Czy to Narraga fasciolaria?

Sławek Pawlak
Posty: 122
Rejestracja: środa, 21 grudnia 2011, 10:31
UTM: CB08

Czy to Narraga fasciolaria?

Post autor: Sławek Pawlak »

W załączeniu, jak sądzę, fotografie Narraga fasciolaria, wykonane w dniu 29.04.2011 i 12.05.2011r. w kwadracie CB08 woj.łódzkie, jeśli oczywiście jest to możliwe na podstawie tych fotografii, prosiłbym o potwierdzenie oznaczenia, gdyż jest to gatunek nie wykazywany z tego województwa, natomiast ja obserwowałem go, na badanych nieużytkach, kilkanaście razy, a więc czy faktycznie jest tak rzadki.
Awatar użytkownika
Henryk Brzezina
Posty: 320
Rejestracja: piątek, 27 lutego 2009, 11:27
UTM: CA40
Lokalizacja: Ustroń

Re: Czy to Narraga fasciolaria?

Post autor: Henryk Brzezina »

Sławek Pawlak
Posty: 122
Rejestracja: środa, 21 grudnia 2011, 10:31
UTM: CB08

Re: Czy to Narraga fasciolaria?

Post autor: Sławek Pawlak »

Dziękuję bardzo, faktycznie spotkałem go tylko na nasłonecznionych nieużytkach, ale w tym również na nieużytku pomiędzy zabudowaniami miejskimi.
Awatar użytkownika
Rafał Celadyn
Posty: 7252
Rejestracja: poniedziałek, 18 czerwca 2007, 17:13
UTM: CA-95
Lokalizacja: Młoszowa
Kontakt:

Re: Czy to Narraga fasciolaria?

Post autor: Rafał Celadyn »

Sławek Pawlak pisze:ale w tym również na nieużytku pomiędzy zabudowaniami miejskimi
To akurat norma przy gatunkach żerujących na bylicy ,która rośnie właśnie w takich byle jakich miejscach.Podobnie jest teraz z Ascotis selenaria ,która do niedawna uchodziła za rzadkość a teraz najłatwiej znaleźć ją w takich miejscach.Jest gdzieś nawet temat na forum o tej tendencji...Wszyscy budują, więc takich miejsc jest coraz więcej,naturalne biotopy zanikają, więc zwierzaki próbują sobie jakoś radzić ...
Pozdrawiam Rafał.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Miernikowce (Geometridae)”