Dziwne ślady po ukąszeniach

Regulamin forum
Koniecznie wstaw zdjęcie - zwiększysz tym samym szansę na trafną odpowiedź.
kocia_magia
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2009, 17:31
Lokalizacja: Toruń

Dziwne ślady po ukąszeniach

Post autor: kocia_magia »

Witam!
Mam do Państwa gorącą prośbę o pomoc w identyfikacji sprawcy ukąszeń,które widnieją na załączonych zdjęciach.Spędziłam weekend w domu u mojej mamy.Dziś rano zauważyłam te dziwne ślady.Nie swędzą,nie puchną,to takie dziwne czerwone cętki.Mama ma podobne ślady (tyle że pojedyncze) na buzi i ramionach.Obydwie panikujemy że to mogą być pluskwy (brrr...!!!).Jeśli to coś pomoże dodam że mama ma kota ale zwierzak nosi obrożę przeciwpchelną.Śpimy w pościeli z owczej wełny (może tam się coś zaległo?).Dom jest stary ale czysty i zadbany.
Pozdrawiam!
Załączniki
Łydka
Łydka
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (22.4 KiB)
Przedramię
Przedramię
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (22.42 KiB)
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kamil Mazur »

Ludzie no dajcie pokój z tymi śladami, co chwila komuś wyskakują czerwone plamki. Mój syn ma 1,5 roku i co się przejdziemy w Rzeszowie na planty (nad wodę) to wszelkiego cholerstwa lata kupę i pojawiają się takie ukąszenia (dzisiaj rano zobaczyłem dwa) i ani mi do głowy nie przyszło żeby robić zdjęcia pytać ludzi czy iść do lekarza, więc chyba jestem wrednym nieczułym ojcem bo jakoś nie reaguję na to ;)

Ty chyba masz więcej lat więc się tym bardziej nie przejmuj, z pewnością nie umrzesz. Zwykła meszka mogła uchlać i to wszystko.
Błagam, przestańcie z tymi ugryzieniami, piszcie na forum medyk.pl (jeśli takie jest) lub jakieś inne lekarskie.
Awatar użytkownika
Michał Brzeski
Posty: 228
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 01:50
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Rymanów/Dębica/Kraków
Podziękowano: 2 times

Post autor: Michał Brzeski »

Podpisuję się pod tym co napisałeś Kamil!!!

Ludzie nie wpadajmy w paranoje POLSKA TO NIE TROPIKI!!!!...o ile nie ugryzła was Vipera berus to nie wpadajcie w panike!!
Wypijcie wapno rozpuszczalne dla świetego spokoju albo idźcie do lekarza a nie na forum!!! :evil:

Przepraszam,że się uniosłem ale już nerwy puszczają.
kocia_magia
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2009, 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kocia_magia »

Doprawdy,co za święte oburzenie :) .Myślałam że trafiłam na właściwe forum-w końcu to nazywa się "Domowe robaczki. Ugryzienia owadów.", więc chyba jestem w temacie.Cóż,kwestia pluskiew w domu jest dla mnie po prostu dość istotna.Poza tym-nie przypominam sobie żebyśmy przeszli na 'Ty'.
Dziękuję za pomoc,Panowie.
Pozdrawiam.
Pawel Jaloszynski
Posty: 1887
Rejestracja: czwartek, 5 lutego 2004, 02:00
Lokalizacja: Palearktyka

Post autor: Pawel Jaloszynski »

No wlasnie, w nazwie jest "ugryzienia", wiec albo zmienimy nazwe, albo bedziemy do konca swiata podziwiac czerwone kropki na rozowym tle...
kocia_magia
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2009, 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kocia_magia »

Proponuję łyknąć coś na uspokojenie i zmienić nazwę,aby zapobiec ewentualnym dalszym pomyłkom ludzi poszukujących odpowiedzi.
Awatar użytkownika
Kamil Mazur
Posty: 1922
Rejestracja: niedziela, 19 grudnia 2004, 15:14
Specjalność: Psychidae
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Post autor: Kamil Mazur »

Ja się nie oburzyłem tylko mnie krew zalewa, a to stadium kolejne :)
Nie chce mi się pisać tutaj wywodów, że nie dołożyłaś sobie starań przejrzenia forum, że już kilka takich zdjęć mamy i sama byś sobie odpowiedziała po lekturze tego forum.

A tak BTW, to tak już jest na forach czy tego chcesz czy nie, że ludziska sobie mówią na "ty". I nie zmienisz tego co najwyżej wyjdziesz na bufona.

Do Admina - proponuję umieścić na stronie głównej forum napis na pół strony, że to nie jest forum medyczne. Bo co to da nasza odpowiedź, że kogoś ugryzła meszka lub komar ? Tutaj piszemy o owadach, a nie o skutkach obcowania z nimi dając przepis co robić z pryszczem. No sorry!
Co więcej nie zdziwiłbym się jak by ktoś odpisał, że to ugryzł Culex pipiens, co pewnie by nieźle przeraziło naszą zmartwioną "kocia_magia", autorkę tematu.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Kocia_magio, ale takie diagnozowanie via sieć naprawdę mija się z celem. Jeśli nie przyłapiesz delikwenta na gorącym uczynku, to trudno odgadnąć, który owad zostawił taki - mało charakterystyczny - ślad. Nawet co do pluskiew, wrzuć sobie "bedbug bites" w Google, a zobaczysz, że reakcje na ich ugryzienie też bywają różne. Najprostsza rada - jeśli podejrzany wykwit na skorze nie swędzi, nie boli ani się nie pogarsza, to jak jeden z moich przedmówców napisał - wypić wapno i zapomnieć.

A, i nie obrażaj się za przejście na ty - tu na forum jest taki zwyczaj, że sobie nie "panujemy".
Awatar użytkownika
Michał Brzeski
Posty: 228
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 01:50
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Rymanów/Dębica/Kraków
Podziękowano: 2 times

Post autor: Michał Brzeski »

1. Ludzie ale nie uważacie, że jest lekką przesadą robienie z każdym takim "ukąszeniem" takiego problemu??? Ja nieraz po krutkiej wycieczce do lasu wróciłem z czerwonymi od ukąszeń nogami, pogryzło mnie pewnie kilka różnych gatunków owadów, rano też nieraz budziłem sie z kilkoma plamkami na skórzei niewiadomego pochodznia i nie robię z tego powodu problemu.

2. Jeśli chodzi o mnie to słowo "wam" użyte w moim wcześniejszym komentarzu nie odnosiło się do konkretnej osoby lecz do ogółu osób piszących w podobnych sprawach "ukąszeniowych", dlatego uważam, że nie przeszliśmy na "Ty"???.

3. Ugryzienie, czy też uczulenie widoczne na zdjęciu kocia_magia nie musi byc śladem po pluskwie??? dlaczego nie jakaś mucha, muszka? proszę powiedzieć dlaczego akurat pluskwa???na czym opiera Pan/Pani swoje stwierdzenie, zdjęcie martwego owada...to rozumiem np.?

4.Wiem, że proszę o dużo, ale chciałbym żeby w tej kwesti wypowiedzieli się twórcy forum lub inni bardziej odemnie doświadczeni. Jeśli uznają że to co napisałem powyżej jest złe i szkodliwe dla forum(czyli dezaprobata dla tematów..typu.."co mnie ugryzło itp." to ZAMILKNĘ I WIĘCEJ NIE WYPOWIEM SIĘ W DZIALE domowe robaczki. ugryzienia owadów.

5.Pozdrawiam użytkownika kocia_magia, nie chce wojen chce tylko by wszystko było jasne . :wink:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 02:17 przez Michał Brzeski, łącznie zmieniany 9 razy.
KlaudiuszK
Posty: 208
Rejestracja: środa, 3 czerwca 2009, 22:20
Lokalizacja: Opole

Post autor: KlaudiuszK »

zmienic nazwe,zmienic nazwe,zmienic nazwe....poprostu :!: i nikt juz raczej nie napisze bo nie bedzie widzial miejsca do tego...a skoro jest to piszą
kocia_magia
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2009, 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kocia_magia »

Ja się nie oburzyłem tylko mnie krew zalewa, a to stadium kolejne
Nie chce mi się pisać tutaj wywodów, że nie dołożyłaś sobie starań przejrzenia forum, że już kilka takich zdjęć mamy i sama byś sobie odpowiedziała po lekturze tego forum.
A tak BTW, to tak już jest na forach czy tego chcesz czy nie, że ludziska sobie mówią na "ty". I nie zmienisz tego co najwyżej wyjdziesz na bufona.
Do Admina - proponuję umieścić na stronie głównej forum napis na pół strony, że to nie jest forum medyczne. Bo co to da nasza odpowiedź, że kogoś ugryzła meszka lub komar ? Tutaj piszemy o owadach, a nie o skutkach obcowania z nimi dając przepis co robić z pryszczem. No sorry!
Co więcej nie zdziwiłbym się jak by ktoś odpisał, że to ugryzł Culex pipiens, co pewnie by nieźle przeraziło naszą zmartwioną "kocia_magia", autorkę tematu."
Bardzo pochopnie mnie Pan ocenia.Owszem,przeglądałam to forum niejednokrotnie.Co do ugryzień-nie wydaje mi się że to sprawka meszki lub komara a pomocy szukałam na forum entomologicznym z tej okazji że przypuszczałam iż prędzej Państwo będą wiedzieć co ugryzło niż zwykły lekarz,którego sprawca po prostu nie interesuje.Proszę wybaczyć,najzwyczajniej w świecie byłam naiwnie przekonana o Państwa dobrej woli.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 12:30 przez kocia_magia, łącznie zmieniany 1 raz.
kocia_magia
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2009, 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kocia_magia »

"1. Ludzie ale nie uważacie, że jest lekką przesadą robienie z każdym takim "ukąszeniem" takiego problemu??? Ja nieraz po krutkiej wycieczce do lasu wróciłem z czerwonymi od ukąszeń nogami, pogryzło mnie pewnie kilka różnych gatunków owadów, rano też nieraz budziłem sie z kilkoma plamkami na skórzei niewiadomego pochodznia i nie robię z tego powodu problemu.

2. Jeśli chodzi o mnie to słowo "wam" użyte w moim wcześniejszym komentarzu nie odnosiło się do konkretnej osoby lecz do ogółu osób piszących w podobnych sprawach "ukąszeniowych", dlatego uważam, że nie przeszliśmy na "Ty"???.

3. Ugryzienie, czy też uczulenie widoczne na zdjęciu kocia_magia nie musi byc śladem po pluskwie??? dlaczego nie jakaś mucha, muszka? proszę powiedzieć dlaczego akurat pluskwa???na czym opiera Pan/Pani swoje stwierdzenie, zdjęcie martwego owada...to rozumiem np.?

4.Wiem, że proszę o dużo, ale chciałbym żeby w tej kwesti wypowiedzieli się twórcy forum lub inni bardziej odemnie doświadczeni. Jeśli uznają że to co napisałem powyżej jest złe i szkodliwe dla forum(czyli dezaprobata dla tematów..typu.."co mnie ugryzło itp." to ZAMILKNĘ I WIĘCEJ NIE WYPOWIEM SIĘ W DZIALE domowe robaczki. ugryzienia owadów.

5.Pozdrawiam użytkownika kocia_magia, nie chce wojen chce tylko by wszystko było jasne . "
Ad.3
Nie upieram się że to pluskwa,ani też nie mam pewności tylko się tego obawiam,dlatego tutaj piszę,czy naprawdę tak trudno to zrozumieć...?Atak owada nastąpił w nocy i w domu a wiem że pluskwy unikają światła dziennego.Jeśli sprawca się znajdzie to postaram się go sama zidentyfikować ponieważ obawiam się że utonę w tym morzu jadu.

Ad.5
Dziwny sposób na niewywoływanie wojen-bicie po głowie fajką pokoju.

Pozdrawiam również.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 12:32 przez kocia_magia, łącznie zmieniany 1 raz.
kocia_magia
Posty: 6
Rejestracja: niedziela, 16 sierpnia 2009, 17:31
Lokalizacja: Toruń

Post autor: kocia_magia »

"Kocia_magio, ale takie diagnozowanie via sieć naprawdę mija się z celem. Jeśli nie przyłapiesz delikwenta na gorącym uczynku, to trudno odgadnąć, który owad zostawił taki - mało charakterystyczny - ślad. Nawet co do pluskiew, wrzuć sobie "bedbug bites" w Google, a zobaczysz, że reakcje na ich ugryzienie też bywają różne. Najprostsza rada - jeśli podejrzany wykwit na skorze nie swędzi, nie boli ani się nie pogarsza, to jak jeden z moich przedmówców napisał - wypić wapno i zapomnieć.

A, i nie obrażaj się za przejście na ty - tu na forum jest taki zwyczaj, że sobie nie "panujemy".

Dziękuję za pomoc.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 17 sierpnia 2009, 12:31 przez kocia_magia, łącznie zmieniany 1 raz.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Post autor: admin »

Dopiero teraz zobaczyłem ten temat.
Po to jest ten dział stworzony żeby dokładnie takie posty do niego trafiały. Zrezygnować się z tego nie da, bo i tak takie posty będą trafiały na Forum (bo jest ich dośc sporo). Ponadto nie ma innego miejsca w sieci gdzie takie tematy moglyby być rozwiązywane, a taka ilość fachowcow od owadów to cenne "narzedzie" do rozpoznawania ugryzień w necie.
Dlatego starajmy sie pomogać ludziom poszkodowanym przez owady rozpoznawać ich napastników i pomóc im przemóc niechęć do robali, że nie wszystkie owady gryzą a większość z nich to piękne stworzenia.
Napadanie na autorkę postu było, wnioskując z szybkiej lektury postu, nie na miejscu i ja naprawdę nic dziwnego w Jej poście nie zauważyłem.
Ten dział jest już kilka miesięcy i takich tematow jest tu wiele.

Jeśli irytują kogoś takie proste pytania to niech po prostu nie odpowiada, albo wręcz zignoruje cały ten dział. Nie damy rady nauczyć wszystkich ludzi z sieci, że po ugryzieniach raczej nie rozpozna się gatunku owada. A pytanie, jesli będą beznajdziejnie proste, pozostaną po prostu bez odpowiedzi. To byłoby najlepsze.
Awatar użytkownika
Michał Brzeski
Posty: 228
Rejestracja: poniedziałek, 3 sierpnia 2009, 01:50
Specjalność: Cerambycidae
Lokalizacja: Rymanów/Dębica/Kraków
Podziękowano: 2 times

Post autor: Michał Brzeski »

Michał Brzeski pisze:4.Wiem, że proszę o dużo, ale chciałbym żeby w tej kwesti wypowiedzieli się twórcy forum lub inni bardziej odemnie doświadczeni. Jeśli uznają że to co napisałem powyżej jest złe i szkodliwe dla forum(czyli dezaprobata dla tematów..typu.."co mnie ugryzło itp." to ZAMILKNĘ I WIĘCEJ NIE WYPOWIEM SIĘ W DZIALE domowe robaczki. ugryzienia owadów.
Niech w takim razie stanie się zadość, jak powiedziałem tak zrobie...nic z swojej strony już nie dodam w tej materii i jak i w innych podobnych tematach.

Dziękuje za głos Admina :wink:

Pozostaje jednak lekki niedosyt, ale no cóż...wg. mnie takie teamty sa naprawde śmieszne patrząc pod kątem Polskich realiów, takie jest moje zdanie.

Pozdrawiam
vshechwiedzacy
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 9 maja 2010, 20:29
Lokalizacja: warsaw

ukąszenia

Post autor: vshechwiedzacy »

Nie jestem znawcą owadów; zamiast wpadać w święte oburzenie :oops: dość szybko :mrgreen: znalazłem w sieci odpowiedż na Pani pytanie:
wg opisu i zamieszczonego zdjęcia na stronie http://skindoctor.pl/patient/Ukąszenia+ ... y/189.html
pokazane plamki powstają po ukąszeniu przez pchłę. Ukąszenia pcheł nie są niebezpieczne. Można posmarować np Benzacne (jeśli plamka nie sączy się).
Przemek Zięba

Re: ukąszenia

Post autor: Przemek Zięba »

vshechwiedzacy pisze:Nie jestem znawcą owadów; zamiast wpadać w święte oburzenie :oops: dość szybko :mrgreen: znalazłem w sieci odpowiedż na Pani pytanie:
wg opisu i zamieszczonego zdjęcia na stronie http://skindoctor.pl/patient/Ukąszenia+ ... y/189.html
pokazane plamki powstają po ukąszeniu przez pchłę. Ukąszenia pcheł nie są niebezpieczne. Można posmarować np Benzacne (jeśli plamka nie sączy się).
proponuję nie bawic się w doktora on line korzystajac z wiedzy zdobytej w internetowych portalach. A ukaszenia? a któż jest w stanie powiedzieć co to za ukłucia? Pcheł? a może kilkunastu innych pasozytów czasowych?
lasiczka85
Posty: 5
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 20:49
Lokalizacja: Rybnik

:(

Post autor: lasiczka85 »

Witam. mam problem gdyż co chwilę moją rodzinę coś gryzie i nie potrafię zidentyfikować robaczka gdyż na żadnego w moim mieszkaniu nie napotykam się. Ugryzienia jednak są bardzo dokuczliwe gdyż bardzo swędzą oraz robi się po nich ogromny obrzęk. Po zejściu obrzęku pozostaje wyraźny ślad po ugryzieniu taki jak po osie. Mąż po takich ugryzieniach ma rękę opuchniętą jakby miał złamaną ja na szczęście mam mniejszy obrzęk. Ostatnio gdy karmiłam swoją małą córeczkę koło północy dostrzegłam na jej policzku jakąś kulkę i myśląc że to może jaki patroch ztrzepnęłam go rano zauważyłam zaczerwienienie w tym miejscu i skojarzyłam że ten patroch był jakby przylepiony w sumie przyssany bo ciężko było go usunąć i wtedy zrozumiałam że to ten robaczek co nas gryzie. Z tego co kojarzę miało to około 2mm średnicy. Proszę o pomoc w zidentyfikowaniu robaczka dodam że mi pomaga fenistil na ukąszenia a mąż stosuje ratikol. Pokoje mamy w pobliżu strychu gdzie kiedyś były gołębie. Z góry dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Bez zdjęcia potencjalnego "gryzonia" nie da się go zidentyfikować. Dziesiątki razy było to pisane na forum, ale powtórzę raz jeszcze - same reakcje skórne do tego nie wystarczą.
lasiczka85
Posty: 5
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 20:49
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: lasiczka85 »

tylko że tak jak pisałam nie napotykam się na to robactwo
lasiczka85
Posty: 5
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 20:49
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: lasiczka85 »

znalazłąm dzisiaj na suficie coś podobnego do pluskwy domowej jednak nie do końca gdyż jest to w kolorze zgnitej zieleni bardzo płaskie z małymi nóżkami sztuk 6 i nie ma wyraźnej głowy a jest to raczej jedna eliptyczna część . a oto zdjęcia jakie udało mi się zrobić i są niestety mało wyraźne
Załączniki
DSC00881.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (48.35 KiB)
Przemek Zięba

Post autor: Przemek Zięba »

Argas spp. obrzeżek, ma 8 nóg a nie 6, potrafi byc upier....wy,
lasiczka85
Posty: 5
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 20:49
Lokalizacja: Rybnik

Post autor: lasiczka85 »

dziękuję bardzo za pomoc i od razu biorę się za ich zwalczanie
bite
Posty: 1
Rejestracja: środa, 25 maja 2011, 17:49

Re: Dziwne ślady po ukąszeniach

Post autor: bite »

Mam wrażenie, że nazwa autorki pytania mogła sugerować, że źródłem ukąszeń są kocie pasożyty, co nie wydaje mi się wykluczone.
Dziwnie ostra reakcja "kociego lobby" na pytanie. Przedstawiciele whiskas???
lasiczka85
Posty: 5
Rejestracja: środa, 19 maja 2010, 20:49
Lokalizacja: Rybnik

Re: Dziwne ślady po ukąszeniach

Post autor: lasiczka85 »

niestety nie whiskas..... i broń mnie boże od kupowania tego typu świństw a nazwa użytkownika po prostu od pseudonimu jaki mi nadali chłopacy z pracy... :lol: :) pozdrawiam :roll:




Dodam jeszcze że zwalczanie było bardzo skuteczne,mija rok a "kochanych" robaczków nie ma :lol:
ODPOWIEDZ

Wróć do „Ugryzienia, użądlenia, ukąszenia owadów”