Drymonia querna

Cezary
Posty: 178
Rejestracja: wtorek, 16 czerwca 2009, 13:57
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Drymonia querna

Post autor: Cezary »

Witam po długiej przerwie forumowiczów :) Ostatnio po długiej, bo blisko 4 letniej przerwie zajrzałem do mojego skromnego zbioru jeżeli tak można nazwać trzy gabloty nie do końca wypełnione. Na szczęście nie pozbyłem się ani motyli ani ich zdjęć, które robiłem im na świeżo. Zmierzając do meritum sprawy w jakiej założyłem ten temat. Otóż chciałbym potwierdzenia mojego oznaczenia tej garbatki. Jeszcze waham się miedzy Drymonia querna a Drymonia ruficornis. Jednak biała półksiężycowa plamka bardziej pasuje do Drymonia querna. Jeżeli byłabyto Drymonia querna to chyba byłoby to ciekawe znalezisko. Dodam że została odłowiona 03.07.2010r. na światło. W okolicy mały lasek częściowo "porośnięty" dębami.
Załączniki
DSC06312.JPG
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (141.96 KiB)
Awatar użytkownika
Wojtek Guzik
Posty: 1012
Rejestracja: wtorek, 10 lipca 2007, 14:42
Lokalizacja: Krosno

Re: Drymonia querna

Post autor: Wojtek Guzik »

Tak, to Drymonia querna. Nie wiem jak w świętokrzyskim, ale na podkarpaciu nie należy do rzadkości.
Cezary
Posty: 178
Rejestracja: wtorek, 16 czerwca 2009, 13:57
Lokalizacja: Ostrowiec Św.

Re: Drymonia querna

Post autor: Cezary »

No mi w tym sezonie 2010 przyleciała tylko jedna sztuka. Świeciłem mixem 160 w w w jednym miejscu kilkukrotnie lub kilkunastokrotnie. Stwierdziłem, że może to być ciekawe kierując się stroną Krzysztofa Jonko gdzie jest napisane, że należy do rzadkich gatunków i tylko właśnie na południu jak w twoim przypadku się trafia. :) Dzięki za potwierdzenie Wojtek :)
Awatar użytkownika
Antek Kwiczala †
Posty: 5707
Rejestracja: niedziela, 28 sierpnia 2005, 14:29
UTM: CA22
Lokalizacja: Kaczyce

Re: Drymonia querna

Post autor: Antek Kwiczala † »

U mnie też występuje (okolice Cieszyna), choć pospolita nie jest.
ODPOWIEDZ

Wróć do „MOTYLE NOCNE”