ptaszniki,skorpiony i inne

Temat działu: Pająki, skorpiony, węże i in. (Terrarystyka)
Agro
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 28 marca 2009, 15:50
Lokalizacja: Włocławek

ptaszniki,skorpiony i inne

Post autor: Agro »

Witam entomologią zainteresowałem się od bardzo nie dawna głownie ciekawią mnie podwodne chrząszcze oraz modliszki.Lecz tak naprawdę prawdziwą pasją moją są ptaszniki,skorpiony i inne egzotyczne bezkręgowce,więc skoro już tu jestem postanowiłem
podzielić się z wami moją pasją i może co nie których zaciekawić przy okazji

przez moje ręce przewinęło się już sporo pająków oraz skorpionów oto niektóre z nich

P.fasciata L6 świeżo po wylince
Obrazek
podrostek Pandinusa imperatora największego skorpiona świata
Obrazek
C.marschali L1
Obrazek
L.parachybana
Obrazek
ptasznik kędzierzawy L8
Obrazek
P.murinus L8
Obrazek

jutro kolejna porcja zdjęć
Awatar użytkownika
SiejeOwies
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 3 września 2007, 18:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: SiejeOwies »

Mam nadzieję że odróżniasz pajęczaki od owadów ;)

Też kiedyś chciałem hodować ale zdecydowanie wolę gąsienice. Nigdy nie możesz być pewny że z poczwarki wyjdzie motyl :mrgreen:
A papiery CITES posiadasz ? ;)
Agro
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 28 marca 2009, 15:50
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Agro »

SiejeOwies pisze:Mam nadzieję że odróżniasz pajęczaki od owadów ;)


oto się nie bój aż tak zle ze mną nie jest :)
SiejeOwies pisze: Też kiedyś chciałem hodować ale zdecydowanie wolę gąsienice. Nigdy nie możesz być pewny że z poczwarki wyjdzie motyl :mrgreen:
A papiery CITES posiadasz ? ;)
papiery są potrzebne tylko na rodzaj Brachypelma, na inne rodzaje nie są wymagane

jeszcze parę zdjęć

Avicularia versicolor L4
Obrazek
Poecilotheria ornata L4
Obrazek
Poecilotheria regalis L5 świeżo po wylince
Obrazek
Dorosła samica Haplopelma Lividum
Obrazek
P.murinus(ornage form) po wylince na L7
Obrazek
Stromatopelma L8
Obrazek
trap dor
Obrazek

teraz skorpionów trochę

parka Androctonus australis
Obrazek
Androctonus bicolor
Obrazek
dwie samice Euscorpiusa przy posiłku
Obrazek
R.junceus L5
Obrazek
Tityus serulatus L4
Obrazek
parka Babycurus jacksoni
Obrazek

i bonusowo młoda samiczka gekona lamparciego
Obrazek
bartek.g

Post autor: bartek.g »

Ej co wy macie z tym CITES?

To tak jakby sie pytac goscia ktory wspomnial ze jedzie gdzies samochodem, czy ma prawo jazdy.
Damian Sudoł
Posty: 216
Rejestracja: niedziela, 1 czerwca 2008, 11:50
Lokalizacja: Głogów Młp.

Post autor: Damian Sudoł »

Genialne... :) Czy to może uchlać?:D i jakie mogą byc tego konsekwencje?
100 x wole wdzięczne, barwne motylki:)
Agro
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 28 marca 2009, 15:50
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Agro »

każdy ma jakieś zainteresowania swoje :D

co do tego ''uchlania'' to bywa z tym różnie bo agresywność u ptasznika jak i skorpiona to cecha osobiczna i nawet z reguły spokojny rodzaj może być agresywny, liczy się przede wszystkim odpowiednie podejście do danego osobnika wiadomo ptaszniki agresywne łatwiej sprowokować i trzeba zachować większą ostrożność przy manewrowaniu w terrarium.Co do jadu to duża grupa ptaszników posiada jad porównywalny do jadu pszczoły czy osy.
Ptaszniki słabo jadowite zamieszkują rejony Ameryki południowej i środkowej lecz, są i takie pająki które posiadają dosyć mocny jad który potrafi spowodować znaczne spustoszenie w organizmie człowieka lecz jeszcze nigdy nie odnotowano przypadku śmiertelnego przez ukąszenie ptasznika choć nie wykluczam żeby tak owe były ;/ co do skorpionów tu sprawa ma się inaczej z jadem, skorpiony z rodziny Buthidae są obdarzone bardzo silnym jadem który może zagrozić życiu człowieka i nie jednokrotnie odnotowano przypadek śmiertelny
po ukąszeniu przez skorpiona lecz zawsze ukąszenie dochodzi z winy człowieka jak choćby nieświadome nadepnięcie czy umyślne drażnienie. Rodzin skorpionów jest 9 zaś tylko skorpiony Buthidae posiadają dosyć silny jad choć zdarzają się wyjątki :) na terenach gdzie występują dane skorpiony powstają coraz to nowe placówki medyczne specjalizujące się w ukąszeniach więc z roku na rok tych przypadków śmiertelnych jest coraz mniej :)
Pragnę rozwiać parę kwestii a mianowicie,Wielu z was zapewne myśli że ptaszniki skorpiony i inne tego typu zwierzęta to krwiożercze bestie które tylko czekają jak by tu dopaść człowieka i go ukąsić otóż nie, ptaszniki nie potrafią myśleć gdyż nie mają mózgu kierują się tylko i wyłącznie instynktem więc jeżeli czują się zagrożone to atakują i tylko w ostateczności gdy nie mają wyjścia z reguły ptaszniki czy skorpiony wolą uciekać niż atakować. Mam nadzieje że troszke rozjaśniłem co niektórym.
Awatar użytkownika
SiejeOwies
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 3 września 2007, 18:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: SiejeOwies »

Wg http://terrarystyka.pl/index.php?option ... iew&id=668 na skorpiona też musisz mieć papierek ;)

A co do pytania, to chciałem tylko wiedzieć, gdyż umieszczanie w internecie informacji o hodowli takich a nie innych okazów może być podłapane przez służby ścigania. Nigdy nie znasz dnia ani godziny ;)
Agro
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 28 marca 2009, 15:50
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Agro »

owszem. na Pandinus imperator tak na pozostałe inne nie
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16269
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Post autor: Aneta »

Piękne Poe :D i trapdoorek :cool:
Awatar użytkownika
SiejeOwies
Posty: 474
Rejestracja: poniedziałek, 3 września 2007, 18:29
Lokalizacja: Białystok

Post autor: SiejeOwies »

A czym karmisz skorpiony? Zamawiasz pokarm przez allegro czy od znajomych?
Agro
Posty: 12
Rejestracja: sobota, 28 marca 2009, 15:50
Lokalizacja: Włocławek

Post autor: Agro »

zarówno ptaszniki jak i skorpiony karmie głównie świerszczami i karaczanami mam własną małą hodowlę lecz jak zabraknie to od znajomych zamawiam,młodym często podaje larwy mączników choć skorpiony wolą bardziej ruchliwszy pokarm
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Stawonogi (bez owadów) i nie tylko”