Co mnie gryzie?

Regulamin forum
Koniecznie wstaw zdjęcie - zwiększysz tym samym szansę na trafną odpowiedź.
Mocke
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 19 maja 2011, 05:39

Co mnie gryzie?

Post autor: Mocke »

Witam wszystkich.

Od kilku dni na moim ciele pojawiają się czerwone kropki (w skupiskach). Nie są duże, zwracam na nie uwagę, kiedy zaczynają swędzieć. Pod skórą w tych miejsach są jakby grudki. Czy coś mnie gryzie, czy to może uczulenie?
Załączniki
noga2.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (39.43 KiB)
Pawel Jaloszynski
Posty: 1887
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2004, 02:00
Lokalizacja: Palearktyka

Re: Co mnie gryzie?

Post autor: Pawel Jaloszynski »

Coś cię gryzie albo masz uczulenie.

Paweł
Mocke
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 19 maja 2011, 05:39

Re: Co mnie gryzie?

Post autor: Mocke »

Dzięki za fachową opinię ;)

Nieszczególnie bym się tym przejmował, gdyby jakieś 2 miesiące temu nie nocował kilka dni w hotelu, który jak się potem okazało ma opinię zapluskwionego (sam pluskiew nie widziałem).
Pawel Jaloszynski
Posty: 1887
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2004, 02:00
Lokalizacja: Palearktyka

Re: Co mnie gryzie?

Post autor: Pawel Jaloszynski »

Mocke pisze:Dzięki za fachową opinię ;)
Na podstawie tych zdjęć i opisów nawet jasnowidz powiedziałby to samo. Przejrzyj ten dział, znajdziesz więcej fotek i komentarzy dotyczących diagnozowania podobnych przypadków.

Paweł
Mocke
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 19 maja 2011, 05:39

Re: Co mnie gryzie?

Post autor: Mocke »

Przeglądałem - ale dla laika większość tych zdjęć wygląda tak samo ;) Trudno się dziwić, jeśli moje zdjęcie jest niecharakterystycze dla kogoś obeznanego w temacie, to ja nie mam szans ;) Może dziś mnie pogryzie mocniej, to będę miał lepsze zdjęcia, chociaż mój aparat ma problemy z robieniem zbliżeń (nawet z odpowiednim makro).

Czytałem o symptomach wskazujących na obecność pluskiew - o krwi na pościeli, plamkach odchodów, o zapachu - nic z tych rzeczy w tej chwili nie stwierdzam. Czytałem też, gdzie się chowają, ale niestety nocne łowy nie przyniosły rezultatu, za dużo u mnie szczelin - znalazłem za to malutką kolonię żuczków mącznych, ale to mnie nie satysfakcjonuje ;)

Większość fotek w internecie wygląda mi na ekstremalne przypadki - duży obrzęk i duża liczba ugryzień - i trudno mi je porównywać. Zresztą, nie chciałbym popaść w robaczą hipohondrię ;)

Pzdr!
Marek Hołowiński
Posty: 5054
Rejestracja: wtorek, 4 grudnia 2007, 13:09
UTM: FB68
Specjalność: Sesiidae
Lokalizacja: Hańsk
Podziękowano: 2 times

Re: Co mnie gryzie?

Post autor: Marek Hołowiński »

Mocke pisze: Zresztą, nie chciałbym popaść w robaczą hipohondrię ;)

Pzdr!
więc odwiedź dermatologa
Pawel Jaloszynski
Posty: 1887
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2004, 02:00
Lokalizacja: Palearktyka

Re: Co mnie gryzie?

Post autor: Pawel Jaloszynski »

Niedługo będziemy mieli na forum większą dokumentację rozmaitych wyprysków skórnych niż owadów...
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Ugryzienia, użądlenia, ukąszenia owadów”