Czy jest ktoś ze Śląska Cieszyńskiego?

Miejsce na powitania i pożegnania.
A45J8K3
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 17 czerwca 2018, 10:23

Czy jest ktoś ze Śląska Cieszyńskiego?

Post autor: A45J8K3 »

Witam,

szukam kogoś ze Śląska Cieszyńskiego, kto zna się na owadach tudzież im podobnych robalach :) Jestem fotografem, fotografuję owady, ale brak mi wiedzy entomologicznej. Chętnie nawiązałbym współpracę, hobbystycznie, nie zawodowo :)

Dla ilustracji :)
Załączniki
dancefly_600px.jpg
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (78.03 KiB)
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Czy jest ktoś ze Śląska Cieszyńskiego?

Post autor: GrzegorzGG »

Cześć,

witaj na forum. A jaka okolica Śląska Cieszyńskiego wchodzi w grę? :) I co to za współpraca?

pozdrawiam
Grzegorz
A45J8K3
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 17 czerwca 2018, 10:23

Re: Czy jest ktoś ze Śląska Cieszyńskiego?

Post autor: A45J8K3 »

Cześć Grzegorz,

może być cały Śląsk Cieszyński, ale B-B jest w punkt, też tu mieszkam ;)

Co do współpracy: jak napisałem, chciałbym fotografować więcej owadów, ale brak mi fachowej wiedzy, żeby je znajdować, oznaczać itp. Od strony fotograficznej potrafię zrobić makro w dużej skali, focus stacking, nie jest mi obca również fotografia mikroskopowa czy w świetle spolaryzowanym. Chętnie bym nawiązał kontakt z kimś, kto potrafi znaleźć i przygotować okaz, a w zamian mogę zaoferować swoje umiejętności fotograficzne. Jak pisałem - nie chodzi o współpracę komercyjną, nie sprzedaję zdjęć, to wyłącznie hobby, więc pieniądze jedynie się wydaje, nie zarabia :)
Awatar użytkownika
GrzegorzGG
Posty: 2636
Rejestracja: sobota, 5 maja 2012, 21:49
UTM: CA51
Specjalność: Heteroptera
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Kontakt:

Re: Czy jest ktoś ze Śląska Cieszyńskiego?

Post autor: GrzegorzGG »

A45J8K3 pisze:brak mi fachowej wiedzy, żeby je znajdować, oznaczać itp.
Do znajdowania wiedzy jakiejś specjalnej na początek nie trzeba. Owady są wszędzie. Jakość zdjęć natomiast przy Twoim poziomie z pewnością wystarczy aby je oznaczyć tutaj na forum. Miło będzie popatrzyć na takie cuda :)

Natomiast co do kwestii przygotowania owadów do zdjęć, to poczytaj na forum o metodach preparowania. Nie wiem czy zbierasz owady i naklejasz na kartoniki - napisz więcej.

Grzegorz
A45J8K3
Posty: 3
Rejestracja: niedziela, 17 czerwca 2018, 10:23

Re: Czy jest ktoś ze Śląska Cieszyńskiego?

Post autor: A45J8K3 »

Nie zbieram owadów i póki można chciałbym fotografować je żywe, najlepiej w środowisku naturalnym. Nie mam przekonania do zabijania czy niszczenia czegokolwiek w celu zaspokojenia swoich zachcianek, więc może to nie jest właściwe forum :) Ale nie znam innego. Słyszałem sporo o hibernowaniu, ale nie spotkałem nikogo, kto by to z powodzeniem stosował. Ja również próbowałem, ale owady albo są zbyt aktywne, albo nie przeżywają.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitania”