ciekawy binokular

Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

ciekawy binokular

Post autor: Przemek Zięba »

Witam, proszę nie traktować tego jako reklamy, bo nią nie jest :-)

mam w testowaniu bardzo sympatyczny mikroskop stereoskopowy, poproszony zostałem o jego przetestowanie w zakresie przydatności do badań entomologicznych (głównie) i parazytologicznych.
To mikroskopik MSZ 400
link poniżej
http://www.mikrolab.pl/pl/mikroskopy/st ... awowe.html

|co zaskakuje, możliwość pracy na bateriach (akumulatorze) nawet kilkanaście godzin. Niezły jak na takie maleństwo dystans roboczy, całkiem fajne oświetlenie (światło odbite i przechodzące do wyboru o natężeniu regulowanym), płynny zoom, podłączenie do zewnętrznych urządzeń rejestrujących typu aparat etc ( na zdjęciu tego nie ma ale ja testuje wersję z dodatkowym portem okularowym). Całkiem wygodna walizka transportowa - w założeniu to mikroskop również terenowy, no i cena brutto za całość w granicach chyba około 1800-1900 złotych (tego nie wiem dokładnie). Testuję go w domu, noszę sobie gdzie chcę - bo niesamowicie lekki, akumulatory działają super. Generalnie warto rozważyć jego zakup tak sądzę i gdybym nie ubrał się w swój binokular to bym sobie go zakupił, bo warto.
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: ciekawy binokular

Post autor: Malko »

Wygląda nieźle mnie zainteresował ten MSZ 200 z torem wizyjnym ale nigdzie nie widzę ceny :/
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: ciekawy binokular

Post autor: Przemek Zięba »

Cena bezpośrednio do zapytania w sklepie - tam jest kontakt, powołaj się na mnie (Przemek Zięba ZHW w Lublinie) i poproś właściciela pana Gągałę i zapytaj. Taka polityka firm w chwili obecnej, ze cen nie podają co poniektóre.
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: ciekawy binokular

Post autor: Przemek Zięba »

Jeszcze jedna kwestia, dzwoniłem do szefa firmy bo zaczęliście pisać na pw. Telefon jest na stronie włącznie z komórkowym

http://www.mikrolab.pl/pl/kontakt.html

Właściciel wraz ze swoim serwisem opracował bardzo przydatną rzecz a mianowicie ładowarkę akumulatorową z gniazdka samochodowego, myślę że to fajny patent. Nie jestem przedstawicielem firmy niemniej miło mi poinformować iz Właściciel zobowiązał się do 10% rabatu cenowego dla osób powołujących się na mnie, tak że proszę śmiało korzystać, myślę że warto.

Tak że jak kogoś interesuje łapcie za telefon i dzwońcie do tej firmy ( najlepiej chyba na komórkę bo to tel jej szefa)
Awatar użytkownika
Grzegorz Banasiak
Posty: 4470
Rejestracja: poniedziałek, 2 lutego 2004, 23:27
UTM: DC45
Lokalizacja: Skierniewice
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 1 time
Kontakt:

Re: ciekawy binokular

Post autor: Grzegorz Banasiak »

Na allegro pojawiły się ostatnio szkiełka kalibracyjne 0.1mm do binokularów. Kilka aukcji w cenie ok. 130-140 zł/szt. Wcześniej były dostępne tylko szkiełka 0.01 do zwykłych mikroskopów.
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: ciekawy binokular

Post autor: Przemek Zięba »

Ooo dobra wiadomość poluje na takie szkiełko juz czas jakiś, dzieki!
Awatar użytkownika
Malko
Posty: 2005
Rejestracja: piątek, 19 grudnia 2008, 16:06
Lokalizacja: Tarnów/Radłów/Kraków

Re: ciekawy binokular

Post autor: Malko »

Wielkie dzięki Przemku!! jestem cały czas na kupnie binokularu strasznie marudzę, wybrzydzam i nie mogę się na nic zdecydować a ta oferta wygląda ciekawie :)
Jurek Szypuła
Posty: 489
Rejestracja: poniedziałek, 20 grudnia 2004, 14:58
Lokalizacja: Wrocław

Re: ciekawy binokular

Post autor: Jurek Szypuła »

Możesz podać ile ten niesamowicie lekki binokular waży, oraz wymiary walizeczki?
Awatar użytkownika
Przemek Zięba
Posty: 1363
Rejestracja: środa, 14 grudnia 2011, 10:29
Kontakt:

Re: ciekawy binokular

Post autor: Przemek Zięba »

Jurku jest leciuteńki, walizeczka nie wiem jakie ma wymiary ale obiecuje zapytać. Do testowania nie wziąłem walizeczki bo mi sie nie chciało...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Mikroskopy, binokulary”