Zbiorek motyli- fragment

Zdjęcia naszych zbiorów entomologicznych
goościu
Posty: 433
Rejestracja: sobota, 9 marca 2013, 11:49
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował(-a): 2 times
Podziękowano: 2 times

Zbiorek motyli- fragment

Post autor: goościu »

Prezentuję mój zbiorek motyli nocnych z minionego sezonu. Jest to raczej tylko prowizoryczne ułożenie owadów, które wiele razy się zmieni, a którego dokonałem żeby stworzyć w tym zbiorze coś na kształt porządku, jakkolwiek nie mam na owady wystarczająco czasu, który pochłania szkoła. Zamieszczam zdjęcia mniej licznych rodzin, bo z sowami i miernikowcami nie mogę dojść końca. Wiem, że stan wielu okazów jest niezadowalający, prawdopodobnie za krótko się suszyły.
Załączniki
sph.jpg
sph.jpg (127.51 KiB) Przejrzano 4541 razy
sph2.jpg
sph2.jpg (123.35 KiB) Przejrzano 4541 razy
sow.jpg
sow.jpg (114.63 KiB) Przejrzano 4541 razy
wst.jpg
wst.jpg (133.26 KiB) Przejrzano 4541 razy
drep.jpg
drep.jpg (119.21 KiB) Przejrzano 4541 razy
gar.jpg
gar.jpg (143.21 KiB) Przejrzano 4541 razy
barc.jpg
barc.jpg (114.39 KiB) Przejrzano 4541 razy
Awatar użytkownika
Dispar
Posty: 1391
Rejestracja: środa, 4 kwietnia 2007, 21:55
UTM: FC18
Specjalność: Geometridae
Lokalizacja: Łosice

Re: Zbiorek motyli- fragment

Post autor: Dispar »

Moim zdaniem marnujesz zbyt dużo miejsca w tych gablotach. W niektórych gatunkach masz zbyt dużo okazów, a w innych w których masz mało motyli zostawiłeś im za dużo wolnego miejsca. Przykładowo pierwsza gablota z zawisakami- 6 gatunków w jednej gablocie. Ja zawisaki mam ułożone w dwóch gablotach ale Ciebie jak stać to możesz je ułozyć nawet w 6 gablotach. Motyle to nie znaczki pocztowe a gabloty to nie klasery ale moim zdaniem powinienes sobie założyć jakiś tam plan zbioru. W pierwszej kolejności ilość okazów w danym gatunku - ułatwia to ułożenie zbioru. W tej chwili masz np. ponad 20 okazów pospolitego gatunku jakim jest N. fimbriata a na bardziej pospolitą N. orbona masz max. miejsce na 12 okazów. Poniżej fotka z mojego zbioru ile gatunków zawisaków można włożyć do jednej gabloty:
Załączniki
zawisaki 001.jpg
zawisaki 001.jpg (145.52 KiB) Przejrzano 4420 razy
zawisaki 004.jpg
zawisaki 004.jpg (123.29 KiB) Przejrzano 4420 razy
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „Zdjęcia zbiorów entomologicznych”