Duży granatowy chrząszcz

Michał Wójtowski
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 6 kwietnia 2008, 22:07
Lokalizacja: Poznań

Duży granatowy chrząszcz

Post autor: Michał Wójtowski »

Witam,

Jestem przyrodnikiem z zamiłowania, interesuję się zwłaszcza mikologią. Dzisiaj podczas poszukiwań wiosennych grzybów natknąłem się na takiego chrząszcza. Wielkość - ok. 2 cm, był mało ruchliwy, odwłok miał wyraźnie podzielony na segmenty. Buszował wśród ściółki dębowej. Może ktoś ma jakieś podejrzenia co do rodzaju? gatunku?
Przepraszam, jeżeli jakość zdjęć jest niezadowalająca - przywykłem do fotografowania obiektów które się nie ruszają :-)

Pozdrawiam. Michał.
Załączniki
foto 3
foto 3
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (30.86 KiB)
foto 2
foto 2
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (24.49 KiB)
foto 1
foto 1
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (21.11 KiB)
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 stycznia 1970, 01:00 przez Michał Wójtowski, łącznie zmieniany 1 raz.
admin
Administrator
Posty: 1595
Rejestracja: środa, 4 lutego 2004, 03:41
Lokalizacja: Tomaszów Maz.
Podziękował(-a): 1 time
Podziękowano: 5 times
Kontakt:

Oleica

Post autor: admin »

Oleica Meloe violaceus

Witaj na Forum! Entomolodzy też zajmują się czasami grzybkami, bo chrząszczyki (przeważnie) mają z nimi powiązania. Niektóre żyją wprost w nich a niektóre do rozwoju potrzebują obecności jakiegoś grzybka i wtedy trzeba się nimi też interesować :-)
Sam ostatnio kilka fotek zimowo-wiosennym grzybkom zrobiłem, bo ten świat jest taki piękny i ciekawy, że na owadach się nie kończy...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 7 kwietnia 2008, 08:23 przez admin, łącznie zmieniany 1 raz.
Michał Wójtowski
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 6 kwietnia 2008, 22:07
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Michał Wójtowski »

Dziękuję bardzo za pomoc.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Meloidae”