Dasypolia templi ???

Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Dasypolia templi ???

Post autor: Jarosław Wenta »

Kilkanaście sztuk przyleciało do światła lampy na ganku w Zakopanem (Kuźnice) w dniach 24-26 kwietnia. Wyróżniały się dość brzydką zielonkawo-żółtawą barwą...
Załączniki
P1050179.JPG
P1050179.JPG (119.85 KiB) Przejrzano 1972 razy
P1050184.JPG
P1050184.JPG (113.45 KiB) Przejrzano 1972 razy
P1050224.JPG
P1050224.JPG (145.51 KiB) Przejrzano 1972 razy
P1050232.JPG
P1050232.JPG (134.68 KiB) Przejrzano 1972 razy
P1050241.JPG
P1050241.JPG (118.31 KiB) Przejrzano 1972 razy
Awatar użytkownika
romanzamorski
Posty: 889
Rejestracja: sobota, 29 marca 2008, 16:57
UTM: EV19
profil zainteresowan: ciężki rock, astronomia
Lokalizacja: Gorlice

Re: Dasypolia templi ???

Post autor: romanzamorski »

Tak to jest D. templi
Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: Dasypolia templi ???

Post autor: Jarosław Wenta »

Dzięki za potwierdzenie. Sówka nie najładniejsza - jakoś tak mnie brzydził ten jej kolorek, ale ... górska! To ważne ;-)
Awatar użytkownika
romanzamorski
Posty: 889
Rejestracja: sobota, 29 marca 2008, 16:57
UTM: EV19
profil zainteresowan: ciężki rock, astronomia
Lokalizacja: Gorlice

Re: Dasypolia templi ???

Post autor: romanzamorski »

Pewnie jesienią jest ładniejsza. Teraz ma za sobą kilka miechów lotów i zimowanie. Przy okazji mm do Ciebie pytanie. Fotografujesz czy także łowisz do zbioru?
Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: Dasypolia templi ???

Post autor: Jarosław Wenta »

romanzamorski pisze:Pewnie jesienią jest ładniejsza. Teraz ma za sobą kilka miechów lotów i zimowanie. Przy okazji mm do Ciebie pytanie. Fotografujesz czy także łowisz do zbioru?
Tylko fotografuję. Wszystkie te okazy złapałem (właściwie odrętwiałe ujemną temperaturą same wpadały do pojemnika), potrzymałem w lodówce, sfotografowałem i ... wypuściłem na wolność, jak zwykle...
Awatar użytkownika
romanzamorski
Posty: 889
Rejestracja: sobota, 29 marca 2008, 16:57
UTM: EV19
profil zainteresowan: ciężki rock, astronomia
Lokalizacja: Gorlice

Re: Dasypolia templi ???

Post autor: romanzamorski »

Jarku! Nie preparujesz motyli więc nie zostaje żaden zbiór. Może katalogujesz w jakiś sposób Swoje obserwacje, a może nie. W obydwu przypadkach są one dla zainteresowanych jednakowo niedostępne. Brakuje Twoich obserwacji na lepidoptera.eu. Może coś byś tam powrzucał od czasu do czasu ku naszej radości. :-?
Awatar użytkownika
Jarosław Wenta
Posty: 2186
Rejestracja: środa, 9 lipca 2008, 14:21
Lokalizacja: Zakopane
Kontakt:

Re: Dasypolia templi ???

Post autor: Jarosław Wenta »

Wszystkie swoje zdjęcia opisuję w programie ACDSee, ale rzeczywiście dostęp do tego mam tylko ja. Inaczej ma się sprawa z obserwacjami tatrzańskimi (Kuźnice to już Tatry, jakby co). Tu prowadzę bazę danych obserwacji, którą czasem (nie zawsze) uzupełniam zdjęciami. Zawiera ona dokładne dane dotyczące głównie moich obserwacji i pozwala na późniejsze filtrowanie danych (zrobiona w technologii MySQL / PHP). Dostęp do tej bazy jest bardzo ograniczony - informacje, jakie zawiera są dość, nazwijmy to - delikatnej natury. Zatem coś pozostanie i mam nadzieję, że się nie zmarnuje...

Co do lepidoptera.eu (bardzo, ale to bardzo cenię i poważam tę stronę i wielki szacun dla Krzyśka!) - rok temu zacząłem wprowadzać obserwacje, ale po prostu nie wyrabiam czasowo! Jak jest pogoda, to doba się robi za krótka! Np. dziś - rano odwiozłem żonę do pracy, potem w Pieniny Spiskie (http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 064&type=1), no i tu: (http://www.facebook.com/media/set/?set= ... 064&type=1), wracam do domu, a tu już kolejne okazy wyłażą z poczwarek (strzygonia choinówka i Plagodis pulveraria) - obie z gąsienic. Tymczasem na balkonie trzeba rozebrać starą szafę, potem zadbać o gąsieniczki Catoptria radiella, które raz mają za sucho, raz za mokro, sprawdzić jak się miewa larwa Glacies alpinata (jedna, jedyna - ona zdechnie, ja to czuję! (to mówię tonem i głosem osła ze Shreka)), potem obrobić zdjęcia i na Facebooka wrzucić coby się pochwalić, podzielić i krzewić (niech ludzie docenią te małe, ulotne, na które patrzą moje uśmiechy wcale i zawsze*). Rzut oka na entomo. Już 21:36 a jeszcze powinienem do Kuźnic pojechać i sprawdzić, czemu do cholery nie mam połączenia z serwerami - pewnie prąd wywaliło...

Pozdrawiam.

*czasem sobie czytam: viewtopic.php?f=29&t=20610
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sówki (Noctuidae)”