Kraków

Post autor: mordred »

Wystarczy się dokładniej popatrzeć na logo i wszystko jasne - Wydawnictwo Koliber [a po wklepaniu czegoś takiego w sieci wychodzi że z Nowego Sącza] :mrgreen:
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

mordred pisze:Wystarczy się dokładniej popatrzeć na logo i wszystko jasne
no i po nitce do kłębka :mrgreen:
Właśnie rozmawiałem z przesympatycznym Panem z wydawnictwa - można już ZAMAWIAĆ z dostawą do domu - ma się ukazać 10 lipca :mrgreen: :mrgreen:
podaję link do strony - dzwonimy na podaną komórkę i nie trzeba będzie stać kilka nocy w kolejce do księgarni :mrgreen:

http://www.wydawnictwo-koliber.pl
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Jaki będzie nakład???
Serio piszesz z tym staniem po nocach???
Może zabraknąć???
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

no i zamówione :)
jon

Post autor: jon »

Nakład - 3 tys egz. Jak na mój gust niewiele. Wiem, że sporą część mogą wykupić lasy. Przynajmniej Wałbrzych -Świdnica ma taki zamiar, dla każdego leśniczego.
Damian Sudoł
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 1 czerwca 2008, 11:50
Lokalizacja: Głogów Młp.

Post autor: Damian Sudoł »

Witam !
Jak moge zamówic na tej stronie? :) Nie widze tam takiego egzemplarza:(
Awatar użytkownika
eReM
Posty: 198
Rejestracja: wtorek, 8 lutego 2005, 15:14
Lokalizacja: Opole

Post autor: eReM »

no to jak lasy mają zamiar zamawiać, to lepiej spieszcie się z zamówieniami przy tym mikro-nakładzie.
Ja zamówiłem 2 egz :D
Tomasz Świderski
Posty: 594
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 13:45

Post autor: Tomasz Świderski »

Trzeba zadzwonić, ja dzwoniłem na numer kom. podany na stronce, tak u góry po prawej stronie i można :grin: zamówić u Pana, który się zgłosi.
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

Tomasz Świderski pisze:Trzeba zadzwonić, ja dzwoniłem na numer kom. podany na stronce, tak u góry po prawej stronie i można zamówić u Pana, który się zgłosi.
Jak można wieczorem zamawiać to już dziś zamówie :)? Jutro na pewno :) ...Bardzo przystępna cena ...:)
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

Już zamówione :) , nic tylko czekać :)

p.s Pan który odebrał odrazu wiedział, że chodzi o ten atlas :) ...pięknie
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Zamówiłem i ja chociaż nie jestem motylarzem, to motylki zaczynają sie podobać mojemu 6,5 rocznemu synowi....niech sie cieszy a i stary tatuś zerknie zapewne nie jeden raz :mrgreen:
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Takoż zamówione, aby do 10 lipca :cool:
Awatar użytkownika
Marek Przewoźny
Posty: 1414
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 07:15
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Marek Przewoźny »

I ja też :-)
Damian Sudoł
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 1 czerwca 2008, 11:50
Lokalizacja: Głogów Młp.

Post autor: Damian Sudoł »

no ja tez mam juz zamówiony:D
wojtas
Posty: 1480
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Post autor: wojtas »

Widzę że bardzo potrzebny jest taki atlas skoro jest takie zainteresowanie . Ja też zamówiłem choś jak Przemek motylarzem nie jestem .
Awatar użytkownika
Robert Zoralski
Posty: 775
Rejestracja: wtorek, 10 kwietnia 2007, 23:29
Specjalność: Syrphidae
Lokalizacja: Reda
Kontakt:

Post autor: Robert Zoralski »

i ja też. :)
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

facet przy telefonie chyba ma dość :mrgreen: :mrgreen:
Ale na pewno warto zamówić.
A w Mielniku jak Janusz przyjedzie to wydębimy jakiś autograf a może i kwiecista dedykację??? :wink:
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kamil Mazur »

Facet ? Dzisiaj była kobieta a facet (jak powiedziała) jest na urlopie :)
wojtas
Posty: 1480
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Post autor: wojtas »

Jakoś ja dzisiaj też się dodzwoniłem do faceta :wink:
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Kamil Mazur pisze:Facet ? Dzisiaj była kobieta a facet (jak powiedziała) jest na urlopie :)
Kobieta??? Chyba miała problemy z krtania albo za dużo pije bo przez słuchawke słychac było goscia :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kamil Mazur »

Hmm, podane są dwa numery na stronie - pod nr-em stacjonarnym była kobita.
Albo się dodzwoniłem do mięsnego :)
wojtas
Posty: 1480
Rejestracja: piątek, 24 września 2004, 21:59
UTM: VT79
Lokalizacja: Świecko

Post autor: wojtas »

A ja dzwoniłem na komórę i to pewnie z tego wynika różnica :mrgreen:
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Ja dzwoniłem na komóre i wszystko jasne :razz:
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

Kamil Mazur pisze:Hmm, podane są dwa numery na stronie - pod nr-em stacjonarnym była kobita.
a co ja pisałem:"dzwonimy na podaną komórkę i nie trzeba będzie stać kilka nocy w kolejce do księgarni " ja ktoś kąbinuje to tak wychodzi :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
Jakub Augustyniak
Posty: 108
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 21:06
Lokalizacja: Chorzelów / Kraków

Post autor: Jakub Augustyniak »

Dorwałem tymczasową pracę dziś w Drukarni Narodowej w Krakowie i jakież było moje zdziwienie jak przy pokoju kierownika zobaczyłem paczki z zapakowanymi egzemplarzami "Motyli dziennych Polski" :D

Gdzieś na magazynie leżał wolny egzemplarz i w chwili przerwy w pracy nie powstrzymałem się i zajrzałem... WSZYSTKO WYGLĄDA BARDZO DOBRZE!!! NAWET ŚWIETNIE!!

Bardzo ładne tablice barwne, piękna oprawa no i większy format niż poprzednio... To tak tytułem zaostrzenia apetytów...

Pozdrawiam
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Post autor: admin »

Nasi "ludzie" są wszędzie?... :mrgreen: :wink: Super! :razz:
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

Jakub Augustyniak pisze:Dorwałem tymczasową pracę dziś w Drukarni Narodowej w Krakowie i jakież było moje zdziwienie jak przy pokoju kierownika zobaczyłem paczki z zapakowanymi egzemplarzami "Motyli dziennych Polski"

Gdzieś na magazynie leżał wolny egzemplarz i w chwili przerwy w pracy nie powstrzymałem się i zajrzałem... WSZYSTKO WYGLĄDA BARDZO DOBRZE!!! NAWET ŚWIETNIE!!

Bardzo ładne tablice barwne, piękna oprawa no i większy format niż poprzednio... To tak tytułem zaostrzenia apetytów...

Pozdrawiam
Świetna robota polskiego (entomo)wywiadu :twisted: :smile:
jon

Post autor: jon »

Jestem na posterunku po dłuższej nieobecności. Przyznam że jestem podekscytowany, bo pracę na tablicami zacząłem w 2002 roku... to robi swoje

Pozdrówka dla wszystkich!

ps. ładnie rysuję ale pismo mam brzydkie, więc ostrzegam przed tymi wpisami, dedykacjami ;) ale zawsze mogę narysować dedykację :)
Awatar użytkownika
Adam Larysz
Posty: 2133
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:43
Lokalizacja: Mysłowice/Bytom
Kontakt:

Post autor: Adam Larysz »

Atlas już jest!!! Właśnie żona mi dzwoniła, że dotarł do moich drzwi :grin:
Awatar użytkownika
Adam Larysz
Posty: 2133
Rejestracja: wtorek, 3 lutego 2004, 11:43
Lokalizacja: Mysłowice/Bytom
Kontakt:

Post autor: Adam Larysz »

Zapłaciłem 52 zł - czyli przesyłka była gratis :grin:
Wielkie uznanie dla Wydawnictwa Koliber i w tym miejscu chciałbym podziękować.

Tablice są naprawdę bardzo ładne, gratulacje.
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

Jest :D !!!!!!
Tomasz Świderski
Posty: 594
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 13:45

Post autor: Tomasz Świderski »

A u mnie jeszcze nie ma :(
Awatar użytkownika
Krzysztof Ulanowski
Posty: 28
Rejestracja: wtorek, 4 marca 2008, 12:09
Lokalizacja: Gostynin

Post autor: Krzysztof Ulanowski »

Cześć wszystkim. Jest to moje pierwsze wejście na forum. Od 17:15 jestem właścicielem "Atlasu". Jestem zachwycony. Coś pięknego. A będzie jeszcze cenniejszy (mam nadzieję) po spotkaniu w Mielniku i uzyskaniu autografów autorów. Cena rzeczywiście 52 zł.
Awatar użytkownika
Piotr Pawlikiewicz
Posty: 612
Rejestracja: poniedziałek, 11 października 2004, 10:48
UTM: CC71
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Post autor: Piotr Pawlikiewicz »

No z grubsza przeczytałem :) Wszystko tak jak zapowiadali autorzy... a z tego co nie mówili to zaskoczyły mnie informacje o kwiatach z których imago pobiera nektar, jeśli pobiera. Do każdego gatunku podany status zagorożenia, historia zmian populacji mapy, czasem jakaś ciekawostka (np. krwawy deszcz). Ciekawie napisany rozdział "Poznawanie motyli" gdzie w dość sensownie podsumowaną kwestie etyczne łapania owadów, temat często poruszany na tym forum. Ba nawet podana informacja gdzie można znaleźć sprzęt entomologiczny. W literaturze podany adres do monografii Krzywickiego. Krótkie streszczenie po angielsku na temat rozmieszczenia, no nie wiem co jeszcze może być w tego typie atlasu.
No i na koniec tablice: wystarczy spojrzeć na tablice 18 z zdjęciami motyli z rodzaju Polyommatus, są tak niebieskie jak są w naturze.
Śmiem nawet twierdzić że reali i sinapis na tych tablicach się różnią.
No i cena, 52 złote, aż wstyd mi płacić tak mało za tak wielki kawał świetnej roboty.
jon

Post autor: jon »

No to super... a ja tego jeszcze nie widziałem. Naprawdę dobrze wyszło? Do poniedziałku nie wytrzymam. Musi przyjść jutro. Kurcze. :)
jon

Post autor: jon »

Grzegorz! jak na razie potwierdzam chęć przyjazdu do Mielnika, ale ze mną naprawdę różnie bywa. Albo ciąży nade mną jakieś fatum albo coś w tym guście. Zamierzam się tego wreszcie pozbyć. Otóż jakieś 2 tygodnie temu podczas wyjazdu na motyle i w trakcie przejazdu przez Wałbrzych jakiś palant wjechał z podporządkowanej drogi na skrzyżowaniu z prędkością jakięś 70 km/h i skasował mi auto. Ja na drugi dzień znalazłem się w szpitalu. Obecnie już chodzę, ale się kuruję i jeszcze odczuwam ból. Samochód oczywiście odzyskam w postaci nowego auta i chyba już w przyszłym tygodniu, ale obecnie mam problem i miałem. Z tego powodu nie byłem w drukarni podczas drukowania atlasu, tak jak się umawialiśmy z wydawcą i nie mam pojęcia jak wyszedł druk?
Cóż ja mogę napisać o kulisach powstawania atlasu? Myślę, że o swoich "kulisach" mógłby napisać Jarek Buszko, a ja napiszę o swoich. Częściowo się one w pewnym sensie pokrywają. Kulisy są zupełnie prozaiczne. Otóż po wydaniu I części, spotkałem się z krytyką tego wydania (i słusznie) ale to nie dawało mi spokoju. Ciągle miałem takie odczucie, że oto miałem zaszczyt współpracować u boku tak dużego autorytetu jakim jest Jarek, ale w dużej mierze z mojej winy zwyczajnie czegoś nie dopilnowałem i coś "sknociłem". Postanowiłem zrobić wszystko aby to odwrócić, naprawić i zrobić to jeszcze raz na zasadzie doskonalenia tego co się już zrobiło. Tym razem czułem się znacznie pewniej, bo od roku 1993 miałem za sobą ponad 10 lat pracy przy poligrafii a głównie składzie. Miałem swoją firmę produkującą foldery i katalogi głównie dla firm, gdzie sam przygotowywałem cały skład od podstaw. Zadzwoniłem do Jarka i powiedziałem mu w sposób niekonwencjonalny, że nasz atlas to zwyczajny knot i musimy to naprawić, że tam nie bardzo jest co czytać, że zdjęcia są do niczego, że jest mnóstwo błędów. Musiałem mu chyba trochę wjechać na ambicję, bo temat "załapał" (na szczęście). Był to rok 2002. Ja wszystkie zarobione pieniądze oddawałem na spłatę kredytu na zakup maszyn i sprzętu i spłacałem b. wysoki czynsz na wynajem lokalu. Właśnie spłaciłem ostatnią ratę kredytu i zbuntowałem się nie płacąc czynszu, w zamian kupując wtedy aparat fotograficzny z najwyższej półki głównie z myślą o zdjęciach do atlasu. Jednak okazało się szybko, że tym aparatem mogłem zarobić na kilka takich aparatów robiąc profesjonalne zdjęcia dla firm.
Pracę nad zdjęciami przerwała mi oczywiście któraś tam hospitalizacja, ale ciągle i w każdej wolnej chwili pracowałem tylko nad tym. Wielkim problemem okazała się odpowiednia ekspozycja dla motylich skrzydeł, które musiał tym razem oddawać wszelkie pożądane refleksy i to, co przy danym gatunku najbardziej istotne. Zdjęcia (uwaga!) powtarzane były aż 4 razy, bo nie mogłem dojść do ładu z odpowiednim oświetleniem. Próbowałem chyba 5-6 typów różnych żarówek, lamp błyskowych, parasoli rozpraszających, szyb, światła sztucznego, naturalnego. Zupełna klapa była przy mieniakach, gdzie te refleksy zupełnie ginęły. Całkowita niemoc była przy żałobniku, gdzie kolory traciły całkowicie swoje naturalne barwy. Cholernie mi zależało na tych wszystkich minimalnych odbłyskach u modraszków. U Belina one gdzieś całkowicie zanikły. To samo w przypadku mieniaków... Musiałem uzyskać naturalny brąz przy erebiach. Szczerze powiem, że do dziś boję się pierwszego wrażenia przy oglądaniu bieli. W końcu znalazłem taki punkt, jedno jedyne miejsce gdzie efekt był zadowalający. Sprawa tak prozaicznie banalna, że nawet głupio o tym pisać. Ale to zostawię sobie na przyszły post. Lepiej będzie cokolwiek napisać po obejrzeniu atlasu i akceptacji... ale skoro tego typu "kulisy" mogą być interesujące to mogę o tym pisać jeszcze długo. (?)
jon

Post autor: jon »

No to super! Do mnie książki nie dotarły, więc chyba przyjdą w poniedziałek. :(
Awatar użytkownika
Piotr Glac
Posty: 162
Rejestracja: niedziela, 22 kwietnia 2007, 23:07
Lokalizacja: RZESZÓW

Post autor: Piotr Glac »

Do Rzeszowa dotarła wczoraj :) 52zł :-)

Fajnie Panowie zrobiliście ją! Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

Janusz Masłowski pisze:jak na razie potwierdzam chęć przyjazdu do Mielnika,
cieszę się bardzo... nie ma więć sensu pisać jak powstawała ksiązka - opowiesz na miejscu :mrgreen:
co do samego atlasu - dostałem Go w piątek - piękna rzecz. Myślę, że nie ma się czego wstydzić - poziom europejski. A co do Twoich dywagacji na temat pierwszego atlasu - popatrz na to tak - gdyby go nie było czy pojawiłby się ten atlas??? Poza tym nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi - a jak na atlas wydany w połowie lat 90 to naprawdę był to sukces - warto bowiem pamiętać że był to pierwszy atlas motyli dziennych polskich wydany Polsce w historii polskiej lepideptorologii - chyba się nie mylę prawda :mrgreen:
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

grzegorzb pisze:cieszę się bardzo... nie ma więć sensu pisać jak powstawała ksiązka - opowiesz na miejscu
Jak to nie ma sensu ? Jest :!: , bo nie wszyscy jadą do Mielnika...
Awatar użytkownika
Konto_usuniete
Posty: 1117
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 13:36

Post autor: Konto_usuniete »

Damian Bruder pisze:bo nie wszyscy jadą do Mielnika
to trzeba jechać albo zazdraszczać :mrgreen:
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Można jeszcze zadzwonić i pogadać przez telefon o niuansach powstawania książki - osobiście i koszty niższe niż wyjazd do Mielnika, tudzież wątroba zdrowsza hehheeh :mrgreen:
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

grzegorzb pisze:to trzeba jechać albo zazdraszczać
Niestety praca komplikuje sprawe ... :/
Przemek pisze:Można jeszcze zadzwonić i pogadać przez telefon o niuansach powstawania książki - osobiście i koszty niższe niż wyjazd do Mielnika, tudzież wątroba zdrowsza hehheeh
:smile: ...moja wątróbka jeszcze działa, ale po Mielniku, jej funkcjonowanie byłoby nieco zachwiane :)
jon

Post autor: jon »

Panowie (ale i Panie) jeśli jest w tej książce coś co Wam się po prostu nie widzi. Bardzo proszę, piszcie szczerze, bowiem nikt nie jest doskonały i nie ma chyba doskonałych dzieł. Osobiście nie wierzę aby wszystko było takie extra, jednak wolałbym rzeczową dyskusję niż tylko "obowiązkowe komplementy". Bo coś czuję, że ja pierwszy ją skrytykuję. Dziś również nie otrzymałem przesyłki z książkami więc nie mam pojęcia jak ona wygląda? Nie ukrywam, że męczy mnie to cholernie.
Tomasz Świderski
Posty: 594
Rejestracja: niedziela, 13 stycznia 2008, 13:45

Post autor: Tomasz Świderski »

No ja również jeszcze nie otrzymałem przesyłki........i strasznie nie mogę się już odczekać, kiedy książkę zobaczę. Ale jest światełko w tunelu...... Dziś dostałem awizo, tyle że nie z poczty tylko jakiegoś operatora pocztowego i mogę to sobie odebrać jutro, ale w....... Katowicach. Cóż kurier był w godzinach, kiedy pracuję. :mrgreen:
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

U mnie jest awizo w skrzynce ale nie pobraniowe czyli znowu przyszły jakieś owady zapewne a atlasu jak nie byl;o tak nie ma
pozdr
P.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

A ja właśnie dziś dostałam :mrgreen: Po szybkim przejrzeniu - wielki szacun dla autorów :grin:
Gacol
Posty: 47
Rejestracja: piątek, 13 kwietnia 2007, 20:38
Lokalizacja: Osterdam

Post autor: Gacol »

Witam.
Ja podobno otrzymałem przesyłkę wczoraj (poniedziałek). Napisałem "podobno", bo narazie przebywam w innym miejscu niż przesyłka więc pewności nie mam, hehe. Zamówiłem aż dwa egzemplarze atlasu i co warto zauważyć listonosz skasował tylko 100 zł. Widocznie Koliber bierze na siebie koszty przesyłki i najwyraźniej zaokrąglił cenę jednego egzemplarza do 50 zł. Bardzo miły gest.
Naoczni świadkowie twierdzą, że atlas jest "faktycznie wypasiony". Ja obadam sprawę dopiero pod koniec tygodnia...
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Przeczytałam już całość - i szacun jeszcze większy ;) Świetne, dokładne opisy - i stadiów rozwojowych, i bionomii, i rozmieszczenia, tego było trzeba. Piękne tablice - bardzo dobre foty, świetnie pokazana zmienność gatunkowa. Jedyna rzecz in minus - to, o czym Adam i Janusz pisali już w innym wątku, czyli papier, który na stronach z opisem mógł być trochę lepszy (acz niekoniecznie kredowy, starczyłaby IMO wyższa gramatura); no i mnie też trafiło się to leciutkie rozmazanie druku (choć sprawa to na tyle sporadyczna, że to w sumie żadna wada). Jednak merytorycznie i w części ze zdjęciami - pierwsza klasa.
lotr
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2005, 22:41
Lokalizacja: Bydgoszcz obecnie
Kontakt:

Post autor: lotr »

I ja w końcu dostałem z wydawnictwa. Cena niższa niż na okładce, jakość - REWELACJA. Naprawdę aż wstyd płacić tylko tyle za taką książkę.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

lotr pisze:Cena niższa niż na okładce
Lotr, przyznaj się kogo zbałamuciłeś, że udało Ci się mniej zapłacić? :mrgreen:
jon

Post autor: jon »

Dzięki wszystkim za uznanie, w tym Anecie, naszej naprawdę niekonwencjonalnej znawczyni tematu i każdemu z osobna. Przecież tak naprawdę, to było tworzone głównie dla Was, a dopiero potem dla zwykłych miłośników przyrody czy osób związanych z przyrodą zawodowo, które po prostu muszą to mieć i kupią to, bo taki wymóg.

i jeszcze jedno...

WSZYSTKIE OSOBY KTÓRE ZAMÓWIŁY KSIĄŻKI U MNIE, OTRZYMAJĄ JE PRAWDOPODOBNIE WE WTOREK. PROSZĘ O ZANIECHANIE NOWYCH ZAMÓWIEŃ, BO NIE BĘDĘ MÓGŁ ICH ZREALIZOWAĆ Z POWODU WYJAZDU. DZIĘKI WSZYSTKIM. SERDECZNIE POZDRAWIAM!.

JANUSZ MASŁOWSKI
lotr
Posty: 269
Rejestracja: niedziela, 6 listopada 2005, 22:41
Lokalizacja: Bydgoszcz obecnie
Kontakt:

Post autor: lotr »

Aneta, zamówiłem 4 (1 dla mnie, 2 dla znajomych i 1 do pracy), może to dlatego ;). Chociaż jak zobaczyłem już zawartość paczki, to chętnie bym wszystkie 4 atlasy dla siebie zatrzymał ;)
Dzięki wszystkim za uznanie
Jak najbardziej zasłużone uznanie :mrgreen:
Marcin Wencel
Posty: 301
Rejestracja: sobota, 4 sierpnia 2007, 16:41
Lokalizacja: Opole

Post autor: Marcin Wencel »

ja właśnie zamówiłem no i będę czekał z niecierpliwością... :wink:
jon

Post autor: jon »

Po 30 lipca mógłbym jeszcze paru osobom zaoferować "Atlas motyli dziennych" w cenie 45 zł, gdyby ktoś był chętny. Namiary na nr konta podam jeszcze raz jak wrócę z urlopu. Ale to już proponowałbym załatwić wyłącznie na privie, aby nie zdominować forum sprawą atlasu.

pzdr JM
Awatar użytkownika
Grzegorz Michoński
Posty: 447
Rejestracja: wtorek, 20 kwietnia 2004, 19:22
Lokalizacja: Ińsko

Post autor: Grzegorz Michoński »

Dziś otrzymałem. Skoro wszyscy tak cukrują i włażą bez wazeliny (żart!!!) to może ja ze słowami konstruktywnej krytyki. Ta książka to kicha i bubel! Koniec krytyki. Bardzo dobra robota. Mimo tego, że podobny atlas Lafranchisa zawiera klucz do oznaczania to moim skromnym zdaniem atlas duetu Buszko & Masłowski to wyższa półka (dużo wyższa).
jon

Post autor: jon »

Dzięki serdeczne.... ;) Przy okazji tych zamówień ujawniło się mnóstwo osób, które tak sobie z boku, nic nie pisząc obserwują sobie to forum. Okazuje się, że to bardzo wartościowi ludzie. Szkoda, że coś ich powstrzymuje od pisania. Może kiedyś zmienią nastawienie?
Awatar użytkownika
Damian Bruder
Posty: 791
Rejestracja: czwartek, 25 marca 2004, 15:15
UTM: WT43
Lokalizacja: Nowa Sól/Poznań

Post autor: Damian Bruder »

Janusz Masłowski pisze:Dzięki serdeczne.... Przy okazji tych zamówień ujawniło się mnóstwo osób, które tak sobie z boku, nic nie pisząc obserwują sobie to forum. Okazuje się, że to bardzo wartościowi ludzie. Szkoda, że coś ich powstrzymuje od pisania. Może kiedyś zmienią nastawienie?
Witam!
Do mnie Atlas przyszedł w dniu wyjazdu na Jarocin Festival tj. 18 lipca, więc z grubsza tylko go przeglądałem i chciałbym pogratulować tak wspaniałego wyniku, Pana i Pana Jarosława Buszko. Szkoda, że wszystkie kartki nie są kredowe, ale gdyby tak było pewnie cena poszłaby w góre. Niemniej jednak, papier jest dobry, a książka lekka i przejrzysta. Układ motyli bardzo fajny, polskie i łacińskie nazewnictwo pod barwnymi tablicami fajnie rozwiązane. Długa żywotność stron, dzięki temu ze ksiażka jest szyta - to duży plus. Co do zdjęć...hmmm...kawał dobrej roboty i włożonego serca. Podstawowa literatura na pułce z książkami o tej tematyce, zaraz przy "Praktycznych wskazówkach..." Niesiłowskiego :smile:
Jak znajde minusy to napisze ...Pozdrowienia i jeszcze raz gratulacje :mrgreen:
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1612
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: PawełB »

Mam i ja swój egzemplarz, bardzo mi się podoba. Rzeczywiście zdjęcia motyli przygotowane świetnie. Widać że fotki i oświetlenie robił ktoś, kto wie jak te motyle powinny wyglądać. Niektóre motyle jednak za życia wyglądają nieco inaczej, co np. widzę w przypadku L.pirithous, którego samiec jest niebieściutki, tu jakoś za silnie prześwituje spód. No ale na taki czynnik nie masz wpływu.

Moim zdaniem trochę szkoda, że nie wyretuszowane są szpilki. jakoś mi to przeszkadza. no i rozumiem przy wietkach brak odwłoków.....ale też można je było dokleić w Photoshopie - w końcu ten element pomiędzy okazami się zbytnio nie różni, nie było by to chyba przestępstwo.. Myślę, że mniej zorientowany czytelnik może nie wiedzieć, dlaczego takie "zdekompletowane" okazy są na fotkach. Z technicznych spraw- przy tablicach brakuje mi odnośnika do odp. strony, gdzie jest opis motyla. Tak czy inaczej, w kategorii atlasów ze zdjęć spreparowanych okazów zdecydowanie I miejsce!! Tak więc Janusz - gratulacje.

A propos wietków, koledze który widzi różnicę w wyglądzie wietków polecam publikację: Suvad Lelo; VARIATION IN EXOGENOUS AND ENDOGENOUS (GENITALIA) CHARACTERISTICS OF BUTTERFLIES OF THE SPECIES LEPTIDEA SINAPIS LINNAEUS,1758 (PIERIDAE, DISMORPHIINAE) WITHIN POPULATIONS FROM THE AREA AROUND SARAJEVO - z załączonych tam wielu fotek widać, że wietek rzadko kiedy jest podobny do wietka :-)
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Post autor: Antek Kwiczala † »

w przypadku L.pirithous, którego samiec jest niebieściutki
Problem w tym, że ten niebieski kolor jest wyraźnie widoczny tylko wtedy, gdy patrzymy na skrzydła pod pewnym kątem. Przy prostopadłym ustawieniu skrzydeł zawsze widać kontrastowo ubarwiony spód, a tak musiało być robione zdjęcie, by nie zniekształcić sylwetki i utrzymać ostrość całej powierzchni skrzydeł.
przy tablicach brakuje mi odnośnika do odp. strony
Nie stanowi to problemu - każdy gatunek ma swój numer i odszukanie tego numeru (zamiast numeru strony) zajmuje tyle samo czasu. Wszystkie atlasy z serii "Atlas motyli Polski" mają taką samą koncepcję. Oczywiście, jeśli atlas nie ma numeracji gatunków (choćby Lewington), taki odnośnik musi być w tablicy dodany.
Awatar użytkownika
Tomasz G.
Posty: 354
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 12:37

Re:

Post autor: Tomasz G. »

lotr pisze:I ja w końcu dostałem z wydawnictwa. Cena niższa niż na okładce (...)
Dotarła do mnie dzisiaj przesyłka- też po cenie niższej mimo, że zamówiłem 1 :D (45+10)
...Jestem nią olśniony :):):). Cudownie opracowany tekst i te tablice... jakby leżały na nich prawdziwe motyle! Będzie to dla mnie genialne źródło wiedzy :)
Awatar użytkownika
Jacek Kalisiak
Posty: 3268
Rejestracja: wtorek, 24 sierpnia 2004, 14:50
Lokalizacja: Łódź
Podziękował(-a): 4 times

Re: Motyle dzienne Polski (Buszko, Masłowski) - nowy atlas

Post autor: Jacek Kalisiak »

Książka jest dostępna na stronie wydawcy. To nowe wydanie? W innym wątku była informacja, że nakład wyczerpany?
http://www.wydawnictwo-koliber.pl/sklep ... ucts_id=58
Jarosław Buszko
Posty: 756
Rejestracja: czwartek, 28 lutego 2008, 15:40
Lokalizacja: Toruń

Re: Motyle dzienne Polski (Buszko, Masłowski) - nowy atlas

Post autor: Jarosław Buszko »

Z przyjemnością informuję Koleżanki i Kolegów z forum, że za dwa tygodnie ukaże się drugie wydanie Motyli dziennych Polski (Buszko & Masłowski), które w porówenaniu do pierwszego wydania uwzględnia zmiany które zaszły w nazewnictwie, interpretację statusu niektórych gatunków, nowe znaleziska oraz rozmaite inne drobne poprawki. Będzie też miało inną okładkę, którą przy okazji prezentuję. We wszelkich sprawach związanych z nabyciem ksiązki proszę kontaktować się z "wydawnictwem "Koliber" z Nowego Sącza.
Załączniki
okladka MDP 2.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (105.57 KiB)
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: Motyle dzienne Polski (Buszko, Masłowski) - nowy atlas

Post autor: Marek Hołowiński »

To bardzo dobra wiadomość i chętnie zakupię tę pozycję. Uważam że każdy kogo interesują motyle powinien ją mieć.
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: Motyle dzienne Polski (Buszko, Masłowski) - nowy atlas

Post autor: Piątek Wojciech »

i ja również bardzo się cieszę-na pewno zakupię :brawo:
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: Motyle dzienne Polski (Buszko, Masłowski) - nowy atlas

Post autor: Malko »

Janusz mówił mi też, że zostały poprawione tablice i lepiej odwzorowują kolory. :okok: Naprawdę warto kupić !
Awatar użytkownika
krzysztof570630
Posty: 638
Rejestracja: poniedziałek, 14 czerwca 2010, 18:11
UTM: Umieszcz EA30
Lokalizacja: Podkarpackie

Re: Motyle dzienne Polski (Buszko, Masłowski) - nowy atlas

Post autor: krzysztof570630 »

Właśnie dzwoniłem do Kolibra Książka dostępna będzie od ok. 10-go czerwca. Coś nieco ponad 60 zeta +11 koszty wysyłki.
Można już zamawiać.
Awatar użytkownika
Jarosław Bury
Posty: 3567
Rejestracja: niedziela, 19 lutego 2006, 20:28
Lokalizacja: Podkarpacie
Kontakt:

Re: Motyle dzienne Polski (Buszko, Masłowski) - nowy atlas

Post autor: Jarosław Bury »

Przyłączam się do gratulacji - obowiązkowo trzeba zakupić.
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: Motyle dzienne Polski (Buszko, Masłowski) - nowy atlas

Post autor: Piątek Wojciech »

krzysztof570630 pisze:Właśnie dzwoniłem do Kolibra Książka dostępna będzie od ok. 10-go czerwca. Coś nieco ponad 60 zeta +11 koszty wysyłki.
Można już zamawiać.
jak się zamówi powyżej 100 PLN, to wysyłka jest gratis, więc zamówiłem dwa wydawnictwa, nie koniecznie te same :smiech:
Piątek Wojciech
Posty: 578
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 11:45
UTM: EC 31
profil zainteresowan: amator
Podziękowano: 1 time

Re: Motyle dzienne Polski (Buszko, Masłowski) - nowy atlas

Post autor: Piątek Wojciech »

właśnie listonosz dostarczył przed chwilą zamówione w/w atlas - nie ma to jak zapach świeżo otworzonej książki po południu- robię sobie kawę i :read: :papa:
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1612
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Motyle dzienne Polski (Buszko, Masłowski) - nowy atlas

Post autor: PawełB »

to jakie właściwie sa różnice z poprzednim wydaniem?

mapki uaktualnione ?

(Nowego wydania Atlasu Rozmieszczenia motyli dziennych ciągle nie ma...
viewtopic.php?f=43&t=5324&start=80)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Literatura - motyle”