Czy to dzieci krzyżaka?

STAWONOGI głównie gromady: pajęczaki (Arachnida), skoczogonki (Collembola), pierwogonki (Protura), widłogonki (Diplura) i inne. Również ślimaki, bo i takie na Forum się pojawiają.

Podział stawonogów: http://pl.wikipedia.org/wiki/Stawonogi
Skoanna
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 19 maja 2017, 06:43
Gender: women

Czy to dzieci krzyżaka?

Post autor: Skoanna »

Witajacie. Entomolog ze mnie taki jak z koziej.....no dennie nędzny jak na ogrodnika. Mam wielką prośbę, czy nie mylę się sądząc, że te maluszki to przychówek krzyżaka? Sprawa o tyle poważna, że ważą się ich losy. Zamieszkały w balkonowym warzywniku i nie wiem czy pisać im nakaz eksmisji czy nadawać imiona :laugh: Są nie większe od jednego milimetra, rysunek mają żółto-czarny na odwłoczkach ( nie mam odpowiedniego pierścienia do makro by to wyraźnie sfotografować. Fota zrobiona dziś na pergoli słodkiego groszku na moim balkonie. Jest ich całe mnóstwo.
Jeśli to nie krzyżak to jaki pajęczak? Rozumiem, ze jak podrosną każde pójdzie szukać sobie jakiejś miejscówki. W zasadzie każdy, kto wcina szkodniki jest u mnie mile widziany, ale wolałabym jednak dokładnie wiedzieć z kim mam przyjemność :)
Załączniki
miejsce: Solec-Zdrój<br />data: 19.05.2017
miejsce: Solec-Zdrój
data: 19.05.2017
Pokaż obraz w oryginalnym rozmiarze (174.26 KiB)
Awatar użytkownika
Aneta
Posty: 16261
Rejestracja: czwartek, 6 maja 2004, 12:14
UTM: CC88
Lokalizacja: Kutno

Re: Czy to dzieci krzyżaka?

Post autor: Aneta »

Tak, to maluchy czegoś z Araneidae (Araneus jest najbardziej prawdopodobną opcją, ale Larinioidesy też mają podobne potomstwo).
Skoanna
Posty: 5
Rejestracja: piątek, 19 maja 2017, 06:43
Gender: women

Re: Czy to dzieci krzyżaka?

Post autor: Skoanna »

Araneidae czyli wybór jest spory :) Ale tak czy inaczej są to pająki sieciowe, niech tam sobie rosną. Jak podrosną zrobię im fotkę, (może, któryś nie powędruje zbyt daleko) i będzie można określić je bardziej dokładnie.
Bardzo dziekuję za pomoc. Postanowiłam edukować się w temacie więc będę zaglądać na forum
pozdrawiam
Ania
Robert Rozwałka
Posty: 1783
Rejestracja: czwartek, 1 listopada 2012, 22:10
UTM: FB 17
Specjalność: Araneae_Opiliones

Re: Czy to dzieci krzyżaka?

Post autor: Robert Rozwałka »

Ten "żłobek" lada dzień się rozproszy w siną dal. Takie "stadium agregacyjne"
trwa zaledwie parę dni, tuz po wylęgu.
Czy któryś zostanie w pobliżu - to zupełna loteria, a z faktu znalezienia
"za miesiąc" większego już krzyżaka wcale nie będzie wynikało, że to któryś
z tych maluchów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Stawonogi (bez owadów)”