Fotograf amator

Miejsce na powitania i pożegnania.
Awatar użytkownika
Tomasz G.
Posty: 354
Rejestracja: niedziela, 18 lipca 2010, 12:37

Fotograf amator

Post autor: Tomasz G. »

Witam wszystkich szanownych miłośników owadów.
Fotografowanie owadów i innych bezkręgowców w ich naturalnym środowisku to moje hobby, ale niestety jeśli chodzi o wiedzę o nich to jest na ten moment niewielka, ale zaczynam nad tym pracować :). Już w innych tematach podaliście mi pare adresów z kluczami do oznaczania, gdybyście dla takiego początkującego jak ja mieli inne ciekawe materiały to będę wdzięczny. Szczególnie zastanawia mnie czy są w sieci jakieś bogatsze "złoża" wiedzy na temat bezkręgowców innych niż owady. Bo ciężko znaleźć jakiekolwiek informacje na temat innych grup, nie wliczając pająków...
Mój sprzęt to skromny kodakz710 i raynox DCR 250 i własnoręcznie wykonany dyfuzor na lampę.
Dodam jeszcze, że nie bawię się w żadne "fotoszopy" używam tylko Picassy do korekty globalnej (zwiększenie oświetlenia, kontrastu).

Napiszę coś jeszcze o sobie- jak widać na moim profilu jestem z Gdańska. Lubię grać w piłkę nożna bla bla... Dostałem się właśnie na PG, najprawdopodobniej na biotechnologię.
Przy okazji pochwalę się, że prawdopodobnie w ten poniedziałek wyruszam w rowerowy "rajd" Gdańsk - Rowy. Oczywiście zatrzymam się na 1-2 dni w PN. Widziałem temat o wysypie motyli i sam zaobserwowałem, że nawet w moim ogrodzie pojawiło się kilka gat. (mimo, że w zeszłym roku trudno było w tamtym miejscu jakiekolwiek motyle zauważyć); tak więc świetnie trafiłem :D

Po powrocie pochwalę się oczywiście zdjęciami :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitania”