Ugryzienia

Regulamin forum
Koniecznie wstaw zdjęcie - zwiększysz tym samym szansę na trafną odpowiedź.
siakus
Posty: 2
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 10:20

Ugryzienia

Post autor: siakus »

Witam, ostatnio coś mnie gryzie, często po przebudzeniu rano jest nowe ugryzienie, zdarza się też w dzień. Co może być sprawcą? Pluskwa? Pchła?
Załączniki
rsz_1rsz_img_20170329_095103.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (128.67 KiB)
rsz_1rsz_img_20170329_095147.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (144.32 KiB)
rsz_1rsz_img_20170329_095103.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (128.67 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Ugryzienia

Post autor: Aneta »

Po samych ugryzieniach nie zidentyfikuje się "sprawcy", musisz mieć zdjęcie podejrzanego stawonoga. Przejrzyj zakamarki w pokoju, zwłaszcza koło łóżka; szczeliny w podłodze, przy listwach, przy gniazdkach elektrycznych, zajrzyj pod obrazy na ścianach, obejrzyj materac czy nie ma na nim czarnych plamek (ślady przetrawionej krwi). Dopiero jeśli coś znajdziesz, można będzie cokolwiek powiedzieć.
siakus
Posty: 2
Rejestracja: środa, 29 marca 2017, 10:20

Re: Ugryzienia

Post autor: siakus »

Dziękuję za odpowiedź. Właśnie szukamy od kilku dni winowajcy. W sobotę robiliśmy super gruntowne sprzątanie. Od sufitów po piwnicę. Nic, kompletnie niczego nie znalazłem, żadnych plamek krwi, larw, postaci dorosłych itp.
(Jakieś półtora miesiąca temu, znalazłem malutkiego kociaka w nocy przy -15 stopniach. Wziąłem go do domu, nakarmiłem, został z nami przez dwa tygodnie po czym znalazł nowy dom. Byłem z nim u weterynarza i żadnych insektów nie znaleziono. Nie ma go już z nami około miesiąca.)
Jedynie rybiki w łazience, ale z tego co mi wiadomo rybik to dobry ziomek i nieszkodliwy.. Znalazłem natomiast muszki, przytargałem ostatnio z balkonu doniczkę (stoi tam ponad rok) i ustawiłem w pokoju, w którym śpię. W misce z wodą (na którą podobno miały łapać się pchły) łapią się owe muszki... Czy może to meszka? (jest trochę mokra)
Załączniki
rsz_img_20170329_122253.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (144.41 KiB)
rsz_img_20170329_123607.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (128.21 KiB)
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Ugryzienia

Post autor: Antek Kwiczala † »

Nie jestem lekarzem, ale wygląd na pierwszym zdjęciu sugeruje raczej wypryski alergiczne, z wtórnym zakażeniem bakteryjnym. Zdezynfekuj te miejsca spirytusem i posmaruj maścią przeciwalergiczną.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Ugryzienia

Post autor: Aneta »

Te złapane to pewnie ziemiórki, meszki nie lęgną się w doniczkach. Jeśli po takich gruntownych poszukiwaniach niczego podejrzanego nie znaleźliście, to skłaniam się ku opinii Antka, że to jakaś alergia.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ugryzienia, użądlenia, ukąszenia owadów”