Zagadkowy owad

Błonkówki
dawigeralt
Posty: 1
Rejestracja: środa, 20 lipca 2011, 14:49

Zagadkowy owad

Post autor: dawigeralt »

Witam.
Nurtuje mnie pewien problem. Kilka dni temu spotkałem zaskakująco dziwnego owada. Z racji tego, że nigdzie nie znalazłem informacji co to za owad, zwracam się z prośbą aby może na forum udało się go dla mnie zidentyfikować. Nie bez przyczyny zdecydowałem się na napisanie tej prośby w topicu "pszczoły" gdyż do pszczoły był on bardzo podobny. Tyle, że kilkanaście razy większy. Miał około 10cm długości i budowę oraz kolory zbliżone do pszczoły. Tułów był wyraźnie odróżniony od tej części ogonowej, gdzie znajduje się u pszczół żądło. Ponadto tułów ten był bardzo mocno owłosiony. Bardzo proszę o pomoc, gdyż niezwykle mnie ciekawi co za cudo miałem okazję oglądać. Nigdy wcześniej się z czymś takim nie spotkałem. Jeżeli mój post jest w złym miejscu to proszę moderatora o jego przeniesienie. Ja z racji kompletnej nieznajomości tematu niezbyt się orientuje w tym forum.
Pozdrawiam i dziękuje z góry za próby odpowiedzi na moje pytanie. Wiem, że podałem bardzo mało informacji, ale trochę byłem spanikowany jak na mnie leciał i usiadł na kolanie i nie przyjrzałem się zbyt dokładnie.
Darecki
Posty: 1088
Rejestracja: wtorek, 22 grudnia 2015, 14:48
Specjalność: Aculeata
Lokalizacja: Świdnica

Re: Zagadkowy owad

Post autor: Darecki »

Z tą długością to nie przesadziłeś trochę? ;) Największe na świecie pszczoły mają ok 4 cm dł, a największe w Polsce dochodzą do prawie 3.
Andrzej J. Woźnica

Re: Zagadkowy owad

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

odpowiedzią na Twe zapytanie niech będzie ta fraszka:
co moze być wśród owadów takiego dużego jak nie ? ważka :laugh: :laugh: :laugh:
Awatar użytkownika
PawełB
Posty: 1612
Rejestracja: czwartek, 5 kwietnia 2007, 16:15
Specjalność: Rhopalocera
profil zainteresowan: Foto
Lokalizacja: Warszawa

Re: Zagadkowy owad

Post autor: PawełB »

Ach ten dział ARCHEO, znowu coś wykopał - tym razem 2011 :-)
Darecki
Posty: 1088
Rejestracja: wtorek, 22 grudnia 2015, 14:48
Specjalność: Aculeata
Lokalizacja: Świdnica

Re: Zagadkowy owad

Post autor: Darecki »

:lol: trzeba się czymś zająć póki nie zaczął się nowy sezon :P
Darecki
Posty: 1088
Rejestracja: wtorek, 22 grudnia 2015, 14:48
Specjalność: Aculeata
Lokalizacja: Świdnica

Re: Zagadkowy owad

Post autor: Darecki »

Andrzej J. Woźnica pisze:odpowiedzią na Twe zapytanie niech będzie ta fraszka:
co moze być wśród owadów takiego dużego jak nie ? ważka  :laugh:  :laugh:  :laugh:
Na kolanie mu usiadła, więc to by się zgadzało - bo jak mucha lata koło ucha a osa koło nosa, to pszczoła koło czoła a ważka koło ptaszka :laugh:
Andrzej J. Woźnica

Re: Zagadkowy owad

Post autor: Andrzej J. Woźnica »

:ok: :jo: :hurra
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Wróć do „HYMENOPTERA”