Dzień dobry

Miejsce na powitania i pożegnania.
Jerzy Izdebski
Posty: 1
Rejestracja: czwartek, 30 lipca 2009, 19:01
Lokalizacja: Warszawa

Dzień dobry

Post autor: Jerzy Izdebski »

Fotografowanie zacząłem w 2000 roku od zdjęć kwiatów. W tej chwili staram się robic zdjęcia owadów najczesciej motyli i ważek. To probelm oznaczenia ważek sklonil minie do wejścia na to forum. Na stronie http://www.odonata.pl/fotoplat.php znajduje się opis pod zdjęciem Platycnemis pennipes Samica. 4.VII.2006; Lubiatów, łąka przy jeziorze.Wróciłem z wakacji i mam wątpliowści przy oznaczaniu płci tej ważkina swoim zdjęciu. Nie wiem czy do końca można się sugerować barwą ważki. Rozmieszczenie czarnych lam na odwłoku sugeruje że może to byc samiec. Proszę o pomoc. Pozdrawiam wszystkich serdecznie.
Jerzy
Załączniki
200807256661m.jpg
200807256661m.jpg (93.64 KiB) Przejrzano 1576 razy
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Brachytron »

Witam na Forum i oby czas spędzany na nim systematycznie się wydłużał :mrgreen: Cieszę się też, że przygodę zaczałęś od ważek...

Potwierdzam, że to samiec, ale młody - jeszcze się nie wybarwił stąd wątpliwość. Zawsze lepiej jest spoglądać na stałe cechy a kolorami jedynie się posiłkować.

Pozdrawiam
Jerzy

Post autor: Jerzy »

Dziekuję serdecznie!
Pozostaje jeszcze zmiana opisu na stroniw www.odonata.pl pod zdjęciem zrobionym przez Pana Rafała Wielgopolanina. Mam nadzieję że korzystając z forum zauważy ten post i zmieni odpis.
Jerzy
Awatar użytkownika
Brachytron
Posty: 4411
Rejestracja: piątek, 18 lutego 2005, 01:39
Specjalność: Acu, Odo
profil zainteresowan: Jacek Wendzonka
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Post autor: Brachytron »

Faktycznie jest błąd :oops: Przy takiej ilości zdjęć trudno się gdzie niegdzie nie kropnąć. Poprawię przy najbliższej aktualizacji :wink:
Jerzy Izdebski

Post autor: Jerzy Izdebski »

Miło mi, że mogłem pomóc. Cieszę sie podwójnie, że pomagam osobie ktora jest tak szanowana na stronie www.odonata.pl
Jerzy
Ostatnio zmieniony piątek, 31 lipca 2009, 16:22 przez Jerzy Izdebski, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Powitania”