Profesor Zofia Michalska nie żyje

Andrzej J. Woźnica

Profesor Zofia Michalska nie żyje

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

Witam Wszystkich Forumowiczów,
Z żalem zawiadamiam o smutnej informacji, jaka do mnie dotarła dzisiaj rano od naszych kolegów: Pawła Trzcińskiego i Edwarda Baraniaka z Poznania i koleżanki Marii Myssury z Konina.
W wieku 68 lat zmarła Pani Profesor Zofia Michalska, z którą wielu z Nas jeszcze niedawno rozmawiało na Walnym Zjeździe PTEntomol w Hucie Szklanej zaledwie 3 tygodnie temu !!!
Odszedł od nas człowiek skromny o wielkim i gołębim sercu, oddany całkowicie swojej pasji dipterologicznej, studentom i Nam wszystkim.
Pani Profesor pozostanie na zawsze w naszej pamięci i na pewno będzie nam Jej brakowało na zjazdach Sekcji Dipterologicznej !!!
Pożegnalna Msza święta za prof. Zofię Michalską odprawiona zostanie w najbliższy piątek (15 października 2010 roku) o godzinie
8:15 w kościele pw. Św. Anny przy ul. Limanowskiego 13 w Poznaniu. Pogrzeb odbędzie się w Jaworznie na Śląsku w nie znanym jeszcze terminie.

przewodniczący Sekcji Dipterologicznej PTEntomol
Andrzej J. Woźnica
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Profesor Zofia Michalska nie żyje

Post autor: Brachytron »

"Straciłem" w krótkim czasie dwie swoje ulubione profesorki. Pierwszą była profesor Klara Bartkowska, kierownik ZZS gdzie swego czasu robiłem magisterkę, a teraz profesor Michalska, która mnie promowała. Jeszcze niedawno wspólnie z prof. Baraniakiem podróżowaliśmy z Poznania na zjazd PTEntu. Była osobą tak sympatyczną, że z trudem kontrolowałem się aby używać wobec niej tytułu profesorskiego, a nie per Pani Zosiu, jak wszyscy w rozmowach o niej mówili.

A "kundel rasy świętokrzyskiej" na zawsze pozostanie w mym słownictwie...
ODPOWIEDZ

Wróć do „Izba Pamięci”