Nocne ugryzienia - Pomocy!

Regulamin forum
Koniecznie wstaw zdjęcie - zwiększysz tym samym szansę na trafną odpowiedź.
aniiam
Posty: 1
Rejestracja: piątek, 7 stycznia 2011, 12:43
Gender: women

Nocne ugryzienia - Pomocy!

Post autor: aniiam »

Witam,
jestem studentką, 3 miesiące temu zmieniłam wynajmowane mieszkanie. Od jakiś 2 miesięcy męczą mnie dziwne nocne ugryzienia. Podkreślę, że nie dzieje się to od samego początku odkąd tu zamieszkałam. Śpię na starym, dawno nie używanym (poprzedni lokatorzy mieli swoje łóżko, to stało nieużywane), rozkładanym łóżku. W ciągu dnia wszystko jest ok. To 'coś' atakuje mnie tylko w nocy. Rano po przebudzeniu, co 2-3 dni znajduję na swoim ciele nowe ukąszenia. Początkowo są to małe czerwone swędzące bąbelki/plamki, ale z czasem skóra wokół nich robi się czerwona, czasami napuchnięta. Czy ktoś wie, co to może być i jak się tego czegoś ewentualnie pozbyć?

Z góry dziękuję za pomoc, pozdrawiam.

PS. Dołączam zdjęcia napuchniętego ugryzienia.
1.jpg
1.jpg (37.73 KiB) Przejrzano 7975 razy
2.jpg
2.jpg (44.39 KiB) Przejrzano 7975 razy
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Nocne ugryzienia - Pomocy!

Post autor: Aneta »

Po reakcjach skórnych nikt Ci raczej nic wiążącego nie powie. Ale fakt, że ugryzienia pojawiają się po nocy może wskazywać na pluskwy - trzeba przeszukać łóżko (materac, szczeliny w ramie) oraz jego okolice (szpary przy podłodze, listwach przypodłogowych itp.). Na materacu i pościeli powinny być charakterystyczne ślady ze świeżej i przetrawionej krwi plus same owady. Pluskwy wychodzą na żerowanie nocą, więc można też poszukać ich o tej porze ze światłem punktowym (latarka), nie zapalając górnego, które je płoszy.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Ugryzienia, użądlenia, ukąszenia owadów”