Motyle Polesia - poszukuję

Literatura traktująca o motylach (Lepidoptera)
Bartek Morawski
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 28 czerwca 2015, 16:08

Motyle Polesia - poszukuję

Post autor: Bartek Morawski »

Witam serdecznie!

Czy ktoś ma jakiekolwiek materiały na temat motyli Polesia i chciałby się nimi podzielić, najciekawsze dla mnie byłyby prace przedwojenne, aczkolwiek nie wiem, czy takie były prowadzone i opublikowane. Oczywiście znam ogólne pozycje nt. motyli, ale omawiają one obecne granice, a mnie najbardziej interesują przedwojenne ;) Przeszukując Google, szczerze mówiąc, nie natrafiłem na nic ciekawego, ani godnego uwagi, ani takiego, co przydałoby się przy pracy.

Dziękuję serdecznie za pomoc
Pozdrawiam serdecznie!
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: Motyle Polesia - poszukuję

Post autor: Marek Hołowiński »

A możesz uściślić? Motyle wszystkie, mikro, makro, dzienne, a może konkretne rodziny? Całe Polesie?
http://www.wlad.com.pl/Polesie.htm
Bartek Morawski
Posty: 14
Rejestracja: niedziela, 28 czerwca 2015, 16:08

Re: Motyle Polesia - poszukuję

Post autor: Bartek Morawski »

Witam.
Interesuje mnie cały obszar Polesia, lecz najbardziej okolice Pińska, Dawidgródka, Stolina i Łuniniec. Czyli obecne obszary Białorusi. Chociaż Polska część Polesia też jest dla mnie interesująca.
Jeśli chodzi o motyle to wszystkie, zadowolę się informacjami zarówno o motylach dziennych i nocnych. Zapewne wraz z pogłębianiem wiedzy pojawiałyby się następne pytania :)

Serdecznie pozdrawiam
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: Motyle Polesia - poszukuję

Post autor: Marek Hołowiński »

Obszar moich obserwacji obejmuje część Polesia Lubelskiego. Mam tu wykazane blisko 2000 gatunków motyli i nadal trafiają się nowe, zwłaszcza mikrolepidoptera. Prawie nie tknięte są jeszcze Nepticulidae, a gablota z Elachistiidae znaczna część są nie oznaczone.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Literatura - motyle”